Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire engeditek el a...

Mennyire engeditek el a párotokat, ha szabadságot akar? Elmehet a haverokkal akárhova? Vagy otthon ül veletek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 10:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Engeditek el? Szabad ember, oda megy ahova akar, és azt csinál amit akar. Bár mi rendszerint együtt megyünk szórakozni, az ő haverjaival is sokszor, mert magával hív, és azt szeretné hogy vele legyek. Ettől függetlenül van olyan is, h én nem megyek, mert minek is lennék folyton a nyakán?
2009. jún. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Nem elengedem, mert nem gyerek, hogy engedélyt kelljen kérnie.

Elmegy ő is és én is. Néha több napra is. Bejelentjük a másiknak és megkérdezzük, hogy neki jó-e, tud-e ő addig a gyerekekkel lenni.

Engem nem érdekelnek az ő hobbijai, őt az enyémek, tehát mindegyikünknek van saját baráti köre is (a közös mellett) akikkel egyedül megyünk el. Szerintem ez így természetes.

2009. jún. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Mi nem korlátozzuk ilyenben egymást. Mindkettőnknek van hobbija, ami pechünkre nem azonos, ezért időnként külön utakon járunk. Annyi volt mindkettőnk részéről a kikötés, hogy ha lehet előre egyeztessünk, ne legyen az, hogy egyszerre szervezünk be valami programot. Valakinek otthon kell lenni a gyerek és a kutyák miatt. Illetve én még annyit mondtam el mindig, hogy csak úgy maradjon ki éjszakára, ha másnap nem ingerült a fáradtságtól, mert egy gyerekkel nem fogok lábujjhegyen osongatni a lakásban. Persze ezek a kiruccanások nem napi vagy heti rendszerességgel történnek, és szervezünk közös programokat is.
2009. jún. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk én sem az elengedni szót használnám, de értem, hogy mire gondolsz. Legtöbbször otthon van velünk, ha teheti, mert olyan a munkája, hogy hónapokig távol van sokszor, így örül, ha velünk lehet. Ha el akar menni a barátaival pl. egy kerti partira vagy ilyesmire, természetesen elmehet, nem szólok bele. Annak viszont nem örülnék, ha napokra elmenne a barátaival külön, ahogy ezt én sem teszem, de ő nem is akar. Ahogy már írtam évente nagyon kevés időt töltünk együtt a munkája miatt, ebből kifolyólag akkor csak velem és a gyerekeinkkel van, de nem zavarna, ha azt mondaná, hogy egyszer-kétszer elmegy a barátaival, nem szólok bele ilyenekbe, nincs hozzá jogom meg neki is kell kikapcsolódás. Mi szerencsére nagyon hasonlóak vagyunk, így együtt is tudunk szervezni programkat.
2009. jún. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Örülök, hogy feltetted ezt a kérdést. Mi egy ilyen kérdésen vergődünk már egy hónapja. Nem nagyon jutunk dűlőre...most nem írnám ide a mi storynkat. De ha gondolod e-mailben "beszélgethetünk". Lehet, hogy hasonló gondjaink vannak...
2009. jún. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

A legtobbszor egyutt vagyunk, egymas baratai vagyunk :))

A barataink is kozosek es egyutt megyunk majdnem minden hova. De ha lenne "haveros" buli es el akarna menni, biztos nem allnek az utjaba, ugyanugy ahogy o sem :))

2009. jún. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%
Persze. Mi ezt már a kapcsolatunk elején tisztáztuk, mivel neki is és nekem is népes baráti körünk van, hogy mindenki megy ahova akar. Persze szólni szoktunk előre. Nálunk inkább abból volt vita, hogy az ő barátai hirtelen találták ki, hogy akkor ma este buli, én meg már szerveztem mást (amiről persze már szóltam neki, csak kiment a fejéből:)). Na olyankor elvárom, hogy velem tartson. Ez számomra a tisztelet kifejezése. Nem minden héten bulizunk, ezért amikor tudunk menni, akár ő, akár én, akkor nyugodtan.
2009. jún. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Én azt nem veszem jó néven, ha az elmászkálás, a hobby az otthoni dolgok, családi élet rovására megy. Én sem megyek sehova, mikor otthon hegyben áll a munka, és tőle sem esik jól (azért sokszor megteszi, és nem érti, hogy engem nem az zavar, hogy elmegy itthonról, hanem, ha engem a sz*rban hagy.)
2009. jún. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Lehet nem megfelelő az "elengedni" szó, de sokszor ezt használják az ismerőseim! Nekem furcsa, hogy sokan nem szeretik, ha a párjuk elmegy valahová, állandóan hívogatják, kikérdezik, gyanúsítgatják, hogy biztos megcsalta őket. Pedig még gyerek sincs. De sokan így terrorizálják a párjukat, aztán meg csodálkoznak, ha tényleg megcsalják/elhagyják őket.

Mi együtt élünk 10hónapja, hétköznap általában együtt vagyunk itthon, vagy együtt megyünk valahová, de hétvégén ő megy a haverjaival "bulizni", beszélgetni, vagy csak simán egyedül van kicsit. Én is barátnőzök, keresztfiammal vagyok, vagy elmegyek szépítkezni.

Szerintem sokkal több mindent elmond nekem, és jobban várja, hogy együtt legyünk. A kapcsolatunk elején bevallom féltékenyebb voltam, féltem, hogy ha nélkülem megy valahova, akkor megcsal vagy ilyesmi. De rájöttem, hogy azzal a magatartással csak elűzöm magamtól.

A haverjai barátnőivel is szoktam menni bulizgatni, de míg én jól érzem magam, ők(mármint a barátnők) állandóan azon agyalnak, hogy mit csinálhatnak a "fiúk". Engem annyira nem izgat (általában kérdezés nélkül mesél nekem), mert tudom, hogy engem szeret és kész. A többi barátnő meg csak néz, mikor nekem mindig hoz meglepit a párom, ha újra találkozunk, vagy ölelget, vagy akármi, a többi lány meg csak puffog.

Van, hogy tőlem tudják meg, merre jártak a párjaink, mert nekik azért sem mond semmit a barátjuk.

Csak nem tudom, hogy másnak mi a természetes?! Mert szerintem inkább megcsalnak a férfiak egy puffogó hárpiát, mint egy olyan nőt, aki repesve várja a szerelmét!!!

2009. jún. 5. 11:37
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetesen így jó, hogy nem telepszel rá a barátodra, mehet, ha kedve van. Nálunk is ez a helyzet. De egy dologról ne feledkezz meg, neketek még nincs gyerek. Nem biztos, hogy akkor is ennyire engedékeny leszel. Hidd el, akkor nem veszed majd jó néven, hogy hétvégente a haverjaival van. Főleg, hogy hétközben kevesebb időtök jut egymásra. Neki meg nem biztos, hogy tetszik majd az, hogy amit eddig megtehetett abban korlátozod. Érthető azért részben azoknak a nőknek a hozzáállása is akik puffognak, ha elmegy a férjük, míg ő egész nap "bevan zárva" a gyerekkel. Szerintem ez a szabadság dolog csak akkor működhet jól, ha mindkét félnek jár a kimenő.
2009. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!