Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan örökli egy baba a...

Hogyan örökli egy baba a szülők vonásait?

Figyelt kérdés

Elgondolkoztam múltkor (gondolom mint sok mindenki más) hogy vajon hogy nézne ki a barátommal a gyerekünk ha születne.

Tudom, ezt így nem lehet megmondani, hiszen kitudja milyen arányban oszlik el benne a génállományunk, de szerintetek ilyen alapból mi sülne ki?


Barátom:

- nagyon sötét barna, göndör haj

- zöldeskék szem

- közepesen nagy orr

- vastag száj

- barnulásra hajlamos, de alapjáraton hullafehér bőr


Én:

- szürkéskék szem

- egyenes, szőkés barna haj

- kicsi egyenes orr (kicsit görögös a nyerge)

- kicsi kerek száj

- égésre hajlamos hullafehér bőr :D


Azt már sejtem, hogy csoki gyereket nem fogunk produkálni valamikor a jövőben :D

Úgy tudom a barna színt jobban lehet örökölni akkor barna lesz a haja?


2012. febr. 12. 19:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Sokszor a nagyszülőkre hasonlítanak a gyerekek, mert a lappangó recesszív gének akkor bukkannak fel. Én pl kiköpött apai nagymamám vagyok, a szüleimre alig hasonlítok.
2012. febr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Én is gondolkoztam már ezen, de én azt szeretném ha majd nagyon apára hasonlítana, mármint ezt most így nem tudom megmondani, mert 14 éves vagyok, és nem a közel jövőben fogok szülni, de ha majd jó lesz a kapcsolatunk apával akkor szerintem, az nagyon nagy büszkeség, ha inkább apára hasonlít, de lehet csak én gondolom így 14L
2012. febr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Bármi kijöhet ebből. De általában a sötét szem és haj öröklődik, ahogy a bőr is, bár ugye ez rátok nem vonatkozik, mármint az utóbbi.

Szerintem nagyobb eséllyel lesz a baba barna, mint szőke. A göndör haj is dominál, úgy tudom.

Ugyanakkor a nagyszülőket is érdemes számításba venni, nálunk apu és anyu is totál sötét hajszín, a húgom meg visszaütött a nagypapára, szőkésbarna hajú lett.

2012. febr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én is hasonlítok a nagyszüleimre, a hajamat azt apai nagyanyámtól örököltem, az állam apától (csúnya gödrös) de az arcomat szinte egy az egyben anyától :) Orrom görögös volta apáé :D de a "krumli" rész szintén anyáé...
2012. febr. 12. 20:02
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Hát nem nagyon értek ehhez. De szerintem vagy barna, vagy sötétebb szőkés barna, kicsit hullámos haj, kékes szem. A többit nem tudom megmondani. Ja és szerintem fehér színű lesz. :D


Bár ez se biztos, mert a nagyszülők is számítanak.

2012. febr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
A lányom tiszta apja, a fiam meg tiszta apósom.
2012. febr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nagyszülők mind kék szeműek, nálunk a fele család szőke fele fekete hajú, barátoméknál kék szem, fekete, barna haj... Mind göndi :D
2012. febr. 12. 20:05
 8/16 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kezecske, és szeretnék megkérni mindenkit, hogy ez alatt a kérdés alatt ne legyen lepontozás :)
2012. febr. 12. 20:06
 9/16 A kérdező kommentje:
Ezt nem hiszem el.. kifejezett kérésem volt és mégis végig ment valami rosszindulatú a képeken és lepontozta :(
2012. febr. 12. 20:18
 10/16 anonim ***** válasza:
14L vagyok: Ne vedd magadra ezt a pontozásdit,minden kérdésnél ezt csinálják :)) Nem a te hibád, te csak kérdeztél, a rossz indulat meg mindenhol ott van!
2012. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!