Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szöktél már el otthonról? FONTOS!

Szöktél már el otthonról? FONTOS!

Figyelt kérdés
Egy 16 éves lány el akar szökni otthonról, külföldre! Mi fog történni ha észreveszik hogy nincs meg? A szülei elváltak és most a nagyszülők a gyámjai. Ebből lesz valami bajuk a nagyszülőknek? Őket nem akarja bajba sodorni! És mit lehet egy idegen országban csinálni? Én nagyon féltem, nem akarom hogy elrabolják, bántsák, stb... Most hogy győzzem meg h ne menjen?? Ha valaki szökött már meg, vagy a gyereke ment el!! Mire lehet számítani ha elmegy??
2012. febr. 14. 17:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én szöktem meg. Hazamentem, majd megfagytam, azért.

Mik a tervei az utcán él, nőként?

Mert jogosak az aggályaid.

2012. febr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Ha jó barátnőd, azonnal szólj a nagyszüleinek meg a szüleinek is!!!! Ilyen hülyeséget még véletlen se találjon ki! 27/L
2012. febr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Az apjával nem tartja a kapcsolatot, az anyja meg nagyon leorditaná ha ez kiderülne, a nagyszülők meg felakasztanák maguk. Amugy az anyjánál lakik csak direkt a nagyszülők lettek a gyámok hogy az anyja ne legyen érte felelős...

Van kint ismerős, lehet hogy hozzá menne, de én próbálom lebeszélni őt.

2012. febr. 14. 17:44
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy messzire jutna,de úgyis csak az a terve,hogy elszökjön.Ha elszökik és tényleg megteszi a legrosszabb esetben az utcán fagyoskodik,persze segítség nélkül nagyon feltűnő tud lenni egy fiatal lány bárkinek is.Azt gondolom nem tudna messzire jutni ha egyedül megy el otthonról
2012. febr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A kiút nem lesz nehéz, mivel suli program lesz, csak arra gondolt hogy nem jön vissza.
2012. febr. 14. 17:46
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Elkezdik keresni, kikérdeznek mindenkit, pár nap alatt előszedik, valószínűleg mielőtt külföldre érne, de az is lehet, hogy magától hazamegy, ha rájön, hogy hideg van, nem potyog égből a kaja se.


Kivéve, ha addigra eladták krvának és bezárták egy pincébe valahol.

2012. febr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%
Mondd meg neki, ha már ilyen nagy lány, hogy elszökik, ne iskolás programról szökjön meg, mert a hülyeségével nagy bajba keveri a tanárait.
2012. febr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős szökött, aztán vert seregként jött haza, nem bántak vele jól... Az idegeneket mindenhol madárnak nézik, kihasználják, nem fizetik ki rendesen, meglopják, stb., mivel pontosan tudják, hogy az illető nehezebben érvényesíti a jogait, pláne egy 16 éves kislány.
2012. febr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A bejelentést azonnal megteszik az első rendőrségen. A körözését kiadják, a nagyszülőnek mint gyámnak lesz belőle kellemetlensége, ugyanis amikor majd külföldön "megfogják", előállítják, a gyám köteles érte menni. De gondolom ha ilyet tervez, nem izgatja mit tesz a hozzátartozóival.
2012. febr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%

ÉN MÁR SZÖKTEM MEG!

És épp 16 éves voltam mint a barátnőd. Mondd meg neki hogy nagy butaság. Én kb. 2-3 körül léptem le otthonról, tuti biztos helyre mentem, de a rendőrök kerestek és meg is találtak. Kb. 8-ra már otthon is voltam rendőri kíséret mellett.

A szüleim halálra aggódták magukat, el sem mozdultak az ágyam mellől egész éjszaka. A frászt hoztam rájuk. Akkor tudatosult bennem hogy valóban szeretnek és fontos vagyok nekik. Pedig épp amiatt menekültem mert úgy éreztem semmire sem vagyok jó nekik, mindenért csak szidást és szigort kaptam.


Azt írod:"a nagyszülők meg felakasztanák maguk. " Ezzel tisztában van a barátnőd és ő ennek tudatában is el akar szökni?


Hát akkor erre számítson a barátnőd hogy a nagyszülei belehalnak, és hogy a rendőrök azonnal keresni kezdik. Mindenhol, buszmegállók, vonatállomás, nincs olyan hely ahol nem. És a barátait is elő fogják venni, téged is, ki fognak kérdezni, és rá fognak jönni ha tudsz valamit.


Ráadásul idegen országban egyedül, pénz és végzettség nélkül??? Nézd k.rvának biztos sikerül elhelyezkednie, másnak nem! Hol fog aludni, mit fog enni?


Ha a barátnőd nem tud gondolkodni, legalább te tedd meg helyette és beszélj a fejével!

2012. febr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!