Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova menjek? Anyám kirakott a...

Hova menjek? Anyám kirakott a mai napon! 18 éves múltam, mekiben üldögélek. Kétségbe esett vagyok.

Figyelt kérdés

Semmilyen előzmény nélkül,ma nem főztem (számára) finomat,felcseszte az agyát és kirakott,hogy ilyen mihaszna kölyköt ő nem tart el,neki nem kellek stb.Csúnya veszekedés volt,de egyoldalú.Azt mondta pakoljak és menjek.Azt hittem viccel!

Bementem a szobámba leültem rajzolni,bejött 5 perc múlva hogy sipirc vagy rendőrt hív,hát elmentem egy hátizsákkal (laptop,telefon,kevés pénz,zsepi,ruha).És most mitévő legyek?Egyetemre járok(BME) holnap 8kor már gyakorlatom van.Nincs olyan barátom,akihez el tudnék menni.Kolin gondolkodom vendégkártyán és bekérezkedek valakihez:(

De ez nem csinálhatom mindig,miiiit tegyek segítsetek!


2012. febr. 15. 19:42
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem vágom ezt a 18 éves dolgot, de nem baj. Nem számít.


Ha jó fej a koli igazgató, beszélj vele. Őszintén mond el mi történt, avasd be nyugodtan. Nálunk is van hasonló helyzetű, ő nem tud hol lakni, mert az anyja nagyon keveset keres, nem tudnának fenntartani akkora lakást, hogy mindketten ott lakjanak, még albit sem. Ezért a srác anyja egy egy szobás albiban lakik, a srác meg a koleszban, pedig "helyi". Sima államisként van a koliban.

2012. febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
92%

akik kötözködik:

most harmadéves vagyok, nekem is van olyan szaktársam, aki elsőben, második szemeszter közepén töltötte a 18at! :) szóval nem lehetetlen! :)


Kérdező, Te meg írd meg, mi lett! Nem vagyok pesti, így segíteni nem tudok neked sajnos, de szociális munkás hallgatóként valamit csak ki tudunk találni, hogy megoldható legyen a helyzet! Egyébként, amíg oda vagy bejelentve (lakcímkártya), olyan nincs, hogy nem engednek be! Nem tudom, hova jársz egyetemre, de nincs ott szocmunka szak? Érdemes lenne megkeresni egy ottani, esetleg gyermekvédelmis oktatót, biztos, hogy tudna segíteni!

És lehet kérni rendkívüli szociális támogatást, biztosan segítenének!

És ami még eszembe jutott! Menj be az államkincstárba, és kérd saját számlára a családi pótlékot, ha most töltötted a 18at, az év végéig még kapod! Nehogy már azt meg anyádnak utalják!

2012. febr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenféleképpen menj majd el a rendőrségre.Anyád bolond,ez nem normális dolog.

Amúgy ha dolgozol,ki tudtok többen is bérelni egy albérletet,ez a hosszútávú megoldás.Voltak ismerőseim,akik 5en laktak egy lakásban.Az is több,mint a semmi.

2012. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
100%
Menj be a rendőrségre és mondd el nekik, mi történt! Bejelentett lakcímről nem lehet senkit sem csak így kidobni. Légy erős, és tedd meg! Hiába az anyád, te meg a lánya vagy, mégsem bánt úgy veled. Egyébként hosszú távra kérvényezhetsz kolit, addig pedig ha kitart a pénzed, szállj meg valahol, de a rendőröknek mindenképp szólj, ne hagyd ennyiben!
2012. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
55%

Engem is az lep meg,hogy most töltötted a 18-at de egyetemista vagy..Ráadásul a megfojt szót "LY" írod...:)

Na mesélj..mi az igaz ebből?? Mert én kezdem úgy érezni,hogy megint egy élénk fantáziájú gyerek szórakozik velünk,aki a történetet már jól kigondolta,de az évszámokkal nem számolt..

2012. febr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
61%
Mondjuk ez jogos...hogyha engem kitennének itthonról,én nem a GYIK-on lógnék,eszembe se jutna.Ha tévedek,bocs.
2012. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
63%

Nem tudom miért olyan nehéz megérteni egyeseknek, hogy a kérdező hamarabb ment egyetemre, mint az átlag, ugyanis,ha valaki jó tanuló, okosabb, mint az átlag és előrébb tart, mint a társai nem, hogy egy, de több évet is előre ugorhat(egy ismert színésznő Sharon Stone is 15-16 évesen ment egyetemre, utána lehet nézni). Nagyon sok esetet hallottam már,hogy 15-16 évesen mentek egyetemre, sőt egyesek az általános iskolát a 2. vagy 3. osztállyal kezdik, valakik pedig 20, 21 évesen diplomáznak egyetemen. Ha igaz a történet, akkor a kérdező magasabb IQ-va rendelkezik, mint az átlag, ráadásul a BME-re csak a legjobbak juthatnak be.

Sajnos sok okos ember a családi háttere miatt elkallódik és ha szegény lánynak nem lesz segítsége vele is megtörténhet.


Kedves Kérdező, borzalmas, ami veled történik, én anyádat úgy börtönbe záratnám, hogy onnan ki nem jönne, ez nem anya, megérdemelné, ha egy lélek se szólna hozzá ezek után, én meg messziről elkerülném. Én azt tanácsolom, hogy kérj segítséget ahonnan csak tudsz, gyámügyis, rendőrség, kollégium, tanárok, osztálytársak. Ne hagyd abba az egyetemet, legyenek jó jegyeid, már az egyetemi éveid alatt nézz állás után, mik a lehetőségek a diploma utáni elhelyezkedéshez, menj előre és ne nézz vissza. Majd találsz egy kedves fiút, akivel talán családot is alapíthatsz, lesz egy jó állásod azzal a szakkal, amit végzel, a BME az egyik legjobb egyetem és te leszel a világ egyik legjobb anyája pár év múlva. Kitartás.

2012. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
92%

Amíg oda vagy bejelentve, addig NEM TEHET KI! Az a TE lakásod is.

Menj be a rendőrségre, ők majd helyre teszik anyádat!

2012. febr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezek az alvóhelyek is valamiért nem elérhető még próbálkozhatasz kórházaknál a nővér szállókon. Nálunk (sajnos nem pest) van ilyen lehetőség olcsón aludni, pl ismerős is használta mikor kicsi babája több hónapra kórházba került s ők meg másik megyében laktak s nem tudott volna ingázni vagy közös szobát bérelni bent a kicsivel.
2012. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, ami történt! Édesapád sincs? Nagynéni, nagybácsi? Menj be valamelyik egyházhoz, hátha tudnak segíteni!
2012. febr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!