Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? Kilátástalan a...

Mit tegyünk? Kilátástalan a helyzet!

Figyelt kérdés

21 éves diáklány vagyok,idén végzek az iskolában (érettségire épülő felsőfokú szakképzés).Édesanyámmal,és apámmal élek.Ők 57 és 55 évesek.Anyukámnak már megvan a 40 éve,amit ledolgozott,most is éjjel nappal dolgozik egy gyárban,ahol már 6 éve van,azt kell mondjam,éhbérért.De máshová nem mehet,mert a kora miatt a környékünkön esélye sincs az elhelyezkedésre.Apum is becsületesen dolgozik,napi több,mint 8 órát (fizikai).Idén januárban letelt a kocsink törlesztője,ami 40ezer forint volt.Örültünk is,hogy ennyivel több marad a zsebünkben.De a gyár,ahol anyum dolgozik,drasztikusan csökkentette a már amúgy is nevetséges fizetéseket!így kap 66 ezer forintot,amiből azonnal levonódik a 30 ezer forintos jelzáloghitel.Apum már szinte fizetést sem kap,mert annyi előleget kért már az elmúlt időkben (meg voltunk szorulva).És ráadásul elment kezesnek az egyik rokonnak,aki jól átvágott,és most apum fizetésének a 30%-át vonják.Kb kap egy hónapban 40 ezer forintot,még sokat is mondok.Ez 76 ezer forint.Abból vegyünk tüzelőt,ami nem olcsó.Mondjuk 30,ott a villany,a víz,az internet,tv,még plusz egy személyi hitel,és még a kiadásokra is kevés ez a pénz!No még enni is kéne,a bérleteim,iskolai dolgok,stb.Teljesen belekeveredtünk ebbe az adósságörvénybe!Én érettségi után dolgoztam egy évet ott,ahol anyum,és tudom,milyen keserves meló az,azért a kis pénzért is!Visszamentem tanulni,majd most végzek,és ha elhelyezkednék,segíteném őket legalább azzal,hogy a jelzálogot fizetném (30ezer),hisz enyém a ház.De már belefáradtunk,anyumék teljesen belerokkannak ebbe a sanyarú világba!Az embernek semmi pénze nincs már!Még a gyógyszereimet is alig tudjuk megvenni!Ha elromlik valami,nem tudjuk megcsináltatni sem,nem még újat venni!Még nem is számoltam akkor sok mindent.A kocsinak a biztosítása,és hiába miénk az autó,bele sem ültünk már ki tudja mióta a benzinárak miatt.Az autót nem szeretnénk eladni,mert kinyögtük hosszú évek alatt ennek a két X-éves kocsinak az árát,és most nem válnánk meg tőle potyán!

És most hallottam a tv-ben,hogy 47 ezerből jól meg lehet élni!Hol élnek ezek?Hát a pofám leszakad!

Vélemények?



2012. febr. 10. 18:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Részvétem, tényleg nagyon nehéz.

Jó tanács ilyen helyzetben nem nagyon van. 47 ezerből nem lehet megélni, a politikai handabandát már megszoktuk, de a pofátlanságnak is vannak határai.

A kezességért kár volt, nem szabad belemenni soha senkinek. Barátok, rokonok elszállnak. Igyekezz munkába állni, még ha nehéz is, spóroljatok nagyon és csak a hitelek visszafizetésére koncentráljatok. Ha meg utána tudod képezd magad.

2012. febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát 47000ből csak akkor lehetne megélni, ha minden teljesen úgy menne, mint a karikacsapás, pl gyalog közel laknál egy nagyon kis költségű saját lakásban, nem lennél beteg, nem kellene sosem új ruha, akkor lehet, hogy meg lehetne élni 47000ből. Én sem sokkal többől vagyok el, eddig voltam bruttó 90000ben (nettó 70) most jan 1től bruttó 93000 (nettó 60000!!!) amiatt a fantasztikus adózásváltozás miatt. Volt autóm is, nem is egy, de eladtam, ebből bkv bérletet nem tudok venni, igen, bevallom, bliccelek, vagy bérletet veszek vagy kaját. Én a helyetekben ha ennyiből éltek, meggondolnám annak az autónak a megtartását, nem éri meg semmiképp.
2012. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nincs miből spórolni,mert pénz az bizony egy nagy nulla.

Az autót nem akarjuk semmiképp eladni!Az kell majd nekem a leendő munkámhoz,mert van egy kilátásban,és itt a kis falun autó nélkül nehéz melót találni!Nagy nehezen kinyögtük,visszafizettünk több,mint egy milliót,műszakik,stb.És most nem tudnánk,max 3-400ért eladni!De nem éri meg,mert nekem mindenképp kell!

2012. febr. 10. 19:11
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, de ahol 2 X 70.000 Ft jövedelemből kell 3 embernek megélnie, ott meggondolandó a 40ezres autóhitel, a kezességvállalás
2012. febr. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az előbb meg lett írva,hogy több volt anyám keresete,de ettől a hónaptól lecsökkentették,és volt túlóra,ami már nem 66 ezer nyomorult forint!És nem Kétszer 70ezer,mert az a 70 ezer mégiscsak 66,apámé meg 40!Ja és az az illető,apám nevelt fia volt,akinek kezesnek ment el!A saját gyerekének mégiscsak segít az ember,ahogy tud!És átvágott...ennyi.Ha valaki kötekedni akar,menjen másik kérdésre!A kocsi pedig tabu,mert az egyedül a miénk,és KELL a munkához!Egy 900 emberes településből járj be a nagyvárosba busszal,vagy vonattal,ami szintén nem jár erre!
2012. febr. 10. 19:17
 6/17 A kérdező kommentje:
gy nem egy luxus Audiról van szó,hanem egy tizen akárhány éves kis autóról!
2012. febr. 10. 19:21
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindegy, ha tabu, hát tabu. Élnek még pár millióan ennyiből az országban, sajnos nem egyedi a helyzetetek.

Értem én, hogy ma már nem luxuscikk az autó, de így eladósítani magatokat luxus. Lehet venni 100-ért is egy fostalicskát, szegény ember vízzel főz, az is odavisz, ahová az milliós. Ne vedd bántásnak, de az emberek nagy része magának mélyítette ki azt a gödröt, amiben most éppen van.

2012. febr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy milliós a kocsi????? Ez egy 3-as goilf? Vettünk volna trabantot? Még így is jól jártuk,mert hitelátvállalással vettük! És nem volt hátra csak pár év! Ennyi! Nekem meg kell a kocsi,mert utána meg nem fogk azon morfondírozni,hogy hogy vegyek egy másikat,ha nem vesznek fel dolgozni sehova!Mifelénk öröm ha van munkahely.Amúgy meg örülök,hogy ilyen jól megy a sorod,és még adósságod sincs! Ja és nem volt itt akkora habzsi-dőzsi,ami miatt eladósodtunk!
2012. febr. 10. 19:38
 9/17 A kérdező kommentje:

*golf

Ja és amikor átvállaltuk pár éve,ki hitte volna,hogy ekkora sz*rban lesz mindenki? Adósság,vagy nem anyámék akkor is becsületesen dolgoznak,és ezt már sehogy sem lehet felülmúlni!Sajnos ebből kell tengődni!

2012. febr. 10. 19:41
 10/17 A kérdező kommentje:
Hagy' érdemeljék már meg a kedves szüleim azt az autót,és ne ezen a kocsin kelljen már magyarázkodnom.Nem erről szól a kérdés,és az a kocsi ki van fizetve,úgyhogy fejetős!
2012. febr. 10. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!