Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen választási lehetőségeim...

Milyen választási lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

Lassan össze fogok házasodni a barátnőmmel. Én most vettem hitelre egy lakást, a barátnőmnek meg van két gyermeke.

A gyerekeknek meg van az apjuk, és mind két nagyszülei jómódúak, én meg alulról tornásztam fel magam (nem elit családból származom), ezért szeretném azt, hogy amikor én már nem élek, a leendő feleségemé legyen a lakás haszonélvezeti joga élete végéig, de azt szeretném ha majd a leendő közös gyermekünk örökölné a lakást, vagy ha nem lesz közös gyermekünk akkor a testvérem két gyermeke örökölné. (Mivel említettem, a bnőm gyerekeinek soha nem lesz megélhetési problémája, ellenben tesóm gyerekeivel, akik kevésbé jó sorból származnak, és szeretnék igazságos lenni.)


Milyen választási lehetőségeim vannak?

természetesen egy ügyvédet is fel fogok keresni, csak szeretnék előtte tisztán látni, hogy mire számíthatok.


a barátnőm tud róla, és mivel már akkor belém szeretett, amikor még tanultam, ezért elfogadta és benne van. nem a háta mögött intézkedek!


2012. febr. 15. 10:49
 1/3 A kérdező kommentje:
és esetleges válásnál ne kelljen osztozkodni. csak ezt azért nem írtam le, mert részemről ez az eshetőség ki van csukva! (mármint a válás...)
2012. febr. 15. 10:52
 2/3 anonim ***** válasza:
Válás esetére házassági szerződés, halálozásra pedig végrendelet? Szerintem ezek a lehetőségeid, de az ügyvéd biztosan megmondja majd, hogy mi a legjobb, amit tehetsz.
2012. febr. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A barátnőd gyermekei utánad nem örökölnek, hacsak örökbe nem fogadod őket. A barátnőnek pedig csak haszonélvezeti joga lesz az ingatlanon élete végéig. A vérszerinti le illetve felmenőid fognak csak örökölni utánad.
2012. máj. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!