Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk ebben a helyzet...

Mit csináljunk ebben a helyzetben? Teljesen kilátástalan a helyzet. Bővebben lennt.

Figyelt kérdés

Lehet hosszúra fog sikerülne,de csak így tudom elmagyarázni a helyzetet.

14éves lány vagyok.Az anyukámmal és apukámmal egy faluban élünk mondhatni normál anyagi körülmények között.

Apám sajnálatos módon alkoholista és egyéb gondjai is vannak,amivel együttvéve a saját családját teszi tönkre.

Amikor van munkahelye egy váratlan pillantban "bekattanm" és leszámol.Aztán meg amit visz a munkahelyére napi pénzt elissza.Van mikor 1-2napra eltünik majd telefonon zaklat minket,hogy menjünk érte ide-meg oda.

Ami a nagyobb probléma,ha itthon is "bekattan" ami majdnem napi szintes képes a saját gyerekitöl ellopni a zsebpénzüket,vagy anyukámtol valamennyi pénzt és azt is elinni.Aztán másnap depresszióba esik,mindnekihez ordítva szól csak járkál jobbra balra.

Legutobbi munkahelyéröl is leszámolt,de nem mondta el nekünk hanem mindig elment azért valahová hogy eligya a napi pénzét.

Erre is én jöttem rá,hogy biztos nem jár dolgozni mert mindig korán jtöt haza amikor még busz sincs azt hazudta,hogy stoppal.Fizetést 1,5honapokig nemkapott.

Gondolom akkor is felvette a fizetését és elitta.

Van,hogy már lassan én keresk neki melot neten anyum meg kérdezősködik mindenkinél nem e tud valaki.

Más örülne ha lenne munkája de az én apám még azt sem becsüli:\'(

Bántani nem bánt minket soha nem is tenné,csak lelkileg.

Anyukám ki van készülve és énis teljesen.Elköltözni nem aakr,vagy ha rászánja magát 2nap mulva visszajön,mert nincs hová mennie szüleinek sem kell.

Mi mindig trámogattuk porbáltunk neki segíteni.Elvittük pszihologushoz,ideggyógyászatra,megvettük a méregdrága gyógyszereit,amit nem szed pontosan soha plusz iszik is rá.Mindent megtettünk már érte,de egyszerűen nincs lelki ereje letenni a piát.

Nem tudjuk mit csináljunk szeretnénk elköltözni.

Nos én ezeket amegoldásokat látom csak ccélravezetőnek:

eladjuk a házat és akkor fele pénz övé fele mién ami olyan 2,5millio-2,5millio,ami édeskevés egy panelhoz vagy másik hozhoz ezért egy ideig ellennének albérletben valahol amig fel tudjuk épiteni az "uj életünket"

a másik megoldás felköltöznénk én és anyum nagymamámékhoz.

Mindne nap átgondolom,hoghy mi lenne jó,mert nem szeretem ha anyum le van törve és sír.Azért irtam ide is hátha valaki tud valami jó tanácsot adni.

Elnézést,hogy hosszúra sikeredet:/


Előre is köszönöm a válaszokat(L)


2009. aug. 16. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Miért nem vált el anyukád már 10 éve tőle?

2. Miért kéne nektek elköltöznötök? (ha jól értem akkor a ház közös)

3. Adja be anyukád a válópert úgyis nektek ítélik a lakhatást a házban (még kiskorú vagy), költözzön el apád.

2009. aug. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Okos lány vagy.Te magad is rájöttél,hogy apád soha nem fog lemondani az italól,és tényleg az lenne a legjobb megoldás,ha eladjátok a házat fele-fele arányban,és felmennétek a mamához lakni..Talán később a ház pénze mellé kapnátok egy kisebb kölcsönt,és tudna anyukád új házat venni..DE!!!Amíg anyukád nem látja be,hogy az apád nem fog változni(esetleg sajnálja is)addig semmi nem lesz jobb..Mert ha felesbe megy a pénz,addig apád nem is fog jelentkezni nálatok amíg a pénzből tud inni..De el fog fogyni elég hamar,és újra visszafogja kéretni magát az anyukádhoz,és anyukád visszafogja fogadni..Ez az amin először változtatni kell..Anyudnak végleg le kell mondani róla,és csak rád gondolni,neked biztosítani egy jobb jövőt..Próbáld meg előbb ezt elmondani anyukádnak,hogy ideje lemondani apádról ha ő nem akar végérvényesen változni...
2009. aug. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 baranyi kálmanné ***** válasza:
Szerintem ő már alkoholista ,nektek legg jobb volna el kőltőzni onnan mert mind a ketten tőnkre menntek.Lehet hogy igy ő is rászáná magát hogy ki kezeljék.De ha tűri anyukád továbbra,ő is ugyan ugy inni fog.Lehet hogy most nem bánt titeket de majd később igen ha nem lesz italra pénze.Anyukádnak dőnteni kénne minnél előbb a érdekeid miatt.Mert ő már nem tud dőnteni mert ő alkoholista beteg.
2009. aug. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem lenne jobb valami elvonókúra?
2009. aug. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19.28-as.Megkérdezhetem,hogy hány éves vagy??
2009. aug. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 baranyi kálmanné ***** válasza:
Sok anyuka miért tűri ezt a állapotot,pedig van megoldás.Szegény kislánynak kell gondolkodnia 14 évesen.Ilyen ember már nem tud meg változni mert beteg.Kőltőzetek el a nagy szűlőkhőz még nem késő.Anyudnak is jobb lesz meg neked is.Probáj anyudal beszélni,hátha apukád is észre tér,ha elveszit titeket,meg gondolja hogy az ittal vagy a család.
2009. aug. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szia ,mi 3 vagyunk testvérek és mindkét szülőm alkoholista volt,nem gyengén.Én a nagymamámnál nevelkedtem,bár elég félelembe mert apám mindig odajött hogy adjuk elő anyámat hiába nem volt ott,mert ránkgyújtja a házat és rnktöri az ajtót sokszor rendörségig fajult a dolog,és mind azért tette mert részeg volt,sajnos nagymamám mghalt mi intézetbe kerültünk de csodák csodája leszokott az italról,ha érezné hogy eleszít benneteket lehet hogy leszokna ő is.Bár anyám a mai napig alkoholista.
2009. aug. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Uh nagyon sajnálom..de annak örülök,hogy apukád leszokott az italrol.

Valaki kérdezte,hogy eddig miért nem költöztünk el.

Azért mert anyum mindig remélte,hoigy apám kilábal ebből és voltak olyanok,hogy 4hónapig nem ivott tök jol elvolt aztán megint bekattant.

Beszéltem anyámmal ugy náz ki felmegyünk mamához

Mindenkinek köszönöm a kommentárt(L)Sokat segítettetek.

Aki ijen helyzetben van mint én annak sok serőt és kitartást kívánok és egy jo megoldást:)

2009. aug. 17. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!