Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kirobbanó vidámság, mikor...

Kirobbanó vidámság, mikor igazából csak zokogni lenne kedvem? Miért?

Figyelt kérdés

Többször észrevettem, magamon is, és másokon is, hogy sokszor, mikor igazából szomorúak, vagy történt valami megrázó, vagy ami lelki válságot okoz szó szerint, csak jó kedvü(n)k van sokszor...


Hogy felhozzak egy példát, nem nagy baj, de pl csalódok valakiben, vagy összejön valaki valakivel, akit nem is ismerek igazából, de mégis zavar, vagy féltékeny vagyok, mindegy, a lényeg, hogy elszomorít, de egy nagyon rövid idő után, néhány perc, fél óra túlteszem magam, és csak nevetek, jó a kedvem, röhögcsélek, stb...


Ezt észrevettem már másokon is, például barátnőm aki öngyilkos akart lenni, és komolyan is gondolta, előtte kirobbanó jókedvvel mesélt, nevetgélt, pörgött, pedig tényleg elég rossz volt a helyzet...


Vagy másik példa, osztálytársam anyukája beteg, nem tudjuk milyen betegség, nem beszél róla, de a tanárok mindig kérdezgetik, hogy hogy van, meg mi újság... Neki is csomószor túl jó kedve van, olyan visszafoghatatlanul vihorászik meg hülyül, pedig biztos, hogy otthon bajok vannak, és anyukája beteg. Így már voltam én is, hogy ha valami történt itthon, vagy csak összevesztem pl valamelyik szülővel, akkor vagy bőgtem, vagy tényleg "túltettem" magam rajta, és csak nevetgéltem...


Remélem mindenki érti. Ez miért van? Így próbálunk "védekezni", vagy ezzel menekülünk el a problémák elől?


2012. febr. 11. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Embere válogatja, ki mit hogy dolgozik fel. Van benne igazság, hogy ez egyfajta védekezési mechanizmus - talán kiegyenlítési kényszer, ha az életemm egyik része szar, legalább a másik legye jó -, de mindenkinél más mértékben van jelen.
2012. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

'Hogy felhozzak egy példát, nem nagy baj, de pl csalódok valakiben, vagy összejön valaki valakivel, akit nem is ismerek igazából, de mégis zavar, vagy féltékeny vagyok, mindegy, a lényeg, hogy elszomorít, de egy nagyon rövid idő után, néhány perc, fél óra túlteszem magam, és csak nevetek, jó a kedvem, röhögcsélek, stb...'


Rólam írtál? Pontosan ez a szitu, én még sírni sem tudok, jó kedvem van, de nekem így jó : ) Pedig belül fáj ám, de nem mutatom ezt ki 14L

2012. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Na ez egy jó kérdés! =/ Erre én is szeretnék választ kapni,mert például én is öngyilkos akartam lenni,rámjön néha a zokoghatnék,csak nekem azzal a különbséggel,hogy komolyan félpercenként változik a hangulatom...Egyik percben nem sok kell,hogy megtegyem,másik pillanatban pedig úgy nevetek végülis a semmin,hogy majdnem a földön fetrengek,pedig majdnem hogy kilátástalan az életem..Jó lenne,ha valaki erre választ adna..Ja és arra is,hogy ez ellen mit lehet tenni,mert ez így nem jó.
2012. febr. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem tegnap kicsit betett, hogy aki tetszik(?), pedig nem is ismerem, csak netről összejött valakivel... Nem is vagyok szerelmes, nem is ismerem, se semmi, de azért az ilyenek is meg tudnak viselni, mikor nekem mondja, hogy jaj, nincs barátnője, fél óra múlva meg KAPCSOLATBAN:').... Mindegy, megbeszéltem egy barátnőmmel, aztán néhány perc után már fetrengtem a röhögéstől... Nem tudom, miért van ez, ilyen apróságoknál is, talán mert én sem akarok ebbe belegondolni, hogy milyen helyzetbe kerültem (nem feltétlen ez, akár betegség valakinél, akár bármi), nem akarok siránkozni(?), így inkább hülyén nevetek...
2012. febr. 11. 18:06
 5/6 anonim ***** válasza:
: ) Én is ezt csinálom : ) Nem vagyok akkor ezzel egyedül... :/ Nem vagyunk egyformák, és gondolom valakinek így jönnek le a gondok, valaki meg sír egész nap! Van ez így :/14L
2012. febr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is szoktam sírni ettől függetlenül, ó, de még mennyit... Csak valahogy ez is előjön néha... Vagy ez lehet azért, mert mondjuk kb senki nem tud egy adott problémáról, és így talán megpróbálom leplezni, mintha semmi nem lenne, és akkor senki nem jön rá?
2012. febr. 11. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!