Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mit jelent a "megalázás...

Nektek mit jelent a "megalázás"? Mit értetek ezalatt?

Figyelt kérdés
Családban az apa kritizálja, megalázza gyerekét azzal,hogy bunkónak, egy nagy nullának nevezi gyereket. Azt hajtogatja,hogy nem lesz belőle semmi, hogy lusta stb. Szerintetek ez vezet valahová? Élt ilyesmit át valaki gyerekként vagy esetleg huszonévesen is szülei által?

2012. jan. 12. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Én nem éltem át ilyet.

Nekem kb. akkor lenne megalázás, hogyha az egész világ előtt csinálná...

2012. jan. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
A gyereket meg vagy nem érdekli, vagy önbizalomhiányos lesz.
2012. jan. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Édesapám éreztette velem állandóan, hogy egy nagy nulla vagyok. Hm megalázás, hát pl:

6 éves gyerekként becsomagoltam a saját játékaimat, mert arra gondoltam, hogy az szép ajándék lesz szüleimnek karácsonyra, ő meg felém állt és el kezdte mondani, hogy "ugyan már kinek kellenének ilyen vackok, nevetséges".


Ez az egyik első emlékem róla.

2012. jan. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nos engemet, meg a féltestvéremet folyamatosan megaláztak a szüleink. most ott tartunk, hogy mind a ketten elköltöztünk onnan, ö az ő mamájához, én az enyémhez. a féltesómra annyira hatással volt a megaláztatás, hogy teljesen elzüllött és a jegyei is siralmasak, pedig alapjában véve okos lenne.
2012. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, amit leírtál, és az, ha v.ki kiforgatja a szavaimat.
2012. jan. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
UNDORÍTÓ, az ilyen "szülőkkel" tudod mit csinálnék....
2012. jan. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megalázás, ha valakit olyan helyzetbe hoznak, hogy a valós értékénél jóval kevesebben van értékelve, vagy ha ő úgy érzi, hogy mások szemében ő sokkal kisebb értéket képvisel, mint amennyire magát tartja.


A leírt helyzet lehet éppen akár az is, és szerintem nem vezet jóra.

Az apa több dolgot érezhet:

-tényleg bunkónak és lustának tartja a gyereket (lehet igaza, vagy tévedhet)

-a gyerek nem tudta megvalósítani az apa álmait, elvárásait, esetleg mást csinál, jól, vagy rosszul. Ettől apa frusztrált

-az apát is ilyen módon próbálták ösztökélni gyerekként (aztán abba már nem gondol bele, hogy végül vitte-e így valamire), ő se tud mást tenni, mert csak ezt látta

2012. jan. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az önbizalomhiány biztos jellemzője lesz a gyereknek.. Szerintem nem kell az egész világ előtt csinálja, elég ha otthon terrorizálja a gyereket folyamatos kritikáival, már az biztos sérüléseket okozhat. És... az nem lehet mentség,hogy ő is ezt kapta gyerekkorában. Ha akkor neki nem tetszett, miből gondolja,h a gyerekének tetszene. Bár sokan maradnak meg ugyanannál a gyereknevelési "technikánál", amit anno ők is kaptak...

Szerintetek egy ilyen helyzetben mit lehet csinálni? A költözésen kívül.


Azok, akik ilyesmit éltek át, költözés után milyen kapcsolatba maradtak a családdal, apjukkal?

2012. jan. 13. 08:46
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 voltam


nálunk a kapcsolattartás abban merül ki, hogy havi egyszer van ilyen nagy családi kajázás, amikor az egész család hivatalos mamámékhoz, és akkor látom anyámat, de akkor sem beszélgetünk. telefonon már egyáltalán nem is keres.

2012. jan. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Bár sokan maradnak meg ugyanannál a gyereknevelési "technikánál", amit anno ők is kaptak..."


Na én pont ezért nem akarok gyereket! Attól félek, hogy én is ugyanolyan lennék, mint anyám volt velem. Nem arról van szó, hogy nem szeretem, mert de, nagyon is, de vannak olyan dolgok, amiket sosem fogok megbocsájtani neki, mert egész egyszerűen éveket keserített meg az életemből. Mindig az volt a műsor, hogy más mennyivel jobb, mint én, én miért nem vagyok olyan, mint ezek a "bezzeg" emberkék, rossz vagyok, hülye vagyok, és így tovább.

2012. jan. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!