Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok értékelni...

Miért nem tudok értékelni SEMMIT? Se azt, amit kapok, se azt, amiért megdolgozok.

Figyelt kérdés
Mindig azt érzem, nem érdemlem meg. Ha megdolgozok érte, akkor azt, hogy nem teljesen az én érdemem, mert mások is segítettek benne. Ez egy nagyon rossz állapot, mert ahelyett, hogy épülne az életem, előre haladnék, csak egy helyben vagyok, nem halad semmi. Nem veszek magamnak semmit, ha veszek is, nem értékelem, mert "nem az enyém". Miért lehet ez?

2012. febr. 15. 21:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Sőt, magát a napot sem. A pillanatot, nem élem meg, nem értékelem. Mindig csak "majd". "Majd holnap jobb lesz".
2012. febr. 15. 21:54
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Ez azért nem az a klasszikus közöny.

Ha nem ragaszkodsz a dolgaidhoz, az egyáltalán nem baj, igaz, nem trendi, és nem evilági.

Azt hiszem, ideje elkezdened foglalkozni a buddhizmussal, és az helyrebillent majd, de nem úgy, ahogy gondolod.

2012. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolj a jó dolgokra.

Tudsz internetezni. Tehát gondolom van számítógéped. Van áram a lakásotokban, amit fizettek, van lakásotok.. gondolom fűtés is van.. melegben vagytok. Ezeket értékeld! Fogalmad sincs, hogy ezek milyen nagy dolgok.

Amit kapsz.. köszönd meg!

Amiért meg megdolgozol.. örülj, hogy dolgozhatsz, és pénzt kapsz érte! Vegyél magadnak mindig belőle 1-2 apróságot, olyan dolgot, ami boldoggá tesz. Lehet ez akár a kedvenc csokid is, vagy bármi, a lényeg hogy örömet okozzon!

2012. febr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így elmegy feletted az életed,mindig jobbat vársz majd,a jobb pedig sose jön el.És az a valódi világban nem jó. Kicsit ilyen Godot-i dolog ez(Olvastad Samuel Beckett: Godot ra várva c. művét?)
2012. febr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem az önértékeléssel lehet problémád, ami egyáltalán nem ritka,és "gyógyítható". Amiért megdolgoztál, az miért ne lenne a te érdemed?Nyugodtan bízz csak benne, hogy nagyon sok részed van benne, megérdemled!Emelett biztos értékes ember vagy, akit nem csak a kézzelfogható dolgok érdekelnek, lehet neked ez nem is annyira fontos, azért nem érzed annyira a jelentőségét.

Főzz egy ebédet vkinek, vagy ajándékozz meg egy gyereket, aki rászorul, látni fogod a szemében az örömöt, és te is boldog leszel, mert te tetted ezt vele, neked köszönhetően derült jókedvre, ez csak a Te érdemed!Talán ezt magától értetődően értékelni fogod, nem is lesz kérdés. A tárgyi dolgokkal meg ne törődj.

Keress önismereti tréninget, pszihológust, vagy olvasgass a neten erről, vagy ilyen témájú könyvek is segíthetnek. Tegyél az egészségedért kérlek, mert felelősséggel tartozol magadért. Ne hagyd, hogy a hangulatod, rossz kedved uralkodjon rajtad, mert erősebb vagy Te ennél!menj be egy kórházba, nézd meg jól, amit ott látsz és máris megköszönheted a Jóistennek, hogy ép vagy és egészséges.Sorolhatnám, szerintem, ha akarod, megtalálod a módot, választ.

2012. febr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!