Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom elfelejtette a születé...

A párom elfelejtette a születésnapomat. Megemlítsem neki, hogy ez rosszul eset vagy ne foglalkozzak vele?

Figyelt kérdés
Tegnap volt a születésnapom (30). A párom egy szóval sem köszöntött fel. Az egyik barátjáé holnap lesz, az ő buliját már szervezi hétvégére. Ez elég rosszul esik. Nem tudom eldönteni, hogy megemlítsem-e neki a dolgot vagy tegyem túl magam rajta.
2012. febr. 14. 18:34
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
87%

Én biztos, hogy nem bírtam volna ki, hogy ne szóljak! Én is borzasztóan feledékeny vagyok ilyen téren ( 42N), csak a 3 gyerekem szülinapját tudom fejből ( ketten ikrek, így még könnyebb), viszont az tudom, hogy kb mikor van a többi ünnep. Olyankor elkezdek lázasan naptárt keresni, de a saját szűk családom tagjait nem felejtettem még el soha. Amire az ember oda akar figyelni azt meg is jegyzi, legalább annyira mint én. Egyszer előfordult, mikor még az ikrek ovisok voltak, hogy fordítva köszöntöttem a névnapjukat reggel, összekevertem, de délutánra kijavítottam a bakit, és a másik is (akinek ténylegesen aznap volt a névnapja) megkapta az ajándékát:)


Én a helyedben irtó nagy botrányt csaptam volna már a szülinap estéjén legkésőbb. Nagyon sajnállak, a 30. szülinap ráadásul szép kerek, azt nagy csinnadrattával szokták ünnepelni.

Szerintem szólj neki, és úgy, hogy emlékezetes maradjon! Túltenni nem fogod magad rajta, egyszer úgy is kiborul a bili, a párodnak is eszébe fog jutni, hogy kimaradt nálad egy év, ha pedig most nem szólsz, azt fogja hinni, hogy neked ez nem is fontos. Ne add meg neki ezt a sanszot, mert onnantól kezdve aztán egyáltalán nem lesz számára fontos. Ja, és én biztos az ő szülinapján csak este alvás előtt mondanám, hogy boldog szülinapot, kapja csak vissza!

2012. febr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
83%
Én egyszer elkezdtem bömbölni, mint egy óvodás. Azóta sose felejtette el.
2012. febr. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
94%

Bant a dolog, ugyhogy szerintem beszelj vele. Nem hinnem, hogy neked kellene hülyen erezni magad emiatt. A parkapcsolat kettötökröl szol, egymasnak kell,hogy a legfontosabbak legyetek. Akkor meg miert vacillalnal szolni, ha bant valami? Ez nem önzöseg, segit megtartani a kesöbbiekben is az egyensulyt, nem kell a serelmeket gyüjtögetni feleslegesen.

Ha elutasitoan, vagy lekezelöen reagal, esetleg azt mondja, hogy önzö vagy, akkor nem ö az Igazi. :)

2012. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
95%

Az én párom minden egyes programot kívülről fúj és már 2 héttel előtte ezeken lovagol.


Vele ellentétben én még a telefonszámát se tudok kívülről és a névnapját is mindig a naptárban keresem ki, mert annyit tudok, hogy kb. valamikor márciusban van.


1,5 éve vagyunk együtt.


Ja, és én vagyok a lány.



Ezzel ellentétben én azt mondom, hogy a te párod biztos, hogy nem feledékeny, mert ha a haver szülinapját tudja, akkor a tiedét is kellene tudnia. Az megint más az olyan embertípus, aki senkiét nem tudja (mint pl én.)


Viszont aki feledékeny, az SENKIÉT nem tudja. Akkor nincs olyan, hogy előre lovagok a szülinapi bulin. Én ebből a szempontból igazi feledékeny vagyok. Velem halál komolyan olyan megtörtént, hogy a SAJÁT névnapomat felejtettem el és még én néztem nagyot, amikor jött a másik megköszönteni. Nem tudtam, hogy mit akar....

2012. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
94%
hát kicsit rosszul esne, és meg is említeném valószínűleg, hogy azért érezze már rosszul magát egy kicsit.
2012. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
41%
Harminckét éve minden évben elfelejtem. Viszont van egy olyan férje, aki kitart mellette jóban rosszban. Na, most kinek mi a fontos, egy hűséges férj, aki nem tökéletes, mert feledékeny, vagy egy mindent számon tartó, aki mellesleg megcsal.
2012. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó, aranyos amit írsz és persze, igazad is van.

Valahol.

Csakhogy mi nők annyira mások vagyunk. Nekünk ez is fontos. Ha nem mondjuk is.

Emlékszem, drága Édesapám évtizedekig nem köszöntötte fel Édesanyámat.

Aztán valahogy sikerült rászoktatni.

Egyetlen szál virág, nem kellett több: Anyukámmal madarat lehetett fogatni. Korábban sosem kapott semmit, még egy szót se vagy két puszit se.

Apa rendes ember volt amúgy, szerette is Anyut, de ez neki nem volt fontos. Anyu pedig elfogadta ilyennek, pont azért, amiit Te is leírsz: nem ez a legfőbb dolog.

Édesanyám évtizedekig bölcs asszony volt, majd Édesapám (sajnos csak rövid ideig...) gavallérrá változott.


Csak egyszer, a kedvemért nem köszöntenéd mégis fel a feleségedet? Ha most megmondod, mikor van a születésnapja, én ígérem, írok Neked egy emailt, hogy ne felejtsd el és adjál neki egyetlen szál virágot, nem többet.

2012. febr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
72%

"Na, most kinek mi a fontos, egy hűséges férj, aki nem tökéletes, mert feledékeny, vagy egy mindent számon tartó, aki mellesleg megcsal."


Úgy csinálsz, mintha más nem is lenne. Nevetséges ezzel takarózni.

2012. febr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
9%

27-nek: dec.23. Elfogadom az érvelésedet, ez egy értelmes érv.

Viszont az acsarkodó, hőbörgő embereket, akik emiatt képesek összeveszni, illetve balhét rendezni - azokat lesajnálni tudom csak. Akkor várom a figyelmeztetést. Ígérem, veszek virágot. :)

2012. febr. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
56%

Én nem a 27-es, hanem a 21-es vagyok.

Most, hogy írod a dátumot, nagyon meglepődtem. Hogy lehet elfelejteni úgy a feleséged születésnapját, hogy az a szenteste előtti napra esik? Nem bántásból, de akkor gondolom még a karácsonyt is elfelejted?

Ez a dec. 23 annyira jellegzetes nap, hogy egyszerűen nem hiszem el, hogy ezt ki lehet hagyni. Szegény asszony:(

Ő süt főz egész nap a szülinapján, hogy másnapra minden flottul kész legyen, Te pedig azt sem mondod neki, hogy bik mak. Szép kis szülinap és karácsony!:(

2012. febr. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!