Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan hogy a saját családo...

Van olyan hogy a saját családod áll boldogtalanságod hátterébe? /többi alul/

Figyelt kérdés
szüleim soha nem engedtek meg semmit pontosabban apám meg az anyja. Alig voltam buliba pasim még sohasem volt, zárkózott vagyok, ezért is nem tudok már kapcsolatot kialakítani. Tizenévesen nem engedtek el sehova sem, barátaim nincsenek, és már félek saját magamtól is. mit tehetnék??
2012. febr. 10. 21:39
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Ennyi?


Írom:

- mostohaanyám: utál, napi szinten megaláz, folyton pofákat vág

- apám: le se sz.r, azt sem tudja, mi van velem, mit érzek, a párja a mindene

- egyszer nem kérdik meg, milyen napom volt, v ha mégis, elintézik egy ahával, v fél perc múlva visszakérdeznek, h mit mondtál?

2012. febr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban.Nem tudom.
2012. febr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Tizenévesen nem engedtek el sehova sem"


A múlt időből arra következtetek hogy már nem vagy tizenéves, vagyis már felnőtt vagy! Ergo már nem mondhatják meg kivel hova mikor hogyan mehetsz!

Tudod mitől lesz valaki lélekben is felnőtt? Többek között attól hogy a saját jelenlegi problémáiért nem másokat akar hibáztatni hanem felismeri ha ő maga valamit elmulasztott megtenni és emiatt tart ott ahol. Mert annyi mindent megtehetnél még: új hobbit kereshetnél ahol új ismerősöket szerezhetnél akikkel a közös hobbiból adódóan hasonló lehet az érdeklődési köreitek is stb.

Azt kívánod bárcsak lenne remény miközben igazából ott van az orrod előtt de te félsz tőle. Félsz tőle mert amit tenned kell az ismeretlen. Pedig az ismeretlenbe is bele kell tudni ugrani, hidd el nem ez lesz az első alkalom életed során.

2012. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én sajnos együtt élek az apámmal,iszik,mint a gödény,állandóan,minden nap részeg.Én neki köszönhetem,hogy pocsékul érzem magam itthon.És nem megy el.Nem is fog soha.Mert anyám szereti.Én meg gyűlölöm.Nincs pasim,pedig mindennél jobb lenne valakihez elmenekülni ilyenkor.Úgy érzem,lehúz,sz.ar a kedvem miatta,utálok hazajönni,főleg a hétvégéket utálom,mert akkor itthon van egész nap.Ilyenkor utálom az életemet.
2012. febr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én már megtettem jópár dolgot,amit korábban nem tehettem és elmondom:Nem lett jobb.Már késő ezekhez a dolgokhoz,ezeket akkor anno kellett volna megtapasztalni.A sok mulasztással az ember sok lehetőségtől elesik...


Szerintem az egyetlen amit tehetünk,hogy megvalósítsuk önmagunk és céljaink tűzön-vízen át és nem esünk a szüleink hibájába...

2012. febr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van persze, de hosszú lenne leírni.
2012. febr. 11. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem az nagyon bánt, hogy ami egész kicsi korom óta óta szerettem volna lenni, nem lehetek. 5 éves koromtól állatorvosnak készültem és mindig komolyan is gondoltam. Most, hogy van a felvételi szüleim megtiltották, hogy bejelöljem még pedig 2 okból 1. Budapesten van, mi pedig pécsiek vagyunk 2. mert nem nőnek való munka. Úgy örülök, hogy 14 évig tudtam, hogy mit akarok, de most már nem vagyok benne biztos.
2012. febr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző, az hogy nem nőnek való munka egy az egyben hülyeség, rengeteg női állatorvos van Magyarországon és azon kívül is. Ez nem nehéz fizikai munka szóval a szüleid hatalmasat tévednek. Vagy esetleg ők is tudják ezt csak így akartak lebeszélni az egészről mert nekik egyszerűen nem tetszik hogy azt csináld amit szeretnél. Én azt mondom ne add fel, ha mást nem várd meg amíg nagykorú leszel (akkor már nem mondhatják meg neked mit csinálj) aztán irány Budapest és az állatorvosi. Sok sikert!
2012. febr. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
köszönöm, de már nagykorú vagyok, viszont a megélhetésemet ők fizetik. Jelenlegi munkám meg nem olyan, amivel fenn tudnám tartani magam Pesten, állatorvosi mellett meg aligha tudnék egyebet dolgozni.
2012. febr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!