Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen anyóssal egy fedél...

Milyen anyóssal egy fedél alatt élni? Viták vannak? Miért alakúlnak ki a viták?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:

1. Generációs (korbeli) különbség. Az idősebbnek több élet-tapasztalata van, mint a fiatalnak

2. Sok idős azt hiszi, hogy kizárólag az a jó, ahogyan ő csinálja. A fiatal pedig azt gondolja, hogy kizárólag az a jó, ahogyan azt ő tanulta a saját mamájától.


A viták elkerülése érdekében meghallgattam anyósomat, megkértem, tanítson meg arra, ahogyan ő azt a valamit csinálja, főzi, süti.

Majd én magam is megcsináltam, majd elismerően megdicsértem. Ő erre megnyugodott, aztán szépen visszaálltam a saját verziómra. Ha szóvá tette: igen, persze, az is jó, de próbálja ki a te verziódat (mint ahogy te tetted), és rájön, hogy a tied sem rossz.


Lehetőleg kerültem az összetűzéseket, azzal, hogy elismered azt, amit ő tud, nem kényszeríthet arra, hogy tartósan és örök életre át is vedd tőle. Hiszen te is felnőttél azon, amit a mamádtól tanultál.

2012. febr. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi csak pár hónapot laktunk együtt, de nagyon jó volt. Igaz, hogy ő egy tündéri asszony, nem nagyon lehet vele összeveszni, meg nem is sokat volt itthon.

De azt azért beismerem, hogy nyugodtabb nélküle. Pl ha nincs kedvem elpakolni a ruháimat vagy elmosogatni, akkor lazán otthagyom, akkoriban meg mindig stresszeltem, hogy nehogy legyen egy porszem is, mert mit fog szólni.

2012. febr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az biztos,hogy anyós nélkül jobb élni.Mi 1 éve lakunk már itt náluk,de egy pokol.Utálok itt lenni,nem szeretem őket.Ha minden igaz akkor most tavasszal külön tudunk menni,és remélem,hogy így is lesz.

Egy re jobban utáltatják megfelé magukat.Pl:A párom bátyja beleszól az életembe,beleszól abba,hogy mikor megyek haza a munkából.4 órában dolgozom,de van úgy,hogy 4 óra helyett 8 órát dolgozom,mert annyi a munkám,hogy 4 órában nem tudom megcsinálni.Neki nincs senkije,így szerintem rajtam akar uralkodni,de nem szólok neki vissza.

A párom anyja nem fogad el szerintem,nem szoktunk beszélgetni,nincs közös témánk.És igazából nem tudnék benne megbízni,a faluban is nagyon utálják őket,van pénzük,és így azt hiszik,hogy bármit megtehetnek.

2012. febr. 18. 15:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elején minden jónak tűnik amig ki nem ismeritek egymást....vagyis hát ugye ő van otthon te azért visszafogodtabb vagy, de hidd el vannak az igazi házisárkányok akik azon az elven vannak hogy amig az én házamban vagy addig én mondom meg hogy mit csinálsz és már pedig akkor is elmondom a véleményem hiába 25 éves a gyereke akkor is és ez nem fog változni!Minél hamarabb minél messzebbre tőle!
2012. febr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az elsőnek igaza van,mikor nem laktunk itt,a Párom anyjánál,akkor sikerült jó viszonyba terelni a kapcsolatunkat és azt úgy,hogy rájöttem valamiben jó és abban mindig kikértem a véleményét...Viszont amikor a főzésben okoskodik,azt nem bírom elviselni idegesít,mikor tudom,hogy nem mondd jót...mert ez a fő ok,ha jót mondd nem idegel. Most vissza kellett költöznünk Hozzá...hát had ne mondjam,mennyire lefelé ível az a kiküszködött jó viszony...:(
2012. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem törvényszerű, hogy együtt élni anyóssal csak rossz lehet. Mi anyumnál élünk kertes családi ház (igaz önálló külön bejáratú az emelet nálunk ők is el vannak szeparálva, lenti különbejáratú saját lakásban. Viszont a párom esküszöm jobban szereti anyumat, mint az Ő anyukáját! Azért nem veszünk kávéfőzőt, mert így mindig megyünk le hozzájuk kávézni, beszélgetni, a kertben sokat vagyunk együtt. Amikor dolgoztam volt, hogy anyu főzött nekünk, hogy engem kikíméljen. Aztán anyukám nagyon beteg lett és párom minta vőként viselkedett. Volt, hogy Ő vitte orvosokhoz. Én azt gondolom, hogy tolerancia és odafigyelés mindkét részről és nem lehet gond! Hagyni kell életteret a másiknak. Ja és a másik az élettapasztalatot lehet szidni, de sokszor igazuk van!
2012. júl. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!