Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez megbocsájtható egy kamasznak?

Ez megbocsájtható egy kamasznak?

Figyelt kérdés

A szituáció: Éveken át hazudott az apa a gyereknek, akkor derült ki, amikor meghalt.

A gyerek ezután az anyjának kezdett el hazudni (több éven keresztül), de végül bevallotta.

Szerintetek a gyereknek ez megbocsájtható? A miértre azt válaszolta: "mert apa is ezt tette velem"

Milyen büntetést érdemelne?



2012. febr. 16. 19:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
95%

16 évesen én egy Budapesti rockkoncerten buliztam, a szüleimtől 200kmre. Ők úgy tudták, a szomszéd faluban alszom a barátnőmmel. Hidd el te jó gyerek vagy ahoz képest, mint amiket én csináltam.

Az eltúlzott büntetést azért kaptad szerintem, mert édesanyád, apád példájából okulva, a hazudozást csírájában el akarja folytani!

2012. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
100%

Ha nagyon tárgyilagos akarok maradni (és ilyenkor maximum tudomány kategóriában nem pontoznak le), akkor meg kell állapítanom, hogy most nekünk hazudtál. Innét kezdve nem tudhatjuk, hogy mennyi az igazság abból, amit leírtál, csak a te véleményedet olvassuk. Anyukád véleményét sem tudjuk, de ha így megbüntetett, akkor nyilván nem úgy látja a helyzetet, mint te. S mi innét nehezen fogjuk tudni kideríteni az igazságot.


Annyit állíthatok, hogyha tényleg szóról szóra igaz, amit leírtál (attól eltekintve, hogy "te" te vagy és nem az "anyukád".), akkor a büntetésed igencsak erős, és nem is nagyon jogos.

2012. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Nos igen. Így már tényleg megkérdőjelezhető, hogy igazat mondok-e, de nem lenne értelme már tovább hazudni egy névtelen oldalon. Csak azért tettem, hogy "független" válaszokat kapjak..
2012. febr. 16. 20:04
 24/26 anonim ***** válasza:
Szia. Nagyon sajnálom ami veled történik. Tipikus szülői hülyeség, hogy ha a gyerek rosszat csinál, akkor megbüntetjük. Még csak véletlenül sem beszéljük meg a dolgot... Nem hogy nem érnek el vele semmit, de még meg is forgatják benne a kést, és az apja halála miatt már így is összeomlott lelkét még jobban a földbe tiporják. Nagyon okosan tetted, hogy bevallottad a dolgot. Érdemes lenne anyukádnak megmutatni a válaszokat, főleg az utolsó néhányat. Téged nem büntetni kéne, hanem elbeszélgetni veled, gondolom nagyon megviselt édesapád halála, pláne még a hazugsága. Az ok amiért tetted, talán nem a legokosabb, de teljesen érthető, főleg hogy kamasz vagy. És ez még csak nem is olyan nagy hazugság...
2012. febr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

többet nem tehetsz mint bocsánatot kérni???

mondjuk ne hazudj és tartsd be anyud büntetését!!!!annyira nehéz lenne?

föleg ha gyötör a büntudat hogy megint átvágod!

mindent csak akarni kell! te nem akarsz ellene tenni inkább sajnáltatod magad....


én annyira imádom anyumat hogy mindneben segitek amiben tudok, lelki támasza is vagyok és szeretem ha itthon van és szeretem ha velem van! 25 vagyok, de rajongok érte és le tudnám élni vele az életemet!ja és lány vagyok mielött rosszra gondoltok.egyszerüen csak ö egy földre szállt angyal és nem ismerek olyat aki utálja. mégis sokat szenvedett az életben.és rohadt érzés amiért nem tudok ezen segiteni hogy a lelki gyötrelmeitöl megszabaduljon.

te meg itt hazudozol és azt állitod nem tudsz tenni többet?

ha szereted az anyád akkor nem ezt érdemelné töled!

2012. febr. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
tudod ha betartanád a büntetést akkor visszanyernéd a bizalmat...
2012. febr. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!