Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenképp észrevehető egy...

Mindenképp észrevehető egy baba viselkedésén, ha a szülők között rossz a viszony? Miben mutatkozik ez meg?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre, hogy egy idő után (17-18 hónap) a gyerek MINDENT leutánoz. Így pl. ha kiabálnak a szülők, ő is kiabálni fog. Minden gesztust, mozdulatot megfigyelnek és átvesznek, így nem nehéz rájönni, hogy honnan veszi az ennyi idős gyerek, hogy pl. símogatni kell a cicát vagy belerúgni a kutyába (nyilván ez sarkított, de így van)

Tehát ilyen kis jelekből is látszik, hogy hogyan viszonyulnak egymáshoz a szülők.

2011. nov. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ahha, értem. Ez nagyon érdekes. Külön köszönöm, hogy kis példát is írtál.
2011. nov. 23. 16:06
 3/4 anonim ***** válasza:
A babám 16 hós, én simogatom a kutyáimat, még egy seggre verést se kaptak, de a fiam keményen nyúzza őket, még simizni nem láttam. Szerintem inkább befelé forduló félénk lesz. Későbbiekben, ha nem félős inkább agresszív.
2011. nov. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én sem rugdosom a kutyát, a fiam mégis.Minden nap elmondom neki többször is. Ha nem nézek oda, mégis.

A gyerek feszültebb lehet rossz viszony miatt.

Azaz nálunk úgy jön elő, hogy biztonségérzet hiánya van, iszonyúan kötődik hozzám, nem akar leválni még óvódába sem, inkább beteg, csak velem legyen.

2011. dec. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!