Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ketsegbe vagyok esve! Mit tegyek?

Ketsegbe vagyok esve! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! 5 honapos kismama vagyok:) Ez az egyetlen dolog boldogit ....Angliaban elek a parommal Nagyon szeretem ot o is engem csak sajnos a parom borzalmasan sokat iszik!!!! mit tegyek hogy le szokjon mert ez engem fel emeszt!! nem tudom senkivel meg osztani a banatom nincs itt senkim egyedul vagyok csak o..... es nem ugy erzem hogy mire a baba mag jon valtozna a helyzet pedig a kicsinek ijen peldakepre nincs szuksege csonka csaladban pedig nem szeretnem ha fel none ... mit tegyek kerlek adjatok valami tanacsot borzasztoan szuksegem lenne ra....
2011. júl. 16. 02:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%
hát nézd, sztem úgymond sz@rd le, amíg dolgozik, és megteremti a családjának a megfelelő hátteret, és nem kellemetlenkedik részegen, addig hadd igyon, ha ez neki így jó sztem. Nem kell vele foglalkozni sztem.....persze nem tudom a részleteket, h miért aggaszt ezt téged ennyire, érted.
2011. júl. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hat Igen Mindent elo teremt es mindent el intez ...alapjaba veve egy nagyon jo ember csak aggodom a sok alkohol kemeny egeszsegugy dolgokat okoz es nem birnam el viselni ha valami baja lenne.....
2011. júl. 16. 02:10
 3/14 anonim ***** válasza:

Egyenesen kérdezz rá,Miért iszol ilyen sokat?

Nem lenne jobb ha kicsit kevesebbet innál,mert én úgy látom,hogy néha nagyon sokat iszol,és ez nem tesz neked jót,és a gyerekünknek sem tenne jót ha ezt látná,szerintem inkább igyál kicsit kevesebbet,és a jövőben nem lesz gond,nem akarom azt,hogy valami bajod legyen később,értsd meg amit mondok,nem ellened vagyok,hanem veled,ezt meg kell értened!

Ezt mondd meg neki,ha tényleg súlyos a helyzet!

Persze nem kötelező szó szerint így elmondanod,de a lényeg ez legyen,ha normális,és érdekli a családja,akkor szót fogad!

Sok szerencsét!

2011. júl. 16. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű ám megszabadolni egy függőségtől... tudsz esetleg keresni akörnyéketeken valami segítő központot?

Itt biztosan nem tudunk neked 1-2 mondatban megoldást adni, folyamatos segítség kellene neked is, hogy hogyan kezeld a helyzetet, és ha a párod _döntést_ hozott, hogy leszokik, még akkor is, neki is sok idő és kitartás, támogatás kell.



Első, ugye ez vicc?

Második: "szót fogad" ha ez ennyire könnyen menne, nem lennének alkoholisták. Függőségtől nem lehet így megszabadulni.

2011. júl. 16. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

jah hát ha így van, akkor meg sztem tényleg ne foglalkozz a dologgal, ne aggódj ezen, persze, h nem vmi egészséges, de hát az ő élete, ha téged nem bánt, v nem bunkó veled, akkor most miért ne piázzon ?! :D:D

Amúgy sztem ha úgy adod elő neki, ahogy az előző írta, az szép, és jó, de nem hinném, h nagy hatással lenne rá ;)

Amíg hoz haza pénzt, és rendbe tart minden a család körül, és nem gépbe dobálja a pénzt stb, vagy elissza az összes fizetést, addig sztem ne aggasszon ez téged, ne légy szomorú emiatt.....nem mondom, h olyan szuper dolog ha vki alkoholista, de hát mindenki másképp éli az életét.....neki a pia jön be , másnak más :D

2011. júl. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mivel én alkoholista családban nőttem fel,így megfogadta,hogy az én gyerekem sosem fogja ezt az életet ismerni.

Az alkohol tönkre teszi asz ember életét,és nem vigasztal még a pénz sem.Ha most nem szokik le.akkor később a baba születése után csak rosszabb lesz.

Ha most nem változik meg,ha nem ismeri be hogy bizony alkoholista,akkor jobb életre ne számíts.

Én nagyon sajnálom azokat a gyerekeket akiknek valamelyik szülője alkoholista.Ne akarj ilyen jövőt a gyerekednek.

Ha nem hajlandó leszokni róla,akkor el kell gondolkodnod,hogy érdemes-e együtt élni vele.

Inkább egy csonka,de boldog kis család,mint egy borzalmas család egy alkoholista szülővel.

2011. júl. 16. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
De ha "szót fogad",akkor legalább ad visszajelzést,hogy akar tenni valamit a függősége ellen!
2011. júl. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
első vagyok, nem nem vicc, miért lenne az ? Ha rendesen dolgozik, és megteremti a családjának a dolgokat stb. akkor most miért ne tartson olykor bulit ?! :D Nekem tényleg ez a véleményem, nem vicc ;)
2011. júl. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Javaslom, ezt olvasd át, és mutasd meg neki is. Ha angol, akkor a wikipedia angol nyelvű változatát keresd meg.

[link]

Tisztában kell lennie azzal, hogy mit veszélyeztet, és be is kell látnia. Ha másra nem, a születendő gyermekére tekintettel. Ha józan gondolkodású, és az elvonási tünetek még nem jelentkeztek, talán még nem késő. Keressetek orvost vagy elvonó centrunot, ott tudnak segíteni. De ez csak vele együtt fog menni, vele szemben nem. Sajnos ez van.

Minden jót!

2011. júl. 16. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A vádaskodás és lealázás nélküli, építő, őszintén segíteni szándékozó egyenes beszédnek lennék a híve. Érdeklődj iránta, de nem vádlón. Puhatold ki, hogy mit nem kap a kapcsolatotokban, amiért kompenzálnia kell? Szervezzetek közös programokat, gondolom ott is vannak érdekes helyek, ahová lehet menni.
2011. júl. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!