Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom miért nem érti meg,...

A párom miért nem érti meg, hogy nem akarok a felesége lenni?

Figyelt kérdés
8 éve vagyunk együtt és van egy öt éves kisfiunk. Nagyon szeretem őket.Már a kapcsolatunk elején leszögeztem,hogy én nem akarok házasodni. Egyszerűen nem akarok olyasmire megesküdni,amit lehet nem tartanék be.Úgy hiszem,hogy adódhat olyan helyzet,amit képtelen lennék megoldani vagy tolerálni. Ezt ne úgy értsétek,hogy minden nyavajáért elhagynám,mert a 8 év alatt átéltünk ezt-azt. Csak muszályból nem szeretnék mellette maradni,azért mert megesküdtem rá. Mégis az együtt töltött idő alatt 5-ször kérte meg a kezem,utoljára két hete. Mióta visszautasítottam,nagyon rideg velem. Miért ilyen fontos ez neki? És miért nem lehet csak egy kicsit engem is megérteni,az én álláspontom?
2012. febr. 11. 22:59
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
Egyezz meg vele, hogy például a hivatalos esküvőt nem vállalod, de a gyűrűt hordod. Így neked is jó, hisz nem kellett esküdni és neki is, hogy ott van az ujjadon a jelképe annak, hogy hozzá tartozol. Elvégre ez lenne a lényege.
2012. febr. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
53%

Először kellett volna gondolkodni...aztán gyerek...


Ez a kapcsolatotok elején nem merült már fel? Számomra házasság nélkül nincs kapcsolat, gyerek főleg. NE értsd félre, nincs bajom azzal, aki ezt csinálja, csak ezáltal tudom megérteni a párodat. Habár eléggé kiábrándító lehet szegénynek már sokadszorra és megalázó...:-S


A párom azt mondta egyszer kéri meg a kezemet és ha az nem akkor részéről letudva, megértem az álláspontját. Számomra végleges elköteleződés egy kapcsolatban a házasság. Akkor érzem azt, hogy "tényleg" összetartozunk...


Nem arról vn szó, hogy nem érti meg, arról van szó, hogy szeretné. Ez olyan, hogy te meg miért nem érted meg, hogy ő szeretné??? Ajjjajjj...


22-L

2012. febr. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem párod ezt annak veszi,hogy nem akarsz elköteleződni.Mondjuk ezt nem értem,hisz a gyermeketek megléte is egy kapocs köztetek.Nem ártana egy beszélgetés köztetek,megkérdezni őt,hogy ő miért tartja fontosnak,és te miért nem.A rideg viselkedésén pedig ne csodálkozz,ötször kikosarazva lenni nem lehet vidám dolog.

Egy ötlet:mi lenne,ha összehívnátok a családot,és előttük húznátok egymás ujjára a gyűrűt.Hivatalosan nem lennél a felesége,de azért a gesztus meglenne.Így talán párod is és te is elégedettek lennétek.

2012. febr. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%

Én házasságpárti vagyok, de megértem a kérdező álláspontját.

Ma a legtöbb embernek semmit nem számít az eskü, ezért gond nélkül megesküszik hamar. A kérdezőnek meg igen. És teljesen jogos, hogy a mai világban könnyen lehet, hogy 10-20 év múlva elhagyja a párját. És akkor esküszegő lesz...


Kérdező: próbálj meg valamilyen köztes megoldást találni. Legyél a menyasszonya. Vagy például bejegyzett élettársi kapcsolaton nem gondolkodtatok? Az mégse esküvő, viszont kb ugyanazokkal a jogokkal jár.

2012. febr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
41%

megértem a "párodat"-

és valóbaban megalázó,mit teszel-

'na, hátha lesz jobb is ennél' számító éhes szukaérzés van mögötte.

2012. febr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem azért olyan fontos neki, mert így nem tudod olyan könnyen elhagyni (durva, de ez a lényeg). Szerintem a házasságnak nem az a lényege hogy habos ruha, gyűrű stb, el lehet mondani hogy férjnél vagyok, hanem hogy mind a két fél vállalja hogy most már nem keresgél többet. Elkötelezik magukat és ezt egy papír aláírásával törvényesen is vállalják (tehát nem hazugságból, csak úgy mondogatják mint sokan, hanem tényleg és vállalják is, ha nem jön össze akkor nem lesz olyan könnyű elválni). Én így képzelem el ezt a dolgot. Nálam már ez azt fejezné ki, hogy igen, építhetek valakire mert biztos pont most már az életemben. Szeret annyira, hogy feladja értem azt a sok más nőt /férfit aki esetleg az útjába kerül. (Bár sajnos ez ma már nem így működik.) Ettől függetlenül megértelek téged is, de őt is.

22l

2012. febr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
45%
5.-nek: Ilyen frappánsan nem tudtam összefoglalni, de egyetértek veled.
2012. febr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
75%
elég gáz hogy szerencsétlent így megalázod
2012. febr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
hány évesek vagytok?
2012. febr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ma már lehet olyan eskü szöveget kérni, amit a pár választ/ír. Tehát szervezhettek esküvőt, meglehet a díszes ünneplés. De olyan "eskü" szöveget mondasz, ami tulajdonképpen az érzelmeidet írja le, nem pedig igéret a jövőre nézve.


Hozzáteszem, az nem esküszegés a részedről, ha a párod tesz olyasmit, ami miatt te úgy döntesz elhagyod. (pl megcsal vagy üt ver... stb) De ha úgy érzed te valaha tudnál mást szeretni rajta kívül, vagy megcsalni őt... akkor tényleg fölösleges bármilyen ünneplés, mivel akkor ez nem igazi szerelem.

2012. febr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!