Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lenne erre a megoldás?...

Mi lenne erre a megoldás? (barátnő-barát probléma)

Figyelt kérdés

Próbálom röviden leírni a helyzetet. Egy egy szobás pici albérletben lakunk a barátnőm és én, már évek óta, eddig nagyon jól meg tudtuk érteni egymást, nem volt konfliktusunk. Én szívesen láttam mindenkit itt, de a helyzet kezd kicsit kínossá válni. A barátnőmnek van egy friss kapcsolata (és az elején a srác szíve még mindig az exhez húzott) és ő már szinte itt lakik: itt zuhanyzik, wc-zik, itt vannak a ruhái, itt eszik, innen megy suliba, itt alszik minden nap. Engem ez annyiban zavar, hogy este mindig felkapcsolgatja a villanyt amikor neki úgy tartja kedve, én viszont aludnék mert reggel korán kelek. A fürdőben órákig maszatol, holott én készülnék gyorsan órára. A barátnőm pedig mindent megtesz a párjáért, és engem meg nagyívben leejt, holott ezidáig mindent megbeszéltünk, jóban voltunk nagyon.

Mi lenne erre a megoldás? Ti mit tennétek a helyemben? 19L


2012. febr. 9. 11:04
 1/8 A kérdező kommentje:
ja, és amit kihagytam: a párja tőlünk 15 perc sétára lakik egy családi házban.
2012. febr. 9. 11:07
 2/8 anonim ***** válasza:
Üljetek le 3an, és beszéld meg ezt velük. Szépen kérd meg a barátot, hogy mondjuk este 10 után csak a legszükségesebb villanyt kapcsolja fel, és ne hangoskodjanak. Felkelésre vezessetek be valami rendet: Te 6kor kelsz, fél7ig fürdőben vagy, utána mindenki csinál amit akar. Ott helyben csináljatok egy beosztást, és ragasszátok ki az ajtóra. Nem olyan nagy dolog, szépen fog működni, ha mindenki egy kicsit is kompromisszumkész:)
2012. febr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de normális az, hogy se szó, se beszéd ideköltözött, úgy hogy velem meg sem beszélték?
2012. febr. 9. 11:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy ilyen lakótársam. Odaköltözött és 2 hét után odahordta a pasiját, rengeteget aludt nálunk, ott is zuhanyzott, főztek, stb. belakták az egész lakást, már-már én éreztem magam kívülállónak.

Aztán betelt a pohár, szóltam a lakótársamnak, hogy szeretnék vele beszélni. Elmondtam a gondomat - mire az ő válasza az volt, hogy oké, akkor beszáll a rezsibe. Mondtam neki, hogy kiscsillag nem értettél meg, ha össze szeretnétek költözni, tegyétek meg, de ne itt, én nem fogok kerülgetni egy vadidegen pasit. Na, így már leesett neki. Kb. 1 hétig tartotta is magát a dologhoz, utána kezdődött minden a legelejéről és mivel én voltam ott először az albérletben, felhívtam a főbérlőt és közöltem a tényeket. Mondta, hogy keressek magam mellé másik bérlőtársat, lerendezi ő a dolgot a csajjal és a pasijával. 2 nap múlva pakoltak.

2012. febr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az zavar az egészben, hogy a legjobb barátnőm (volt) és ennyire sem méltat, hogy szóljon legalább, hogy hogy készüljek. Egy szobás a lakás, egy légtérben vagyunk nonstop, az órákat leszámítva, más lenne ha külön szobás lenne de így... érdekes. Jelenleg az a helyzet, hogy a barátnőm most elment órára, és itthagyta az alvó barátját, a horkolásától hangos az egész lakás.
2012. febr. 9. 11:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Nos így már más a leányzó fekvése:) De a megoldás még mindig a régi: beszéljétek meg! Mondd el neki a problémádat, és találjatok megoldást:)
2012. febr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon gáz.

Beszélj vele mindenképp. A szerelem tényleg elveszi az ember eszét, na de ennyire...

2012. febr. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ne hagyd magad, mert a fejedre fognak nőni. Van egy ismerősöm, ők is ketten laktak egy másfél szobásban, de a fél szoba csak egy spanyolfal szerűséggel volt elválasztva. Szóval ott is egy légtér volt, a lakótársnak lett barátja, az is sokat volt ott. Ráadásul ez a lakótárs 3 évig gyakorlatilag ingyen lakott ott, ismerősöm túl jószívű volt. Úgyhogy mondd el először barátnődnek, hogy oké, néha jöhet a fiú. De állandóra azért ne jelentse be magát. Kérd meg, hogy ha össze akarnak költözni, akkor azt nélküled tegyék. Ha nagyon ellenáll, akkor elköltözöl. Most félév elején egy olyan városban, ahol sok egyetemista van, tucatnyi albérletet találsz. Szerintem elég, ha körbekérdezel évfolyamtársak között, 2 héten belül már költözhetsz is. Mondjuk ezzel kapcsolatban hangsúlyozd, hogy nem a barátnővel, és nem is a fiúval van bajod. Csak a helyzettel. Ezt próbáld megértetni vele, különben nem lesz többé olyan jó barátnőd:(
2012. febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!