Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire értetek egyet az...

Mennyire értetek egyet az alábbi kijelentéssel?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm nem hisz a szerelem első látásra dologba,és abban sem hogy valaki 2 nap után már szerelmes lehet.

Azt mondja neki az ilyen emberek nem tünnek őszintének. Mert hogy mibe szeret bele? max a kinézetbe,2 nap után meg ismeri a másikat annyira senkisem hogy azt állítsa szerelmes. max kedvelhetik egymást


2012. febr. 10. 18:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A szerelem szerintem is egy folyamat eredménye,nyilván,ahogy egyre jobban megismered a másikat,ahogy egyre közelebb kerülsz Hozzá,fokozatosan kialakul.Elsőként szerintem vonzalmat érzel,az újdonság varázsát,és fellángolsz.Ebből a fellobbanásból lesz a szerelem.Szóval kezdetben szerintem csak vonzalomról,szimpátiáról,illetve erről a bizonyos fellángolásról beszélhetünk,aztán jönnek szépen a mélyebb érzelmek.

Ez természetesen nem jelenti azt,hogy a barátod nem őszinte,mert valószínű,hogy nagyon tetszel Neki,és megfogtad valamivel,és nyilván érzelmei is vannak,ha ilyeneket mond.Ha ez még nem is a szerelem,de attól még kedvelhet őszintén és tiszta szívéből.Szóval a barátnődnek csak savanyú a szőlő.Ne foglalkozz vele!Te légy boldog,az a lényeg.

2012. febr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a barátnőddel. 2 nap alatt max. fellángolni lehet, a szerelemhez több idő kell. Persze a fellángolásból is lehet szerelem, de erről két nap után beszélni nagyon korai.

37/N

2012. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Én 3-4 hónap eltelte után éreztem hogy szerelmes vagyok a barátomba. Addig csak tetszett. Ő viszont váltig állítja, hogy első nap belémszeretett, első este ahogy megismert (előtte nem ismertük egymást, látásból sem). Én nem tudom elhinni hogy ez igaz lehet, de ha ő mondja...
2012. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
13%
Szép hogy a saját párjuknak nem hisznek az emberek csak mert jobb belekötni és hitetlenkedni mindenben.. a barátnőd meg csak féltékeny, ennyi, majd ha neki is lesz barátja és 1 héten belül majd áradozik akkor lombozd le te is, na mert akkor biztos nem ezen a véleményen lenne.
2012. febr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%

A szerelem kémia és hormonok játéka, ugyanolyan érzés, mint a vonzódás. A szerelem és a vonzódás is a szex miatt van, hogy legyen utód, szóval eléggé egyforma a kettő.

Létezik, ennyi, az más kérdés, hogy ha szerelmes leszek egy pillantásra, pikk-pakk összetörik ez a kép, ha a másik egy alpári bu*kó, stb. és erősödik, ha a másik olyan, mint akire vágyom.

2012. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
37%

Én úgy gondolom, hogy fogalma sincs mi az a szerelem.

Gondolom, ha összejön egy általa nagyon helyes Férfinak gondolt személlyel, akkor egyböl szerelmesnek hiszi magát, hiszen vágyott Rá és megkapta.


Nekem volt olyan kapcsolatom, ahol a lány 3. találkozó után azt mondta, hogy "szeretlek".... Nagyon kiábrándító volt, nem is találkoztunk többet, mert tudtam, hogy hazudik.

2012. febr. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet értek. Mármint részemről így van. De azt nem mondanám, hogy aki első látásra szerelemről beszél, az hazudik vagy nem őszinte. Sztem egyszerűen csak más a fogalma a szerelemről. Nekem nemcsak a hű, de jól néz ki, milyen cuki, milyen szép a hangja plusz rózsaszín köd a szerelem... hanem az, tényleg biztonságban érzem magam vki mellett, hogy elfogad minden kis hibámmal és én is őt, hogy kiegészítjük egymást... és nekem ehhez kell az az idő, hogy megismerjem a másikat. Én nem mondom ki két nap után azt, hogy szeretlek, mert nekem több kell hozzá.
2012. febr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

én egyetértek vele.

2 nap alatt vonzódás, fellángolás létrejöhet, de szerelem... annak több idő kell.

nekem pl. 2-3 hónap kell a szerelemhez, rengeteg egymással átbeszélgetett nappal. és még akkor is lehet, hogy csak fellángolás.

2012. febr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Eddig úgy tapasztaltam,hogy aki túl korán mondja ki,hogy "szeretlek" az vagy akar valamit vagy hamar ki fog égni.Az első verziónál a szex a mozgatórugó.Elég sok fiú alkalmazza ezt a "varázsszót" arra,hogy bejuthasson a lány bugyijába,aki naív az pedig bedől.

A másik eset az,amikor hamar elhangzik és olyan hamar el is illan,mivel nincsen mögötte tartalom. 1000 fokon ég a srác,azt sem tudja,hogy mutassa mennyire oda van,aztán egyszercsak elmúlik.Ez akkor különösen fájó,ha te nem követted az ő tempóját és mire ott tartanál,hogy nyitott vagy felé,elhiszed amit mond és úgy érzed viszonozni is tudnád,aztán ő már más után koslat és újra szerelmes.

Szerintem ezzel a szóval nem lenne szabad játszani.Sem manipulálásra sem elhamarkodott kijelentésként.Nem kell rohanni egy kapcsolatban,attól nem lesz szebb egy szerelem,hogy egy hét alatt megvolt benne minden,ami máskor akár fél év alatt sem.A mély érzésekhez idő kell,ezt is tapasztalatból mondom.Amikor megismertem a vőlegényem tetszett,jó volt vele,vonzódtam is hozzá és alig vártam,hogy minden percemet vele töltsem.Megvolt minden bennem,ami egy kapcsolat elkezdéséhez kell.De most 3 évvel később már mások az érzéseim,a kezdeti érzésekhez képest sokkal mélyebbek és tudom,hogy ez már tényleg szerelem.

2012. febr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
80%

Van szerelem első látásra, az olyan,mint a villámcsapás.

Az egyik barátom is így jött össze a párjával, tíz éve együtt vannak, három nap után költöztek össze.

Hja, aki nem hisz a csodákban,annak nem is lesz az életében soha.

2012. febr. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!