Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 11 éves diák (fiú) mégis...

Egy 11 éves diák (fiú) mégis mennyit tud a világ alap dolgairól?

Figyelt kérdés
Van egy diákom, kezdő angolos. Az előzmény lényegtelen, de kilyukadtunk ott, hogy neki az este 10 az már nem is a nap része, illetőleg más embernek sem, mert 10 órakor más rég mindenki ágyban van és alszik. Meg ő amúgy is 8-kor fekszik le. Ezen nagyon meglepődtem. Félre ne értsetek, nem azt akarom, hogy hajnalig bulizzon, de a legnaivabb ember sem hiheti, hogy mindenki pontban 10-kor már alszik, nem? Nem csak arról van szó, hogy bulik, bál, éjszakai tanulás, de pl van aki akkor még javában dolgozik. Illetve nekem is egy átlagos napom olyan, hogy 8-kor állok neki csak tanulni és akkor még mire fürdök, hajat mosok stb. Mégis mennyit tudhat a világ menetéről, ha ilyen naivan áll hozzá ehhez? Egyébként eddig ahogy megismertem se külsőleg se belsőleg nem gondolnám róla, hogy 11 éves. Sokkal fiatalabbnak, kb 8-9-nek nézném.
2012. febr. 10. 17:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
55%
szerintem 6 éves gyereknek még igazán lehet segíteni fürdeni...
2012. febr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet hogy a szülei nem engedik meg hogy fennmaradjon.
2012. febr. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Akkor lehet engem neveltek túl önállónak, mert én mindig egyedül jártam iskolába meg orvoshoz is (vidékről be a városba busszal). Persze gyakran rosszul esett, hogy ott ülök 8 évesen egyedül a váróteremben, de hozzászoktam. Meg persze 6 évesen egyedül fürödtem sosem segítettek, úgyhogy lehet ezért tűnt kicsit furának. Mindegy, de azzal nincs baj, hogy 8-kor fekszik, ha tehetném én is akkor már ágyban lennék, de sajnos van sokszor, hogy csak akkor érek haza.
2012. febr. 10. 18:21
 14/30 anonim ***** válasza:
84%
69%-os. Felnőtt vagy? Nagyszerű. Gratulálok.
2012. febr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Kedves 76 %-os ! Köszönöm a válaszaid, mert nagyjából Te vagy az egyetlen, aki ténylegesen értette, hogy mit is akarok :)
2012. febr. 10. 18:24
 16/30 anonim ***** válasza:
34%

Én is értettem vazze, és még sokan mások is! Jó választ adtam.

Az a gáz, hogy tanár létedre csak többszöri nekifutásra tudtad elmondani, hogy mi a búbánatot is akarsz.

2012. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Akkor itt szeretném lezárni a kérdést, mivel sajnos nagyrészt csak bunkó, provokáló válaszokat kaptam. Erre se reagáljatok már, inkább tárgytalan az egész.
2012. febr. 10. 18:31
 18/30 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem a kérdező senkit sem hurrogott le, azért azt ne tagadjuk már le, hogy érkeztek bunkó válaszok is! A legtöbbre még csak nem is reagált, gondolom a sokadik után már megunta.

Kérdező, ha még itt vagy én csak azt tudom mondani, hogy szerintem lehet egy ennyi idős gyereket fürdetni, pláne, ha fiúról van szó, hiszen ők eleve később érnek. Mondjuk az tényleg kicsit fura, hogy azt hiszi 10-kor már alszik mindenki, de lesz ő még 16 éves, és remélhetőleg egyetemista is :)

2012. febr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem egy 11 évesnek ágyban a helye 10-kor. Nem értem, ebben mi a furcsa neked, gondolom, nem vagy szülő. Az én húgom is csak mióta középiskolás, szokott rá, hogy tovább fent van, de ez is csak hétvégén, hétközben 10-kor már biztos, hogy alszik. A gyerekeknek szükségük van az elegendő alvásra, nem 8, hanem 10 órára legalább. De sok gyerek korán kel, lehet, hogy ez a kisfiú is már 6-kor talpon van, akkor tök érthető, ha már ágyban van.

Az, hogy az a felfogása, hogy 10-ben mások is alszanak, gondolom családi mintából ered. Gondolom reggelre mennek a szülei dolgozni, megszokta, hogy korán fekszenek, mert korán is kelnek. Apukám is pl. állandó délelőttös, 3/4 6-kor kezd a munkahelyén és ehhez 4 óra után kel. Legkésőbb 9-kor már le szokott feküdni aludni. Ha délelőttös vagyok, én is fekszem már 8 körül. Te tanárként nem kelsz annyira korán, gondolom leghamarabb 6, fél 7 magasságában. Úgy könnyű...

2012. febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
97%

Nem a kérdező durcázott be, csupán a legtöbb válaszadó nem képes értelmezni egy 7 soros szöveget, és ez természetesen kiábrándító.

Egy 11 éves még kisgyerek, de valóban egy kicsit idős már ahhoz, hogy ezt higgye. De lehet, hogy a családban mindenki alszik már tízkor, így fel sem merül benne, illetve még el sem gondolkozott rajta, hogy lehet ezt másképp is. Meg ugye egy kisgyereknek este tíz az már késő éjszaka, az emberek pedig éjszaka alszanak, így hát tízkor már megáll az élet és mindenki alszik :) Azt gondolom, hogy egy felsős gyereknek már be kellene látnia, hogy nem így van, de nem akkora tragédia, ha még nem érti. Kb 6-8 éves lehettem, mikor megláttam otthon egy tízezrest, és szent meggyőződésem volt, hogy gazdagok vagyunk. Tény és való, hogy akkor több pénz volt, de azért a gazdagtól elég távol álltunk :) Egyszerűen csak nem voltam tisztában a pénz értékével, mert én folyamatosan csak 10-100 forintokkal gazdálkodtam. Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy egy gyereknek nem feltétlen van rálátása ezekre a dolgokra, lehet, hogy a kisfiú kicsit később ér, mint a társai, de ezzel nincs semmi baj, biztosan behozza majd későbbre. Csak az a kérdés, hogy mennyire fogják kinézni/nézik ki már most a társai azért, mert nem az ő tempójukban fejlődik.

2012. febr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!