Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 11 éves diák (fiú) mégis...

Egy 11 éves diák (fiú) mégis mennyit tud a világ alap dolgairól?

Figyelt kérdés
Van egy diákom, kezdő angolos. Az előzmény lényegtelen, de kilyukadtunk ott, hogy neki az este 10 az már nem is a nap része, illetőleg más embernek sem, mert 10 órakor más rég mindenki ágyban van és alszik. Meg ő amúgy is 8-kor fekszik le. Ezen nagyon meglepődtem. Félre ne értsetek, nem azt akarom, hogy hajnalig bulizzon, de a legnaivabb ember sem hiheti, hogy mindenki pontban 10-kor már alszik, nem? Nem csak arról van szó, hogy bulik, bál, éjszakai tanulás, de pl van aki akkor még javában dolgozik. Illetve nekem is egy átlagos napom olyan, hogy 8-kor állok neki csak tanulni és akkor még mire fürdök, hajat mosok stb. Mégis mennyit tudhat a világ menetéről, ha ilyen naivan áll hozzá ehhez? Egyébként eddig ahogy megismertem se külsőleg se belsőleg nem gondolnám róla, hogy 11 éves. Sokkal fiatalabbnak, kb 8-9-nek nézném.
2012. febr. 10. 17:59
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Látom nem sikerült zárni a kérdést . Mind1. Akkor tisztázzunk le mindent: 1. valóban diák vagyok, méghozzá egyetemista 2. valóban csak magánórákat adok angolból 3. azt is leírtam már egy párszor, hogy semmi baj nincs azzal, hogy 8-kor lefekszik, sőt még irigylem is érte és meg is értem 4. 7-kor kelnek, mivel a sulija ott van közvetlen szomszédságunkban 5. dolgozom, tanítok, suliba járok és külön órákra is, nem hiszem hogy olyan könnyű lenne fél5-kor kelni (laza 2 órát tévedtél), egyébként is vidékről járok be, 6. nem durcáztam be, de ha valaki nem is ért egyet azt el lehet normális hangnemben is mondani és nem mindjárt ilyeneket írni, hogy : 12 éves vagy, ha tanár vagy az nagy szégyen lenne stb. Az a ti szegénységi bizonyítványotok, ha nem vagytok képesek normális stílusban ellenvéleményt alkotni. Úgyhogy ezúton szeretném kérni a további válaszolókat (már ha lesz), hogy a véleményüket NORMÁLISAN és nem provokálva fejezzék ki, ne találgassanak, hogy vajon én hány éves vagyok, illetve csak a kérdésre válaszoljanak. Mert, ha most összeszámolnám, hogy hány válasz érdekezett ténylegesen a kérdésre, akkor elég csekély lenne az összeg.


Azt még hozzátenném, hogy senkit nem fogok lehurrogni, mert valamivel nem ért egyet velem, elvégre pont azért tettem fel a kérdést, hogy máshol ez hogy van (ergo tisztábban szeretném látni az ilyen dolgokat), de minden esetben kulturált hangnemben. Köszönöm!

2012. febr. 10. 19:18
 22/30 anonim ***** válasza:
44%
miért lettem ennyire lepontozva, csak mert mindenféle sértő szándék nélkül elmagyaráztam a többi akadékoskodónak, h a kérdező hogyan lehet tanárja valakinek tanári diploma nélkül?
2012. febr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

20.14-es!

Nem tanárja, hanem tanára. Gondoltam szólok, még mielőtt "kikapunk". :D

2012. febr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
19%
igen felnott vagyok 50 eves. pont ezert lattam at hogy a kerdezo meg gyerek attol fuggetlenul hogy egyetemista.
2012. febr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
44%

Kedves 50 éves!

Már csak mi vagyunk itt, a fiatalok lefeküdtek. :D

2012. febr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
szuper! ugy is kell! most kezdodnek a jo filmek megyunk nezni?
2012. febr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
kösz a helyesbítésért, teljesen igazad van. jó tanár lennél :D
2012. febr. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
46%

Összefoglalva az a lényeg, hogy ez a tanuló egy normális gondolkodású 11 éves. Nem gáz, ha nem érdekli még a felnőttek világa. Érdekes, hogy ennyiből te már leírnád őt, hogy biztos naivan áll az egész világhoz. Miért, mert épp a lefekvésről ezt találta mondani?

Elég rég találkoztál szerintem 11 évessel, hogy te átminősíted 8-9 évessé. Nem egy nagy különbség a kettő. A változás még utána jön. Én viszont tudom, mert a korkülönbség miatt én ezt felnőttként figyelhettem meg a húgomnál. Ő későnérő típus, 16 lesz, de csak az utóbbi másfél évben lett igazán kamasz, addig inkább gyerek volt a szó minden tekintetében. Érdekes, én inkább örültem neki, nem róttam fel neki, hogy nem huszonévesekkel létesít szexuális kapcsolatot, mint némely kortársa...

Nem tudom, manapság mit tanítanak nektek a gyerekekről az egyetemen, de úgy látom, egyre több olyan tanárpalánta kerül ki onnét, aki abszolút nem ért a gyerekekhez... És ti akartok tanítani? Ja, és hogy megjegyezzem, a bátyám is tanár, az ő és mások példája kapcsán is nyilatkozom. A nagy ego bele van nevelve a tanárokba, más már nem igen...

2012. febr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Na akkor a normális válaszokat ezennel megköszönöm (elnézést, hogy eddig nem írtam, de bálba mentem). Igazából megkérdeztem barátnőmet is (gyógypedagógusnak tanul) illetve édesanyámat akinek azért van is némi tapasztalata és elmondta NORMÁLIS hangnemben, hogy abszolút nincs kivetni való abban, ha valakit 6-11 évesen fürdetnek, egyébként is családja válogatja. Nekem csak kicsit furán hangzott elsőre, de sajnos még nem vagyok édesanya, úgyhogy még nem tudhatom. Tehát én tévedtem, elnézést. De hála a jó égnek tévedni emberi dolog, úgyhogy remélem nem követtem el ezzel túl nagy hibát. Én beismerem, ha hibázom és ezt el is tudom mondani anélkül, hogy kapásból máris sértegetnék valakit. Jó éjszakát!
2012. febr. 11. 02:20
 30/30 anonim ***** válasza:
24%
Az a lényeg hogy végül kiderült nem vagy igazi tanár és képes voltál egy gyerek alvási szokásából, tisztálkodásából leszűrni egy igen komoly feltételezést. Nem volt semmi bántó szándék abban amit én írtam szerintem csak unatkoztál.
2012. febr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!