Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan deríthetném ki, hogy...

Hogyan deríthetném ki, hogy neki voltak-e levelei?

Figyelt kérdés

Baromira érdekel a háború! Dédnagyapám harcolt a II-ban. Volt orosz és német fogságban de soha nem hallottam, hogy mi történt ott. Túlélte a háborút, de sajnos pár éve meghalt és nem tudtam tőle semmit kérdezni. Megvan a katonai igazolványa és egy bekeretezett régi kép ahol egy fegyverrel van, gondolom a háború végén készülhetett, mert az is rajta van, hogy hol harcolt. Halála utána amikor anya és az apja pakolták ki a házat akkor találtak kézigránátot is. Nagyapám amilyen fura ember volt biztos vagyok benne, hogy valahol voltak neki ilyenek is elrakva, ha írt! Sajnos a házát már megvették szóval nem tudok oda visszamenni pedig nagyon érdekelne. Valahogy kitudnám deríteni?

14/L


2012. febr. 10. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen leveleket szeretnél? Szerelmes levelet vagy,amit a családjának küldött haza vagy milyet?
2012. febr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Nincs az elpakolt cuccok között? Esetleg valamilyen ürügyel nem tudsz vissza menni? Lehet, valahol még a régi házban vannak (padlás,pince) De lehet nem is írt!14L
2012. febr. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Bármilyet. Általában szoktak lenni ilyen háborús naplók. Semmit nem tudok a családjáról, de szerintem a szüleinek nem hiszem, hogy írt. Felesége volt de nem tudom, hogy háború előtt vagy után házasodtak össze. De gondolom utána, mert 20 év körüli volt mikor harcolt.
2012. febr. 10. 22:52
 4/10 anonim ***** válasza:
A felesége akkor a dédimamád nem? Sajnos nem tudom,hogy ő él-e még.Ha igen,akkor kérdezgesd őt,ha nem,akkor nézz körül az ő házában,a cuccai között.Ha akkor még nem is ismerték egymást,attól később még megmutathatta neki a katonaság alatt írt dolgait,lehet,hogy a nagyi elrakta őket,azért nem találtad a papádnál.
2012. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Együtt laktak de sajnos őt egyáltalán nem ismertem. Csak egy képet láttam róla. Ő már akkor meghalt amikor anya kb annyi idős volt mint én. Visszamennék én abba a házba, csak nem tudom, hogy milyenek az ott lakó emberek meg a szüleim is hülyeségnek tartanák.
2012. febr. 10. 22:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szüleid sem tudnak semmit? Esetleg olyan embert nem ismersz aki jobban ismerte a Dédnagypapád? Pl: Barátai, ismerősei, akiknek elmondott ilyen dolgokat, vagy Ők már mind meghaltak?
2012. febr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem 3 testvére él, a két nő messze, a férfi pedig valahol itt..de nem tudom mi a neve vagy hogy hol kell keresni. Még tavaly kocsival jöttünk haza a boltból és láttunk egy magas, vékony embert aki nagyon hasonlított nagyapámra, és anyám szerint az a tesója volt. Szegényke már elég idős lehet, remélem még él. Megpróbálnám valahogy felkeresni...hátha sikerülne.
2012. febr. 10. 23:06
 8/10 anonim ***** válasza:
A cuccait alaposan átnézted? Ha már eladták a házat,akkor sok értelme nincs visszamenni,mert valószínűleg mindent kipakoltak,az új tulaj nem szokta megtartani az ott maradt dolgokat.
2012. febr. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy 7-8 éves voltam amikor meghalt és nem is voltam ott a pakolásnál. Ami nálunk van az csak az a katonai igazolvány, a kép, egy újságféle (bár az olyan 60-70-es évekbeli lehet), egy karóra és a családfája, mert háború idején nevet változtatott. Talán abból megtudhatom, hogy mi a bácsi neve, de nem sokra mennék vele. A többi cucca nem tudom hova lett. Még azt is kinézem belőle, hogy esetleg a kertben ásott el ilyeneket. Mondom, elég érdekes ember volt.
2012. febr. 10. 23:12
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem lenne gond az új lakókkal, azt tanácsolnám keress ásásra utaló jeleket a kertben, de ez nem megoldható úgyebár... Akkor talán a testvére, próba szerencse, ha meg sem próbálod, akkor semmit nem fogsz megtudni róla!
2012. febr. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!