Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vagyok ilyen? Ha provoká...

Miért vagyok ilyen? Ha provokálnak, vagy negatív hangnemben szólnak hozzám, azonnal "támadok" ugyanabban a mértékben.

Figyelt kérdés
Nagyon zavaró. Alapból kedvesnek tartanak az emberek, segítőkész vagyok, stb. De ha valaki belém köt, provokál, abba én is vissza belé kötök. Szeretnék türelmesebb lenni, nem rögtön robbanni.. Nem tudom, miért vagyok ilyen hirtelenharagú.. Mert nyugodtan is el lehetne magyarázni a másiknak, hogy tévedett (ha tévedek, azt beismerem bár nehezem viselem a vereséget), nem mindjárt ugyanolyan mértékben visszaadni.
2012. febr. 16. 17:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
néha én is ilyen vagyok.szerintem alaptermészet.számolj 10ig mire mondasz valamit.
2012. febr. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Próbáltam már fékezni magam.. De néha el sem jutok odáig, hogy eszembe jusson, hogy vigyázzak, mit mondok. Mert gyorsabb a nyelvem az agyamnál. Nem tudom, mit tehetnék :S
2012. febr. 16. 17:22
 3/12 anonim ***** válasza:

hirtelen azt hittem hogy amnéziás vagyok és ez az én kérdésem de rájöttem, hogy nem :D

sajnos választ nem tudok adni, én régóta próbálkozok mindennel de ugyanilyen vagyok és semmi nem segít

nagyon mogorva, agresszív idegbeteg tudok lenni..

ha 10ig elszámolok akkor csak fokozódik szóval ez nagyon szar tanács

2012. febr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Így nem merek párkapcsolatot kezdeni sem :S.
2012. febr. 16. 17:29
 5/12 anonim ***** válasza:
Mielőtt kinyitod a szád, tanuld meg "befogni" is és átgondolni, hogy mit is akarsz mondani. Könnyű másnak támadni és lehordani, sokkal nehezebb egy kicsit is belegondolni, hogy mennyire éri meg a veszekedést...
2012. febr. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy így van.. de kihangsúlyoztam, hogy ez akkor van, ha provokáltak először.. Ok nélkül nem szoktam másnak esni.. Csak ha nekemesnek, főleg ha ok nélkül, vagy ha valaki bűnbaknak használ. Ilyenkor ugy érzem, hogy ezek szerint ennyit érek az illetőnek, hogy lábtörlőnek használ. Olyanoktól esik főleg rosszul, akik fontosak számomra.
2012. febr. 16. 17:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Alapból én is kedves vagyok,mosolygós,általában könnyen alkalmazkodok,de nagy hibám,hogy érzelmi téren elég zárkózott vagyok,illetve nagyon nehezen mutatom ki az érzéseimet,és a konfliktushelyzetekben is inkább várok,míg ki nem robban a felgyülemlett feszültség belőlem...tehát ha valaki belém köt,iszonyúan buta tudok lenni,agresszív,és mocskos szájú.Nyilván ez azért van,mert hirtelen tör elő az indulat az emberből,és mivel máskor nem adja ki magából a dühöt,hát kiadja ilyen helyzetekben.Csakhogy ez nem jó.Tanács?Mielőtt megszólalsz,gondold végig,megéri-e hosszútávon konfliktusba keveredni az illetővel,és megéri-e viselni a későbbiek folyamán a hirtelenség következményeit,illetve érdemes-e vajon lesüllyedni az illető szintjére?Mostanság én is ezt alkalmazom,több-kevesebb sikerrel.
2012. febr. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Én mindezt értem kérdező, de te jelenleg csak mentegeted magad...
2012. febr. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
sajnos én is ilyen vagyok :( és gondolj bele... ügyfélszolgálaton :( nehéz visszafognom magam
2012. febr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! ".Nyilván ez azért van,mert hirtelen tör elő az indulat az emberből,és mivel máskor nem adja ki magából a dühöt,hát kiadja ilyen helyzetekben". Pontosan ez van velem is.. Minden, ami nem lett rendezve, átbeszélve, egyszerre tör elő.. Amikor megemlítettem az egyik barátnőmnek, hogy nem merek belekezdeni párkapcsolatba a jellemem miatt, ő nézett, és azt mondta, hogy pedig ő egyáltalán nem olyannak ismert meg, hanem inkább olyan kis békésnek.. Volt, aki megjegyezte (még az előző munkahelyemen), hogy szertne olyan gondtalan lenni, mint én.. De itt a baj, mert ha valakivel egyszer együtt kell majd élnem, és akkor jönnek elő az ilyen dolgok, az nem lesz jó senkinek sem. Talán az is probléma lehet, hogy nem szoktam megmondani, ha valami zavar, hanem sokáig csak "nyelek", ha alaki igazságtalan velem, azt is.. és amikor ez felgyülemlik.. akkor már csak az a bizonyos utolsó csepp hiányzik a kiboruláshoz. Ezért gondolom, hogy legjobb a félreértéseket, sérelmeket azonnal rendezni, megbeszélni, vagy legalább minél hamarabb, mert végül az lesz, hogy ezek egyszerre fognak feltörni, a régi, nem megbeszélt dolgok az újakkal együtt.
2012. febr. 16. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!