Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? Összevesztem...

Kinek van igaza? Összevesztem mamámmal mert szerintem a nyugdíjasok akik nyugdíj mellett dolgoznak elveszik a fiatalok elöl a munkalehetőséget.

Figyelt kérdés

Mamám nyugdíj mellett dolgozik ilyen telefonos értékesítőnél. Most nemrég mesélte hogy az egyik nyugdíjas barátnőjét beszervezte oda ahol dolgozik. Én ezen kakadtam... és elmndatam véleményem hogy nem szép dolog h nem az unokájának szól mikor tudja hogy nincs munkám,de kéne. Azzal érvelt h nem lehet ott olyam jól keresni csak 60.000Ft-ot a nyugdíja több,stb.. és hogy a barátnőjének drágák a gyógyszerei,stb...

Én elhiszem h kevés a nyugdíj meg minden... de ezzel h a nyugdíjasok akik már ledolgozták a maguk idejét és még elmennek dolgozni a sok fiatal elöl veszik el a munkát


2012. febr. 17. 16:15
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
83%
Akár igazságos, akár nem, a nyugdíjból nagyon sokan képtelenek megélni, üljenek otthon és forduljanak fel, ha már ételre nem jut pénz?
2012. febr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
61%

Én nem hiszem, hogy bárki elől elveszik a munkát. Aki AKAR dolgozni, és KERES munkát, az TALÁL.

Nem a mamád dolga, hogy állást találjon neked, hanem a TIED.


(Ha meg lehetne élni a nyugdíjból, nyilván inkább néznék a tv-ben a sorozatokat...)

2012. febr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
73%
Megjegyzem, telefonos értékesítőként egy fiatal találhat munkát, mert százával hirdetik, a nyugdíjasoknak már nem sok lehetőség jut.
2012. febr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
86%

az a baj, hogy a nyugdíj nem elég a megélhetésre elég sokszor - így megértem azt a nyugdíjast aki dolgozni kényszerül.


de valahol neked is igazad van. az lenne az ideális, ha a nyugdíj elég lenne a megélhetésre, és tilos lenne nyugdíjasként dolgozni, max tanácsadóként, vagy önkéntesként vagy amikor az idős betanítja a fiatalabbat, vagy amikor annyira tapasztalt hogy nyugdíjasként is szükség van a munkájára pl egyetemi tanár.


30N

2012. febr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
71%

Oké drága elmennél éhbérért hozzánk ruhatárosnak????

Mondjuk cuki diplomával épp minimálbérért, illetve mivel csak részidős vagy annyiért se...?


Sok nyugdíjas pár órára a kenyérrevalóért gürizik, olyan helyen ahová a fiatal csak évek után jelentkezik... mert az a meló büdös. Sajna ez van...

2012. febr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
63%
Valóban nem lehet megélni nyugdíjból, de akkor is elveszik a lehetőséget a fiataloktól, akik mondjuk gyereket szeretnének vagy lakást venni. Nagyon igazságtalannak tartom a dolgot. Egy nyugdíjasnak akkor is legalább van némi pénze, de ha nem dolgozik egy fiatal, annak meg annyi sincs, holott lehet, hogy el kell tartania a családját.
2012. febr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
87%

Ha telefonos értékesítőként akarsz dolgozni (amit nem ajánlok), ezer ilyen hirdetést találsz.


Nincs igazad szerintem. Szomorú helyzet, de ha egyszer nem lehet megélni a nyugdíjból, akkor muszáj dolgozni.

2012. febr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
55%

"Aki AKAR dolgozni, és KERES munkát, az TALÁL. "


Ez nem teljesen igy van!

A mai Magyarországon aki keres munkát nagyon nehezen talál,vagy nem talál és el kell huznia külföldre hogy megéljen ugy mint nekem!

Egyetértek a kérdezővel!

2012. febr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
68%

Te nemes egyszerűséggel hülye vagy! Nem a fiatalok elöl veszik el a munkát, legtöbbjük olyan munkakörben dolgozik, amit a fiatal el sem vállal! Pl. elmennek biztonsági őrnek potom pénzért, annál több munkáért! Te biztos elmennél 60-70-ért folyamatos 12-16 sőt 24órázni egy raktárba őrnek, mi? Na, ők elmennek, és gondolhatod, 40-nél is több ledolgozott év után milyen megerőltető nekik!

És sokszor nem teljes állásban dolgoznak, azzal ki elöl veszik el a munkát? És gondolhatod, ha az adott munkáltató nak van egy 25 éves meg egy 65 éves jelentkezője, nem az öreget fogadja fel! De ezeknek az állásoknak a nagy részére nem jelentkezik más, mint öregek, mert mint mondtam, alul vannak fizetve!!!

2012. febr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
81%
16.27.: igazad van. Akinek van biztos munkája, az könnyen beszél, hogy van munka.
2012. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!