Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez megbocsájtható egy kamasznak?

Ez megbocsájtható egy kamasznak?

Figyelt kérdés

A szituáció: Éveken át hazudott az apa a gyereknek, akkor derült ki, amikor meghalt.

A gyerek ezután az anyjának kezdett el hazudni (több éven keresztül), de végül bevallotta.

Szerintetek a gyereknek ez megbocsájtható? A miértre azt válaszolta: "mert apa is ezt tette velem"

Milyen büntetést érdemelne?



2012. febr. 16. 19:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ mekkora a hazugság súlya?!Írnál egy kicsit többet !Konkrétumot!
2012. febr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Ha bevallotta, miért kellene megbüntetni? Nem értem.
2012. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Arról hazudott, hogy van egy nagyon jó barátja, akivel elég sok helyre eljár, együtt lógnak ilyesmi. Amikor ezt mondta és elment, vagy egyedül, vagy egy barátnőjével volt, semmi rosszat nem csinált (pl. cigi vagy alkohol) Rendre hazaért időben..Szóval minden más stimmelt. A jegyei is elég jók.
2012. febr. 16. 19:15
 4/26 anonim ***** válasza:
45%

megbocsájtani meg lehet de attól még meg kell büntetni... én anno az eltitkolt majdnem szülöimre kaptam egy hatalmas pofont és nem azért mert hogy kaptam majdnem, hanem mert nem mondtam,és sikerült 3 hónapig megusznom hogy anyum ne menjen szülöire :D

a büntetés viszont csak akkor hatásos ha olyantól tiltod amit szeret..pl ha kocka akkor a géptől, ha bulizos akkor szoba fogság...

2012. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Azért a büntetés kijár, mivel a saját anyjának hazudott, napi szinten..
2012. febr. 16. 19:16
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

1. Minden megbocsájtható egy kamasznak, hisz tudjuk, hogy a hormonváltozástól idióta, és az állapot csak átmeneti, majd kinövi. Ha egy szülő se bocsájtana meg a gyerekének, mert agyatlan dolgokat tett kamaszként, nem beszélnénk felnőttként szülő gyerek kapcsolatról.

2.Ha egy "hormonzavaros" /én így hívom magamban két kamasz fiamat/ gyereket elkezdesz büntetni, még nagyobb ellenállásba ütközöl, és ha nem az eddigi tudott ostobaságát követi el, mert le van állítva, akkor kitalál mást. Se eleje se vége.


Amit tanácsolnék: Rengeteg szeretet, annál is több türelem, neked meg kitartás. Semmi más nem segít. Van amikor nekünk szülőknek is nyelnünk kell. Beszélgess vele sokat, és várd meg, hogy felnőjön.

2012. febr. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a 6. os hozzászólóhoz!
2012. febr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
95%
Szerintem ez megbocsájtható, de ha ezzel az indokkal bújt ki a felelősség alól nyilván nem tette túl magát a halálán. Inkább segíteni kéne neki a továbblépésben, ha kell, akkor pszichológus segítségével.
2012. febr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
96%

sajnos a gyerek a szüleitöl hozza a dolgokat. ha agressziv akkor azt ha alkoholista akkor azt, ha hazudik akkor azt,ha cigizik akkor azt...

persze vannak kivételek mikor rossz társaságba keverdik ugy hogy mintacsalád.meg az is lehetséges hogy szar család de ö pont ezért lesz jo.

az apja hibája a hazugság ezért megbocsáthato, de mivel nincs annyi esze még hogy ne kövesse, ezért nem megbocsáthato:)))

nyilván valami bünti az kéne meg elbeszélgetni vele hogy mi miért nem jo vagy jó.

ha csak bünteted azzal nincs megoldva, sem nevelve.azzal max elidegenited. éreznie kell hogy bizhat benned és hogy benned támaszt talál.

2012. febr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
38%

Azért mert az apja lökött volt,még a srácnak nem kell annak lennie.Azért mert hazudott,meg kell büntetni,és nem takarózni azzal,hogy mert az apja is hazudós volt..és???

Két különböző személyiség..nem kell az apját utánoznia.

2012. febr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!