Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is kínosnak kell...

Szerintetek is kínosnak kell éreznem, hogy én nem igazán járulok hozzá a közös életünkhöz? Kisebbségi komplexusom és szorongásom van miatta.

Figyelt kérdés

Még tanuló vagyok, a párom viszont dolgozik. Neki van pénze, nekem nincs (a családom is csak vegetál inkább).


A tervünk, hogy hamarosan összeköltözünk, és független életet teremtünk meg, anyagi biztonságban, de - részemről legalábbis - szerényen. Sosem voltunk gazdagok, nem is vágyok rá.


Én ebbe a dédszülői örökségem adom (jó állapotú, kisebb családi ház, nagy telek, ahogy álmodtuk), és elkezdjük megvalósítani az ötleteinket - amelyekhez, én nem tudok hozzájárulni.

Ezek az ötletek arról szólnak, hogy amit lehet, azt szeretnénk magunknak megtermelni (pl. halastó létesítése, stb.), és egy közös vállalkozás alapjait rakosgatnánk más területen, ezekhez viszont én nem tudok anyagilag hozzájárulni, csak jóval később, addig rajta áll az egész, én pedig kitartott lennék (amíg diák vagyok, még két évig).

A keresetem utána sem lenne magas itt Magyarországon...


Látom, hogy mennyi nő eltartatja magát a férjével, és még a házi munka is nehezükre esik; elképesztő, hogy így működnek évtizedeken át párkapcsolatok. Én pedig attól tartok, hogy nem tudok eleget beleadni a közös életünkbe és álmainkba.


Sok mindent befolyásolhat érzelmileg a párkapcsolatunkban, hogy a páromra most ekkora felelősség hárul, és én csak a háttérben tudok besegíteni?

Megmérgezhet egy kapcsolatot, hogy a nő átmenetileg nem tud beszállni az anyagiakba, és később is kisebb szerepe lesz bennük? Nyilván rendesen dolgoznék, de nekem ez kisebb hasznot fog hozni...


2012. febr. 14. 15:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk ez fordítva lesz. Engem nem érdekel. Páromat nem érdekli. Szeretjük egymást és nem kell más. Idővel lesz minden...
2012. febr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%

Te elolvastad, amit írtál? Ember, egy több millió értékű házat és telket teszel bele a közösbe! Mi ez, ha nem hatalmas hozzájárulás?

Mondjuk az egész kapcsolatotok ott bukik, hogy neked aztán tökmindegy, miből és hogyan fogtok élni, ő viszont ambíciózus, vállalkozást, üzletet akar indítani. Egy idő után bele fog fáradni a savanyúságodba, figyeld csak meg és keres magának egy életrevalóbb nőt, aki értékeli is azt, amit csinál és nem elégedik meg azzal, hogy krumplistésztát eszik.

2012. febr. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
ne hülyéskedj, te adod a házat meg a telket???? ennyi épp elég, egyelőre.
2012. febr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem hogy beleadod azt a házat, az kompenzál, sokkal több mintha dolgoznál, hiszen egy ilyen házat megvenni egy élet munkájából lehet, normál esetben.


Amúgy ő úgy vállalt fel téged, hogy tudta, még tanulsz 2 évet.


Amúgy meg hogy élhet egy tanuló, felnőtt életet, ez nekem kicsit furcsa, és neked is ebből van a kellemetlen érzés. Bár ez már mindegy.


Amúgy jól látod, a nőnek nem szabad eltartatnia magát, úgy hogy otthon semmit nem csinál, mert ez visszaüt később.

2012. febr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Bocs,de lány vagy vagy fiú?
2012. febr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Hozzájárulsz a házzal,telekkel és azzal hogy amiben tudsz,segitesz.
2012. febr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Igen, de ez passzív hozzájárulás, ezért sem dolgoztam meg. Nagy szerencse, hogy ezt legalább nem magunknak kell megteremteni, de én itthon is azt látom, hogy a nő aktívan tesz hozzá.


Egyébként nem az ő szenvedélye valósul meg, hanem mindkettőnké. A vállalkozás az én ötletem, ami neki is tetszik, ennélfogva értékelem. A másik szerencsénk ugyanis, hogy megegyezik a világlátásunk és az érdeklődésünk, no meg az elképzelésünk arról, hogyan érdemes elképzelni a jövőnk, akár munka, akár energiagazdálkodás szempontjából.

Csak már szeretnék én is tényleg ott lenni, támogatni ezt, ahogy ő...

2012. febr. 14. 15:31
 8/22 A kérdező kommentje:
Lány vagyok egyéként.
2012. febr. 14. 15:32
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag ott a hozzájárulás a hát és telek.


viszont dolgozni tudsz,hisz nem kevés meló lesz ebben,mármint fizikai meló.

2012. febr. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
84%
nem értem mit stresszelsz... sokkal többet adsz bele, mint ő, akkor is, ha örökség, ez milliós nagyságrend, vedd már észre magad, nem értelek :-o
2012. febr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!