Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet erre a megoldás?

Paravel kérdése:

Mi lehet erre a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Gabriella vagyok. Olyan problémám adódott amit sokáig magam sem hittem el és jelenleg nem is tudom, hogy sírjak vagy nevessek rajta. Mindenesetre eluralkodott rajtam a kétségbeesés. :((

Van két nővérem. Együtt nőttünk fel. Mindig felnéztem rájuk mert erősek és határozottak voltak világ életükben. Sokkal jobban ment nekik a suli a pasizás és a karrierépítés mint nekem. Ők talpraesett belevaló csajszik voltak világ életükben, míg én visszahúzódó és csöndes. Mindhárman nagyon szerettük szüleinket, de én valahogy sokkal jobban, mint ők. Különösen anyámat. Mikor tizenhat éves voltam apukám meghalt ami rettenetesen megviselt. Nővéreim akkor már felnőtt nők voltak akik apánk halálát követően elhagyták a szülői házat és külön utakra terelődtek, családot alapítottak, egzisztenciát építettek ki. Én csak az élettársi kapcsolatig jutottam el és mindösszesen egy kereskedelmi középiskolával büszkélkedhetem. Nyolc évvel ezelőtt édesanyám nagyon megbetegedett. Hepatitis C-t állapítottak meg nála ami sajnos igen előrehaladott állapotban volt már. Az orvosok nem tudták megmondani mennyi van neki hátra, de biztosak voltak benne, hogy nem lesz hosszú életű. Mindig is imádtam édesanyámat így aztán úgy döntöttem segíteni fogom amiben csak tudom. Nővéreim sajnos a fülük botját sem mozdították anya problémáira. Nyolc év alatt párszor látogatták meg, semmi több. Ahogy anya egészsége romlott és egyre nehezebben végezte el az otthoni teendőit egyre többet segítettem neki a házimunkában és persze folyamatosan ápoltam. Élettársammal úgy döntöttünk, hogy odaköltözünk hozzá, hogy a nap 24 órájában vigyázzhassunk rá. A hepatitis szép lassan májrákot okozott édesanyámnak akinek egy idő után annyi ereje sem maradt, hogy kimenjen a WC-re. Szó szerint nekem kellett fürdetnem, tisztába tennem és etetnem. Kórházba nem volt hajlandó menni, így maradtam én. Hiába kértem nővéreim segítségét ők nem tettek anyáért semmit. Végül tavaly márciusban édesanyám meghalt. Anyám hagyott végrendeletet maga után amit a temetés után nem sokkal a megbízott ügyvéd fel is olvasott előttem, nővéreim és a rokonság előtt. Külön megjegyezem, hogy Édesanyámnak négy ingatlanja és egy jól menő ruhaszalonja is volt. A végrendelet felolvasásakor elfehéredtem és elájultam. Mindenét a két nővéremre hagyott. Rám semmit. Teljesen kizárt a végrendeletből. Nem értettem semmit és azonnal jogorvoslatot kértem. Az ügyvéd akivel beszéltem azt mondta, hogy ha az elhunyt így rendelkezett akit elég nehéz tenni bármit is. Kérlek benneteket segítsetek. Én aki minden megtettem anyámért aki éjszakánként a szaros lepedőjét mostam, etettem és segítettem nem kapok semmit, de a két nővérem akik semmit sem tettek anyámért, megkapnak mindent. Milyen lehetőségeim vannak ebben az esetben? Merre léphetek? Arra pedig csak a jó isten tudja a választ, hogy anyám miért cselekedett így???????


2012. febr. 13. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:

A köteles rész jár neked az örökségből, azon felül nem sokat tehetsz.

Már akkor látnod kellett volna a defektet, amikor önző módon nem akart kórházba menni, hanem tőled várta el, hogy ápold.

2012. febr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát szivem :( nem tudok erre mit mondani. Esetleg a nővéreiddel lehetne megbeszélni, hogy legalább az egyik ingatlant a te nevedre írassák. :( Ez elkeserítő.
2012. febr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
azt mondják halottról jót vagy semmit így nem nyilatkozom..ha kizárt akkor kizárt, úgy tudom nem tehetsz semmit ellene, az meg hogy a kedves anyukád miért viselkedett ilyen embertelenül mocsok módon nem tudom a választ. Várhatjuk , hogy majd a nagyfőnök igazságot tesz.....
2012. febr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
és az elmúlt 1 évben mit csináltál ?
2012. febr. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
sajnos nem tehetsz sokat. Sok sikert az életedhez!
2012. febr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A köteles rész jár neked is.... Nem rossz összeg lesz az sem ám így hogy 4 ingatlanja is volt
2012. febr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!