Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki spórol és lemond egy...

Mindenki spórol és lemond egy csomó mindenről hogy megtudjon élni? Miért van az ha összekötjük az életünket valakivel és gyerek lesz leromlik az életszinvonal?

Figyelt kérdés

2 éve házasodtunk, 2 hónap múlva fogok szülni, de a doki már nem enged dolgozni, így itthon vagyok táppénzen.

A férjem tavaly decemberben influenzás lett amit nem feküd ki így mellhártya gyulladást kapott. Ő is itthon van táppénzen.

Másod állásaink is voltak amit most nem tudunk végezni, én amúgy sem.

Hát nagyon nehéz hónap van mögöttünk és most eszméltem rá, hogy ezután csak nehezebb lesz, se kozmetikus se fodrász se egy új ruhadarab nyaralás meg pláne.

Azt gondoltam ha már nem leszek egyedül könnyebb lesz minden 2 embernek, még a gyerekvállalás is.

De szinte mindenről le kell mondanom.

Ez így működik?


2011. jan. 29. 15:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Egy csecsemő mellett sem nagyon mehetsz el wellnessezni.
2011. jan. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
62%
Hány évesek vagytok? Van saját lakásotok? Fix munkahelyetek? Ha igen, csak így érdemes gyereket vállalni.
2011. jan. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%
Amíg van kajára addig nem sírnék kozmetikus után. Nekem egyetem mellett sincs rá pénzem. Ha annyira jól éltetek eddig, akkor kéne lenni félretett pénznek.
2011. jan. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%
Persze, hogy működik. Én sem járok már fodrászhoz meg kozmetikushoz 2 éve. Ez van. Nekünk 1 gyerekünk van neki megpróbálunk a lehetőségeinkhez képest megadni a dolgokat. Az elején nehéz volt nekem is, de átértékeltem magamban sok mindent. A kis dolgoknak is örülök.
2011. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%

Ez nem 100%ban a te hibád, hanem a kormány is tehet róla hogy sokan már megélni is alig tudnak.Ez az én véleményem.

De tényleg nehéz, anyuék is mindig melóztak és sosem volt elég, pedig nem voltak olyan luxuscikkek, mint fodrász, max évente 1-2szer.


A számlák mindig jönnek, és hiába vagytok 2-en , 2szer annyi lesz a számla is..meg úgy minden,:(

sajnos ez megy..


De ha visszamentek melózni biztos többet is kaptok és talán picit jobb lesz.

A körmösről nem hinném hogy nagy gond lemondani.

2011. jan. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%

ez a magyar valóság... de ha volt munkahelyed, akkor még jól jársz, mert a fizud 70 vagy mennyi százalékát kapod majd...


de ha pl egy pályakezdő akarna gyereket, főiskola után, az nem kap szinte semmit...


Szóval itt kis hazánkban az a helyzet, hogy szülj gyereket, mert elöregedik a társadalom, de ne várj semmilyen állami támogatást vagy biztosítékot érte. Van aki pl úgy jár, hogy beigérik neki hogy visszakapja a munkáját, de aztán mégsem... és próbáljon meg az ember lánya 1-2 kisgyerekkel munkát találni, amikor még az egyedülálló fiatalok is munkanélkül vannak.

2011. jan. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
53%

Ez az élet rendje. Mi egyszer voltunk kirándulni, nászúton. Vonattal, hátizsákkal, sátorral, kajával :D

Hajam maganak nyírom, spórolunk, ahol lehet, és mégis akarunk babát. Lehet, sok kisruha lesz rajta, ami még az enyém volt, és majd az én játékaimmal játszik, de ha csak fele annyira lesz jó a gyerekkora, mint nekem, (amit imádtam a mezőn, anyu kiskori ruháiban)- akkor már azt mondom, megérte, és így a helyes. ) Örülök, hogy soha ne volt részem a "luxusban" így nincs, mi hiányozzon :)

2011. jan. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%

Igen, ez így működik. És minél több gyereked van, annál ígyebb.

Eddig ugye átlag egy kereset jutott egy főre, most majd kétharmad. Ha megjön a kistesó, akkor már egy főre csak egy kereset fele jut.

Furcsa, hogy ezzel ta nem találkoztál, nekem folyton azt szajkózzák az idősebbek, hogy amíg nem köt a gyerek, addig élvezzem ki ezt a helyzetet, mert valószínűleg soha nem lesz annyi pénzem, mint most.

És amíg csecsemő, addig még nem is olyan nagy kiadás. Majd ha iskolás lesz - tankönyvek, divatos ruhák, hogy ne nézzék ki, kirándulások, nyaralás, zongoraóra, edzés díja, stb...

Szóval igen, így működik a dolog, készülj fel magadban rá. És mindezek ellenére sok boldogságot a babához!

2011. jan. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Amikor gyerek vállal az ember,akkor mérlegel bizonyos dolgokat.Kiszámolja,hogy ha az anyának el kell menni szülési szabadságra és csak gyes-t és gyedet fog kapni,akkor az apa fizetése elég lesz-e,hogy hármójuk kiadását fedezze.Itt elsősorban a lakhatás,a rezsi,az étkezés és az egyéb kiadások tartoznak bele,mint a gyerek pelenkája,krémek neki stb.

Ha ezeket képesek fedezni,akkor már nyert ügyük van.Ez persze jelentheti azt,hogy le kell mondani dolgokról.Nem vesznek maguknak új ruhát,nem mennek étterembe...Ha valaki gyereket akar és nem túl jó a fizetése,annak sajnos a gyerek javára valahol le kell mondani dolgokról és az nem a kenyér lesz,hanem a kozmetikus.Nem tudom milyen családmodellt képzeltél,de ez legtöbb esetben így megy.

2011. jan. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
74%
Nekem 5 hós lesz a fiam 8.-án.De én már a terhesség alatt lemondtam mindenről.2 nadrágban és 5 trikóban vittem végig a terhességem nyáron, ugyanis a munkám miatt az 5. hónapban el kellett jönnöm táppénzre, elcseszték a papírjaimat, és 3 hónapig 1 fizuból éltünk albérletben, persze úgy hogy el kellett kezdenünk a manónak vásárolni mindent.Az államot nem érdekelte hogy mit eszek.Na és az ezzel járó stressz, biztos jót tett a terhességemnek.de igazából feladtam a harcot, a manónak meglegyen mindene és a többi nem érdekel...
2011. jan. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!