Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Új életet akarok kezdeni....

Új életet akarok kezdeni. Ötletek?

Figyelt kérdés

Szeretnék hétfőtől új életet kezdeni, kizárni a szívemből egy szerelmet amely csak csalódást okozott nekem. Ő volt az életem, de én csak egy fejezet vagyok az övében. Hosszabb távú terveim között ezek szerepelnek: ME-BTK-magyar, majd minornak felvenni a törit. Nyelvsuli (angol + francia). Meg egy újságírói OKJ képzés. Ezeket legkésőbb májusban tudom majd megvalósítani, addig mit csináljak? Tippek? Pl. tanulási tippek? Meg hogyan tanuljam meg az ilyen alapszabályokat pl. az erkölcs fogalmát? Mert azt az elmúlt hetekre alapozva kifelejtették a szótáramból. :( Változni akarok, nem külsőre, hanem belsőre! Tanulni akarok! Egy kérdésem lenne még: párhuzamosan lehet egyszerre két nyelvet tanulni? Pl. úgy hogy érettségi után beiratkozok angolra és azalatt önállóan folytatom a franciát?


Ha még eszembe jut valami írok. :)


18/N


2012. febr. 11. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Jogsi?
2012. febr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

addig mit csináljak?

-jogsi

-egyik nyelv


párhuzamosan lehet egyszerre két nyelvet tanulni?

miért ne lehetne? én is úgy tanultam. suliba angol sulin kívül németetet tanultam...

2012. febr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyenlőre nyugodj meg az legfontosabb.

Most sok mindent megtapasztaltál érzelmileg feldúltabb érzékenyebb vagy dühösebb ezt az erőt magad felé kell fordítani és javadra kell használni.

Ha ez megvan aludni kell egy pár napot leülepedik a dolog.

Ezek után nem belemenni egy kapcsolatba.Ide józan ész kell most nyugi.

Na szóval lehetőségeidet felmérni ami kéznél van és abból kihozni a legjobbat. ennyi az egész

2012. febr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ME-BTK-t felejtsd el,az összes többi bölcsészkarral együtt.

Nyelvszak ami ok,többi semmit nem ér.

Csak egy plussz infó a nagy változáshoz.

2012. febr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szerintem írj egy listát, a kisebb nagyobb céljaidról, a nagy feladatok rész céljairól és pipáld ki, ami megvan - így magad is átlátod a helyzetet.


új élethez új haj , frizura dukál, szerintem!! :D pszichológiailag így érzed a legjobban, hogy már "más" vagy.


addig is elkezdhetsz tanulni, nyelveket, nem kell ahhoz tanfolyam. töltsd le (vagy ha gazdag vagy nagyon nagyon, vedd meg) a rosetta stone-t, rá ehet telepíteni a nyelveket. vagy tölts le akármilyen ingyenes leckét, vagy vegyél könyvet. nézz filmeket erdetiben, felirattal, próbáld ellesni a kifejezéseket stb.


az erkölcs érzése a tiéd... pl tudod, hogy nem erkölcsös mondjuk csókolózni másnak a fiújával, ha megteszed, tudnod kell, hogy "bűnös vagy"... ilyen irányú irodalmat nem tudok ajánlani, ha jó embernek érzed magad, az jó, amit hibáztál, írd le, és ne kövesd el többet.

2012. febr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!