Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 11 éves diák (fiú) mégis...

Egy 11 éves diák (fiú) mégis mennyit tud a világ alap dolgairól?

Figyelt kérdés
Van egy diákom, kezdő angolos. Az előzmény lényegtelen, de kilyukadtunk ott, hogy neki az este 10 az már nem is a nap része, illetőleg más embernek sem, mert 10 órakor más rég mindenki ágyban van és alszik. Meg ő amúgy is 8-kor fekszik le. Ezen nagyon meglepődtem. Félre ne értsetek, nem azt akarom, hogy hajnalig bulizzon, de a legnaivabb ember sem hiheti, hogy mindenki pontban 10-kor már alszik, nem? Nem csak arról van szó, hogy bulik, bál, éjszakai tanulás, de pl van aki akkor még javában dolgozik. Illetve nekem is egy átlagos napom olyan, hogy 8-kor állok neki csak tanulni és akkor még mire fürdök, hajat mosok stb. Mégis mennyit tudhat a világ menetéről, ha ilyen naivan áll hozzá ehhez? Egyébként eddig ahogy megismertem se külsőleg se belsőleg nem gondolnám róla, hogy 11 éves. Sokkal fiatalabbnak, kb 8-9-nek nézném.
2012. febr. 10. 17:59
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném, hogy manapság egyre többen mondják, hogy már egy 7-8 éves kisgyerek is mennyire ismeri a szexualitást, de ez a kisfiú tuti, hogy semmit nem tud róla. És itt most megint nem arra gondolok, hogy hogyan lesz a gyerek, hanem pl a kamaszodás, vagy hogy az ő testével mi lesz pár év múlva.
2012. febr. 10. 18:00
 2/30 anonim ***** válasza:
85%
A szüleit ismered?
2012. febr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem te nem is vagy tanár. Vagy ha mégis az elég nagy szégyen lenne. Mégis miért baj ha akkor fekszik le? Volt egy időszak amikor kb. 1 hét amikor én is 8-kor már lefeküdtem és 6-kor keltem. Ha te abból hogy mikor fekszik le te azt szűröd le hogy naiv, és tudatlan akkor gratulálok az értelmi képességeidhez. Az meg hogy mit mutat magából másoknak az nem jelenti azt hogy ez a valódi énje.
2012. febr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Igen ismerem őket. Mondjuk az anyuka tegnap elejtett egy fura mondatot arról, hogy este 7-kor már fürdetés van. Gondolkodtam is, hogy ugyan kit, mert a kis srác 11 az öccse 6 éves, ennyi idős gyerekeket meg már nem igazán szoktak fürdetni.
2012. febr. 10. 18:06
 5/30 anonim ***** válasza:
96%

18:06

Értetted a kérdést?


Kérdező: 18:06-os illusztrálja a kérdésed.

Lehet, hogy a kisfiú megokosodik, lehet, hogy nem, és ha felnő, ő is ilyen lesz, akinek csak ennyi jön le a kérdésedből. Én kicsit félek, hogy gondolom egy felnőtt ember csak ennyit fogott fel a kérdésedből, és szabadon mászkálhat, de hát mit lehet tenni?

2012. febr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
33%

angolul tanítani, nem analizálni


(nagyon eltérő az emberek fejlődése, saját ritmusa van mindenkinek. Az egy jó nevelés lehet, ha korán fekszik, pihenten ébred, nem úgy esik ki holtfáradtan reggel az ágyból, és nem tud figelni az első órán)

2012. febr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
A kérdés lényege olyasmi, hogy: Vajon jó-e, ha burokban neveljük a gyereket?
2012. febr. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
72%

Fú, hát ez kicsit durva.

Szerintem ebben a korban ez kétfajta emberrel fordulhat elő.

Az egyik, aki nagyon elzártan nevelkedik és keveset szocializálódik, a körülvevő világról nincs reális képe. A másik a szociopata, aki empátia-hiány miatt képtelen a mások helyzetébe belegondolni.

2012. febr. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy szerintem burokban tartják - igen ez a jó szó rá, köszi :) tehát szerintem a szülei nem kezelik 11 évesnek, ami tudom, nem egy nagy kor, de én ahogy vissza emlékszem arra a koromra azért vmivel többet tudtam a világ dolgairól (legalábbis azt hiszem, de régen volt). De lehet, hogy csak ő fejezte rosszul ki magát, vagy ilyesmi, bár azt a fürdetéses dolgot még mindig nem értem.
2012. febr. 10. 18:13
 10/30 anonim ***** válasza:
97%
Nem az a lényeg, hogy hánykor fekszik, hanem hogy 11 évesen miért nem fogja fel, hogy nincs mindenki 10-kor ágyban, csak mert ő akkor már alszik.
2012. febr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!