Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek egy kisgyerek...

Szerintetek egy kisgyerek összezavarodik ha egyik mamához a Jézuska jön a másikhoz a télapó?

Figyelt kérdés

A párom ateista én vallásos(nem fanatikus)én azt mondom neki a Jézuska hozza az ajándékokat a párom szerint a télapó,Igy egyik mamához ez jön a másikhoz amaz.Most még kicsi de ha nagyobb lesz nem zavarodik ettől meg,vagy megszokja igy?

Nem olyan nagy probléma ez tudom csak érdekel ki mit gondol,közös nevezőre kellene jutni?


2011. dec. 24. 08:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem ossze fog zavarodni.


A telapo mar volt, most a jezuskanak van itt az ideje. Nem fogja erteni, hogy egyik helyen miert a telapo a masik helyen meg miert a jezuska jar.


Szerintem ha igy akarjatok csinalni akkor talaljatok ki neki valamit hozza, hogy megertse ez miert van.


Boldog Karacsonyt! :))

2011. dec. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

Az apám nem volt vallásos, sőt lenézte a vallásos embereket, de kibírta hogy az mondja: a jézuska hozza a karácsonyi ajándékot!

A "párod" ha annyira ateista, akkor miért tart egyáltalán karácsonyt? Ha meg megtartja az ünnepet, akkor elviselné a jézuska jelenlétét is!

:)

2011. dec. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Mi sem vagyunk, nem is voltunk soha vallásosak, mégis a jézuska hozza az ajándékot!

A Mikulás december 6-án jön.

A Télapó max Amerikában jön karácsonykor. Eddig még nem is hallottam ilyet, hogy már nálunk is kezd divatba jönni. Elég szomorú

2011. dec. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Viszont neked is.


A párom szerint a télapó jön karácsonykor,ezt nem igazán értem.Anyósom is valami ilyesmit mondott.

Amikor kicsi voltam akkor jött a mikulás,utánna a télapó utánna a jézuska.

Hozzáteszem a mi országunkban két karácsony van,lehet ezért ez a keveredés.

2011. dec. 24. 08:45
 5/20 A kérdező kommentje:

A Mikulás december 6-án jön.


A mikulás és a télapó nálunk nem ugyanazt jelenti.Hogy mi a külömbség köztük ne kérdezd.

2011. dec. 24. 08:47
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Vallásosnak vallod magadat, de már a 10/8 parancsolat is megdől!


Egyébként meg semmi különös nincs ebben. Egyik helyre a "Jézuska" másik helyre meg a Télapó jön (mindenhová nem járhat ugyanaz az a személy!

Max. ha rákérdez a gyerek, hogy ide miért nem jött a Jézuska (vagy a télapó), akkor tovább folytatva a hazugságot azt lehet mondani neki, hogy megosztották egymás között a kerületeket és így jött ki!

2011. dec. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

A Mikulás é a Télapó között a vallásos tartalom a külöNbség.


Mikulás, ha jól tudom, Szt. Miklós volt, aki szegény gyerekeknek adott ajándékokat... (Nézz utána, biztosan találsz erről infót a neten).

Télapó pedig egy lapföldi fószer, aki a rénszarvasai álltal vontatott szánon viszi a megérdemelt ajándékokat a világ minden tájára.

2011. dec. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

Ezt a "karácsonykor a Télapó jön" dolgot baromságnak tartom. Attól, hogy nyugaton ezt így ünneplik, attól még nem kell majmolni.

Dec 6-án Szent Miklóst ünnepeljük (Mikulás, fedőneve Télapó), karácsonykor meg a Jézuska születését. Ne keverjük már a szezont a fazonnal.

Én is ateista vagyok, nem hiszek ezekben a dolgokban, de a karácsonyt én is nagyon szeretem. Bár nem hiszek a háttértörténetben, számomra egy nagyon szép, hangulatos ünnep, amikor összegyűlik a család.

Szerintem ne traktáljátok a gyereked karácsonykor a Mikulással.

2011. dec. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
érdekes.
2011. dec. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%

Mikulás és Télapó egy és ugyan az Dec.6.

Most a Jézuska jön,nem értem hogy jönne a télapó,vallás ide vagy oda.És igen,meg fog kavarodni.Főleg majd ha később beszélik az oviban vagy akárhol.

2011. dec. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!