Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szomszéd egész nap veri a...

Szomszéd egész nap veri a gyerekét. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Társasházi lakás, nem is teljesen szomszéd, 1 lakás van köztünk. A folyosóról egész nap gyereksírás hallatszik be, és annak az idegesítő nőnek az ordibálása. Nem is ordibálás, orrhangon visít és rikácsol, kibírhatatlan. Nekem is megterhelő, képzelem szegény gyereknek mennyire az. Számtalanszor előfordult, hogy mikor kint voltam a folyosón, hallottam, hogy üti, meg ordítja neki, hogy kapsz még, stb. Arról nem beszélve, hogy ez mekkora zajjal jár (mármint a nonstop gyereksírás, üvöltés, csörömpölés). Vizsgaidőszakban sokat voltam itthon, és akkor figyeltem fel rá (amúgy nem sokkal vizsgaidőszakom előtt költöztek). Egy nő és egy vagy két gyerek, önkormányzati lakásba. Mit tegyek? Még soha sem találkoztam velük (egy alkalmat leszámítva, mikor jöttek fel a lépcsőn..). Ti szólnátok valami gyermekvédelmisnek? Vagy a nővel beszélnétek?
2012. febr. 12. 14:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
ne beszélj a nővel, úgysem hallgat. Valami körzeti védőnőt kéne megkeresni, vagy gyermekvédelmet, családsegítőt.
2012. febr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyre jobban sajnálom szegény gyereket. A kérdés kiírását is az ihlette, hogy szellőztet, emellett ezer decibellel rikácsol, megy fel bennem a pumpa..
2012. febr. 12. 14:35
 3/14 A kérdező kommentje:
És kik az illetékesek, akiknek szólni kellene? Hol találok ilyet? Hogy keressek rá?
2012. febr. 12. 14:37
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ne beszélj vele, hanem jelents fel névtelenül! Ha nem hatna a beszélgetés, és később te vagy bárki más névtelen feljelentést tenne, te lennél az első számú közellenség. Ne akarj belekeveredni!
2012. febr. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Amúgy a gyerek 1, max másfél éves.
2012. febr. 12. 14:40
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Gondolkoztam ezen én is sokat, mert nagyon kétélű dolog, pl az én gyerekem akkor is ordít, mint akit elevenen nyúznak, ha elveszek tőle vmit, aminek nem is szabadott volna a kezébe kerülni, vagy csak épp nincs kedve a pelenkacseréhez... Néha már azon poénkodok mikor visít, hogy kíváncsi leszek, mikor nyom fel vmelyik szomszéd, hogy bántom a gyereket :)

Sürgősen fel kell jelenteni akár a területi védőnőnél, vagy gyermekvédelmet keresni egyből. Valószínű nem fog csoda történni, de legalább tedd meg azt a részét ami rajtad (is) múlik!

Ha viszont, az is egyértelmű, hogy üti-vágja szegény gyerek(ek)et, akkor sztem keresd meg a területi védőnőt, vagy gyermekvédelmet. Valószínű nem fog csoda történni, de legalább tedd meg azt a részét ami rajtad (is) múlik!

2012. febr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Na a vége jól összecsúszott, de remélem ki tudod hámozni, mit szerettem volna írni :) bocsánat!
2012. febr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ha csak a gyereksírást hallanám, az üvöltést és a "kapsz még"-et, stb-t nem, egyszerűen magamban lerendezném, hogy van egy kisgyerek a házban, de így más a színezete. Korábbi albérletemben is volt baba a közelben, olyan is előfordult, hogy nyáron előbb ébredtem a sírására, mint az anyja, de teljesen más helyzet csak a sírást hallani. Itt a körítés miatt kibírhatatlan!

Hogy kereshetnék rá? Szimplán gyermekvédelem címszóval, vagy város+védőnő kombináció? Őszintén megmondom, legszívesebben "csak" egy mailt írnék egy olyan helyre, aki olvassa is, foglalkozik vele, max egy telefon. Pont, hogy én is azt gondolom, nem kéne belekeveredni, nem az én dolgom, de rendkívül dühít!

2012. febr. 12. 14:46
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

A gyerekorvosi rendelőben, ami legközelebb van, megtalálod a védőnőt, vagy hoyg mikor rendel.Ő majd intézkedik.Vag ykérdezd meg az oviban, bölcsiben, ott eligazítanak.

[link]

2012. febr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
2012. febr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!