Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hasznos-e, ha egy kamaszlány...

Hasznos-e, ha egy kamaszlány szemébe mondják a szülei a negatív tulajdonságait?

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hangnem, szándék és megfogalmazás kérdése.


Nem árt, ha az ember tisztában látja önmagát. De bántó szándékkal nem szép dolog. Viszont erős jellem pedig ezt a maga hasznára fordítja.

2012. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
van oylan szituáció amikor szükséges. Például ha elszáll magától az illető,akkor nem árt egy kis lelki tükröt tartani elé.(a saját érdekében)
2012. febr. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha így sincs megelégedve magával nem hiszem, nekem sem esik jól, ha azt mondják, hogy dagadt vagyok.. :/ Mert így sem fogadom el önmagam, Ők meg még rátesznek egy lapáttal, hogy mindennap a szemembe mondják.. 150cm 49 kiló. 14L
2012. febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ahogy az első mondja,hangnem és szituáció függvénye a dolog.plusz annak a függvénye is hogy mikor és miért és mit mondanak neki.Mert ha valakit minden sza.rért lehordanak és mindent a szemére hánynak akkor bizony az önbizalmat nem kicsit galyra vágja.

ha pl azért szólnak neki mert nagy a szája és elvan szállva magától és rászólnak hogy egy kicsit vegyen vissza az úgy ok,de ha minden létező tulajdonságába belekötnek és nem engedik kiforrni a személyiségét akkor bizony komoly önértékelési gondjai lesznek,én amúgy sem tartom ezt a minden negatív dolgot mondjunk a szemében jó dolognak,ahhoz hogy kiforrott személyiség legyen ahhoz saját magának kell megtapasztalnia az életben a dolgokat hogy mi az ami nem jó és mi az amit az emberek visza tetszőnek vagy unszimpatikusnak találnak és mi az amiért utálják a munka társai vagy alapjába véve az emberek.

2012. febr. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
vagy is saját magának kell formálnia a személyiségét és szerintem akkor se az anyja mondja meg hogy így nem illik vagy úgy nem illik,sokkal nagyobb értéke van annak ha magától jön rá hogy mit szabad és mit nem és mi az ami előnyére válhat és mi az ami nem,ha egyfolytában meg van regulázva egy görcs ember lesz belőle akire mindenért rászóltak és nem lesz saját személyisége és akarata mert minden betanítottak neki hogy ezt meg azt nem szabad,igen vannak dolgok amikre nem árt felhívni a figyelmét,de az sem mindegy hogy hogyan,nem mindegy hogy minden nap elmondom neki hogy lányom te egy hülye vagy és ezt megmondtam meg azt megmondtam,vagy pedig leülök vele és elmondom a tapasztalataimat hogy figyelj lányom és úgy gondolom hogy ez nem helyes így,talán jobbat tennél magadnak ha megpróbálnád másképpen megközelíteni a dolgokat.
2012. febr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Attól még senki nem lett jobb, hogy a rosszaságait emlegették, sőt szemrehányást is kapott miattuk. Szemébe lehet mondani, de kizárólag az ő érdekében. Szeretetből pofont is lehet adni, akkorát, hogy a fal adja a másikat, de szeretet legyen benne, ne harag.
2012. febr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem 11 évesen 150 centisen és 65 kilósan Anyu a szemembe mondta, hogy nagyon nagyon kövér vagyok. Ha akkor nem mondja meg, akkor talán 80 kg lennék, és nem 46. Bár azóta 162 cm lettem, szóval könnyű volt lefogyni:)
2012. febr. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem jó lett volna, ha nem olyan elfogultak velem szemben.
2012. febr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem hasznos!

Nekem anyám 13 éves koromtól mást sem csinált, csak a rossz tulajdonságaimat hánytorgatta, pedig végig kitűnő tanuló voltam, gimiben is három négyesem volt, meg a matek hármas, a többi ötös, nem pasiztam, nem ittam, nem cigiztem, nem lógtam, mégis mást sem hallgattam, csak azt, hogy béna vagyok, lassú, rosszul porszívózok, rosszul mosogatok, sokáig alszom, széthagyom a cuccaimat, pedig házias voltam, de semmi nem volt jó neki.

Nagynéném, aki egy mázsa húsz kiló, folyton azzal jött, hogy dagadt vagyok, mert megnőiesedtem, és óh, jaj, elértem az 55 kilót.

Nekem a szemembe mondták!

Akkora önbizalomhiányom van azóta is, mint a ház!

Csúnyának, butának, szerencsétlennek látom magam, pedig mások szerint pont az ellentéte vagyok.

De nem hiszem el, mert bennem van, hogy "Én úgy sem tudok jól csinálni semmit!"

Anyám azóta is ezt csinálja, korhol, figyelmeztet, oktat, számonkér vég nélkül, mert neki ez a törődés.

Ha azt mondom, hogy "Hagyjál már anya!", vérig van sértve, hogy akkor rohadjak meg, ő csak a javamat akarja!

Na, nekem ez a tapasztalatom ezzel!

Nem hogy nem használ, hanem nagyon káros lehet.

2012. febr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9. válaszoló vagyok.


"ha egyfolytában meg van regulázva egy görcs ember lesz belőle akire mindenért rászóltak és nem lesz saját személyisége és akarata mert minden betanítottak neki hogy ezt meg azt nem szabad"


Nagyon igazad van, aki írtad!


Nagyon eltaláltad, és röviden összefoglaltad.


Ez van velem is.


Saját személyiségem se nagyon van, annyira másoknak akarok megfelelni, és folyton azt nézem, hogy nehogy valamit elrontsak.


Utálom magam ezért, de így neveltek fel: állandó "regulázással"!


Nem is tudom, mit tegyek, hogy ne mindig másoknak feleljek meg, és másokhoz idomuljak, hanem Én Én legyek?

Nem tudom!

Talán kellene nekem egy pszichológus?

2012. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!