Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert ut meg allandoan,...

Miert ut meg allandoan, akarmilyen kis nezetelteres soran a 17 eves noverem?

Figyelt kérdés

En 16 eves lany vagyok. Az elobb ugy megrugott, hogy alig tudok raallni a jobb labamra. Az ok: szerinte tul sokat ettem a nutellabol. Rengetegszer elturtem mar neki, ha kocsognek vagy akarmi masnak hiv, fel sem veszem, de ma visszautottem. Anya elott ugy allitja be, hogy en kezdtem az egeszet - es o hisz neki. Tegnap veresre karmolta a labamat, mert nem engedtem elore a wcnel - marmint nem anya (:

Nem csak fizikailag szokott bantani, azt mondja, en buta vagyok es csunya, nem fogom vinni semmire, majd neki kell engem eltartania. Tudom, hogy ez nem igaz, de olyanokat mond, amitol en is felek - peldaul hogy nem vagyok eleg jo a tovabbtanulashoz. O lenne az utolso ember, akihez fordulnek, nem is szeretem, es azthiszem soha nem is szerettem. Per pillanat egyedul gyuloletet erzek iranta, amikor nincs velem, akkor pedig teljesen kozombos.

Bocsanat a hosszu es ertelmetlen kerdesert, de a baratnoimnek szegyenlem elmondani.

Es csak hogy meglegyen a kerdes-jelleg; mit tegyek?


2012. febr. 19. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Keress egy megbízható rokont, nagynéni, nagybácsi, akinek a véleményére adnak a szüleid, akinek van tekintélye, és neki mondd el, és mutasd is meg a karmolásokat és a rúgás nyomait. Ha ő beszél a szüleiddel, vagyis "kitudódik" a családi "titok", a szüleid komolyan fogják venni. Amíg családon belül marad az erőszak, addig mindig te fogsz először "vissza"ütni.

Ha nincs ilyen rokon, akkor lehet az osztályfőnököd vagy a barátnőd szülei, ha ismered őket és jóban vagytok.

2012. febr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen,mindenképp mond el egy felnőttnek!Ez nem játék!!!!
2012. febr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ócska szemétláda a nővéred, mond el felnőttnek feltétlenül! Apukád nem áll melletted?
2012. febr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem tudom feldolgozni, hogy miért vannak ilyen szemét testvérek. Sok ember milyen boldog lenne, ha lenne egy tesója, nem lenne egyedül, ráadásul ti egyidősek is vagytok. Én nagyon szeretem a húgomat és a legtöbb barátnőm akinek van tesója ők is. Mindig visszük magunkkal bulizni a 17 éves hugainkat, akinek nővére vagy báttya van ők is. Egyre több ilyen kérdés van itt és nem tudom hova tenni...
2012. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mint afikában szokás mostanában:savval arconönteni
2012. febr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha tudsz,költözz a nagyszüleidhez,vagy szólj osztályfőnöködnek,és azt is fűzd hozzá,hogy szüleid semmit nem tesznek az erőszak ellen.Amint tesód betölti a 18-at,akár fel is jelentheted kiskorú bántalmazásáért.Sőt,én addig is elmennék,hogy önvédelmet tanulnék(karate,ilyesmi),és vészes helyzetben szemrebbenés nélkül visszaütnék,aztán a kedves szülők mondjanak amit akarnak.Én nem hagynám magam,mert ez nem normális.Tudom,hogy az erőszak még több erőszakot szül,de vannak bizonyos esetek,amikor semmi pénzért nem hagynám magam megalázni és megveretni,még akkor sem,ha a tesómról van szó.Nagyon vigyázz magadra,és mindig legyen nálad valami önvédelmi eszköz!
2012. febr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Sajnálom" a testvéredet.. mert komoly problémái lesznek majd az életben. Én azt javaslom, hogy hívd össze a családot és komolyan mondd el nekik, hogy mi a problémád.. a testvéred valószínűleg kiakad..de ez nem baj.. azt tudod, hogy a testvéred miért nem szeret téged?
2012. febr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!