Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is kínosnak kell...

Szerintetek is kínosnak kell éreznem, hogy én nem igazán járulok hozzá a közös életünkhöz? Kisebbségi komplexusom és szorongásom van miatta.

Figyelt kérdés

Még tanuló vagyok, a párom viszont dolgozik. Neki van pénze, nekem nincs (a családom is csak vegetál inkább).


A tervünk, hogy hamarosan összeköltözünk, és független életet teremtünk meg, anyagi biztonságban, de - részemről legalábbis - szerényen. Sosem voltunk gazdagok, nem is vágyok rá.


Én ebbe a dédszülői örökségem adom (jó állapotú, kisebb családi ház, nagy telek, ahogy álmodtuk), és elkezdjük megvalósítani az ötleteinket - amelyekhez, én nem tudok hozzájárulni.

Ezek az ötletek arról szólnak, hogy amit lehet, azt szeretnénk magunknak megtermelni (pl. halastó létesítése, stb.), és egy közös vállalkozás alapjait rakosgatnánk más területen, ezekhez viszont én nem tudok anyagilag hozzájárulni, csak jóval később, addig rajta áll az egész, én pedig kitartott lennék (amíg diák vagyok, még két évig).

A keresetem utána sem lenne magas itt Magyarországon...


Látom, hogy mennyi nő eltartatja magát a férjével, és még a házi munka is nehezükre esik; elképesztő, hogy így működnek évtizedeken át párkapcsolatok. Én pedig attól tartok, hogy nem tudok eleget beleadni a közös életünkbe és álmainkba.


Sok mindent befolyásolhat érzelmileg a párkapcsolatunkban, hogy a páromra most ekkora felelősség hárul, és én csak a háttérben tudok besegíteni?

Megmérgezhet egy kapcsolatot, hogy a nő átmenetileg nem tud beszállni az anyagiakba, és később is kisebb szerepe lesz bennük? Nyilván rendesen dolgoznék, de nekem ez kisebb hasznot fog hozni...


2012. febr. 14. 15:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Te ebbe az ALAPOT adod a házikóval meg a MUNKÁDAT amit otthon végzel majd.
2012. febr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg azért nem működhet a dolog, mert komplexusaid vannak.
2012. febr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
kérdező!hány éves vagy?
2012. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%
Olyan dolgokon stresszeled magadat, amelyeket még ezután fogsz megvalósitani. Házad van, és munkád is lesz, miért akarsz egyenlõ lenni a férjeddel, a végén majd neki lesz komplexusa mint most neked.
2012. febr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

"Házad van, és munkád is lesz, miért akarsz egyenlõ lenni a férjeddel, "


Normál esetben egyenlőnek kellene lenni.


Amúgy meg sokkal többet beadsz a közösbe mint a pasid, mivel egy ház több tízmillió Ft értékű. Később törekedj a karrierépítésre is. A mai pasikban nem lehet megbízni, ott használják ki a nőket ahol csak lehet.

De ha zavar hogy nincs pénzed, 2 évig ne költözzetek össze, csak miután lesz egy munkahelyed.

2012. febr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Azért az a ház+telek nem pár forint; több millió az, és bizony nem kis érték!

Tehát nyugodj meg, hogy igenis te is adsz bele a "közösbe"!


Még tanulsz, van 2 éved, szóval ne idegeskedj! Szépen félrerakosgatsz, amit tudsz, dolgozol, suli közben is már építed a kapcsolatokat, és mikor végzel, dolgozhatsz. Nem lesz minden hip-hop, egy életet felépíteni több évbe telik.


Esetleg, ha adódik v.mi, ami kéne, és párod felajánlja, hogy megveszi neked (pl. telefon), mondj nemet. Így te sem fogod magad rosszul érezni, és őbenne sem fog felmerülni a gyanú, hogy lehúzni akarod.


Érthető egyébként az aggodalmad, sajnos nagyon anyagiasak a mai emberek, megy a kivagyiság (itthon meg pláne).


"Látom, hogy mennyi nő eltartatja magát a férjével, és még a házi munka is nehezükre esik; elképesztő, hogy így működnek évtizedeken át párkapcsolatok."


Számomra az a hihetetlen, hogy nem bolondulnak bele ebbe a vegetációba! Nekem amúgy a bőr lesülne a képemről, ha ilyen volnék.

2012. febr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
48%
most kb úgy írtok arról a házról, mintha az majd közös lenne..a lakás nem lesz a párjáé soha, max ott lakik amieddi együtt vannak, de a ffi tulajdona sosem lesz..ellenben a számlák közösek lesznek, mivel ketten használják majd..nem kéne úgy írni erről, mert az csak a lány tulajdona lesz..
2012. febr. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
31%
a férfi 2 évig fizeti a számlákat, kaját utána meg ha szakítanak akkor nem lesz semmije, csak a hiány amit rád költött!
2012. febr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
44%

Meg azt se tudjuk,h mennyit er az a haz.

Lehet egy ciganyputri.

Akkor meg jo, ha er 200 ezret.

2012. febr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Mert ingatlan-, és földeladásról még sosem hallottatok, meg még egy tulaj bejegyzéséről az ingatlan tulajdoni lapjába...


Csak egyszer lenne kérdés olyan, amibe nem írnak k*rva irigy és rosszindulatú trollok!

2012. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!