Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez megbocsájtható egy kamasznak?

Ez megbocsájtható egy kamasznak?

Figyelt kérdés

A szituáció: Éveken át hazudott az apa a gyereknek, akkor derült ki, amikor meghalt.

A gyerek ezután az anyjának kezdett el hazudni (több éven keresztül), de végül bevallotta.

Szerintetek a gyereknek ez megbocsájtható? A miértre azt válaszolta: "mert apa is ezt tette velem"

Milyen büntetést érdemelne?



2012. febr. 16. 19:10
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
A történet igen színes volt, több embert is belefűzött, hogy ismeri őket (pedig valójában csak látásból) Órákat beszélt róla..
2012. febr. 16. 19:27
 12/26 anonim válasza:
41%

Nem megbocsátani legalább olyan rossz lenne, mintha te is évekig hazudnál neki. Ettől függetlenül elképzelhető, hogy meg lehet büntetni, te jobban érzed az eset súlyosságát.


Viszont a bűnét nem teljesen értem... Végül is a barátnő is egyfajta barát.

2012. febr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim válasza:
41%

Bocsánat, az utóbbi kommentedet még nem olvastam a hozzászólásom írásakor. (A 19:28-as vagyok.)


Most már értem a bűnét.

2012. febr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

6. vagyok.

Abból amit a hazugságairól írsz, előttem egyre inkább egy olyan jó tanuló, apját elvesztő, fájdalmakkal teli kamasz képe körvonalazódik, aki talán kapott egy - két kritikát az apjától, vagy talán tőled is, hogy nincs barátja.

Ezért megfelelési kényszertől vezérelve ál barátokat talált ki magának, csak hogy ne érje szó a ház elejét.

Úgy gondolom, ha önös érdekből hazudott volna akkor más lenne a helyzet, no de így....


De gondold végig mit írtál le. Nem dohányzott, nem ivott, amikor azt HAZUDTA, HOGY BARÁTOKKAL van akkor EGYEDÜL VOLT. Én sajnálatot érzek, és fájdalmat, mert ha kicsit is belegondolunk a helyzetébe, akkor... no mindegy.


Nem látok bele az életetekbe, de az biztos, hogy a gyereked szenved. Vagy azért hazudik, hogy elmenekülhessen otthonról, vagy azért, hogy elégedett légy, mert vannak barátai... egyik variáció se jobb a másiknál.


Ezek után mégse csak annyit javasolnék, hogy légy türelmes, hanem azt javasolnám, hogy próbáld meg elfogadni, és éreztetni vele a szeretetedet.

2012. febr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Abba gondolj bele, hogy miért hazudhatott neked... Ha nem csinált semmi rosszat, akkor is volt félni valója.

Egyébként szerintem elég leülni és megbeszélni vele a dolgokat, pláne, ha ilyen indokkal áll eléd.

Megbüntetni szerintem nem kell, mivel mégis eléd állt az igazsággal, nem pedig lebukott. Ez becsülendő. Ha most megbünteted, máskor nem fog eléd állni, ha lesz valami ilyen eset.

Én örülnék, ha a gyerekem előállna ennyivel, minthogy kiderüljön, hogy a pl ZPbe jár drogos alakokkal, mert akkor már tényleg bajok vannak.

2012. febr. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva én vagyok a gyerek, aki hazudott...

Most is már majdnem sírok, mert anya tök ideges, mert "netezek" pedig el vagyok tiltva a géptől éppen a büntetés miatt..Sehova nem mehetek és semmit nem csinálhatok.

2012. febr. 16. 19:55
 17/26 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm a válaszokat! És sajnálom, hogy megvezettelek titeket, de így talán őszinte válaszokat kaptam..
2012. febr. 16. 19:58
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mutasd meg ezt neki.

Jaa, meg nézzen utána, hogy "jó gyerekek" mennyien hazudtak a szüleiknek, miben és aztán meg örüljön, hogy te csak ennyit csináltál. :/


Az én szüleimmel is sok ilyen baj van/volt, átérzem, milyen. :S

2012. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
41%
Menj ki anyudhoz, ahelyett, hogy azt teszed amit megtiltott. Beszélgess vele. Mond el neki mi bánt.Biztos meg fog érteni. Egy szülő csak a mellébeszélésből nem ért, és a mellébeszélés az ami mindennél jobban feldühíti.
2012. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Én már mindent elmondtam..Bocsánatot kértem, de ennél többet nem tudok csinálni.
2012. febr. 16. 20:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!