Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha zavar a párom állandó...

Ha zavar a párom állandó krákogása- vagyis inkább nem tudok mi kezdeni vele, mások előtt néha szégyellem is- az azt jelenti hogy nem szeretem eléggé?

Figyelt kérdés

Pedig nagyon szeretem de ez igen kényes téma nálunk...nem szervi eredetű a betegsége, de naponta többször pl ki kell "tisztítania" a torkát, ahogy ő mondja...

Engem ez zavar, főképp ha pl mellettem csinálja....azt szokta mondani hogy jól esne ha ilyenkor pl ütögetnám a hátát úgy könnyebb lenne neki....de ezt én nem tudom megtenni... :(


2012. febr. 20. 20:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Hát mások előtt kellemetlen lehet, de nem értem, kettesben miért nem tudod megütögetni a hátát? Tudom, hogy nem egy guszta hangja van, de és akkor mi van? Egyébként nem vizsgáltatta ki magát ez ügyben még? Dohányzik?
2012. febr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Kivizsgáltatta......azt mondták lehet allergiától, de lehet csak egy rossz szokás....mert már hosszú évek óta tart neki. Nem dohányzik....


De sajnos ezzel nagyon nem tudok "megbarátkozni"....

2012. febr. 20. 20:46
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

hiába vagy fülig szerelmes valakibe, ha számodra ocsmányul eszik akkor semmi értelme mert egész életedben azt kell nézned és kiábrándulsz.

nekem kolleganöm köszörülgeti állandoan a torkát. akkor is ha nem beteg. engem is a halálba idegesit.

2012. febr. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 évig küzdöttem ezzel a problémával (állandó krákogás). Nem könnyű megtalálni a megoldást. Ha gondolod, írj privátot!
2012. febr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%

Hát, nem csodálom, hogy őszinte legyek. Nekem a gyomrom felfordul, mikor a vonaton hallom, h valaki krákog, meg bokából felkapja a cuccot. Ha a párom csinálná, akkor is undorítónak tartanám. És megértem, ha nem akarod közben a hátát ütögetni.

Nyilván otthon ez más, elvonul egy másik szobába, fürdőszobába, emberi szükséglet, úgy mint a wczés, de ugye azt sem egymás előtt csináljuk a másik támogatását kérve hozzá. Szóval ez ilyen formában teljesen tolerálható, de nyilvános helyen szerintem nagyon kellemetlen, megkérném rá, h próbálja úgy alakítani a dolgokat, hogy utcán, emberek, esetleg ismerősök előtt ezt ne kelljen.

Ja, és nem arról van szó, h nem szereted eléggé. Néha a párom elengedi magát, és hangosan böfög, akkor szoktam neki szólni, h nemgáz, de csukott szájjal is lehet. Lehet, h csak én vagyok ilyen "fura", de engem zavarnak az ilyesmik.

2012. febr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

A kivizsgáltatásra amit írtál nem volt túl meggyőző.

Pl.valami vagy allergia vagy nem. Menjen el fül-orr-gégészhez, pulmonológushoz, csináltasson allergiateszteket, és nézesse meg magát gasztroenterológussal is, mert egy sima reflux, akár rejtett reflux is csinál ilyet. nem tudom hol dolgozik, de lehet ott is valami vegyszer vagy por a levegőben ami irritálja, de étel- vagy kereszt-allergiától is előfordul, nem csak légútitól. Függhet az évszaktól, a nyálkahártya túlérzékenységétől, a levegő páratartalmától iss, mennyir jön elő a problémája, ki kell tapasztalni mi csökkenti. Meg kell nézni azt is, milyen vitaminból nincs benn elég, ami a nyálkahártyák állapotát ennyire rontja. Ennek utánaa kell járnia,nem lehet ennyiben hagyni.

2012. febr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is szokott kelleni, de nem krákogok, tök hangtalanul megoldom, de csak itthon, idegenben meg egyáltalán nem csinálok ilyesmit.
2012. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

hangtalanul megoldod? ő nem köhög, csak érzi hogy van ott valami a torkán és ekkor fel kell krákogni a váladékot....előtte szokott néha szólni, hogy köpnöm kell.

Biztosan nagyon rossz neki. Sajna ha utcán vagy mások "előtt" vagyunk akkor se tudja visszatartani, mert akkor meg irritálja a torkát. Persze elvonul és kultúráltan próbálja megoldani, de ez sokszor nem hangtalan.... :(:(

2012. febr. 20. 21:40
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Én férjem meg szürcsöli a kaját... kiakadok tőle. Mindenkinek van idegesítő szokása, amit vagy elfogadunk, vagy nem, én meg ilyen téren (étkezés) elég bogaras vagyok. Utálom ha valaki kulturálatlanul eszik, azaz hörpöl, habzsol, kanalat foghoz kocogtat, stb., ő meg folyamatosan.......hiába mondom neki, hogy ne, rámszól, hogy így eszik 27 éve, nem fog változtatni, szokjam meg végre. Én meg nem tudom megszokni. 9 éve vagyunk együtt, de első kb. 5 évben nem csinálta ezt, vagy csak nem vettem észre a ködtől :))
2012. febr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az en ferjem szinten krakog es kopkod, neha ha autoval megyunk leereszti az ablakot es kikop, nagyon undorito. De ezzel sajnos nem tudunk mit kezdeni, ez van, tobbe-kevesbe elfogadtam. Orulnek, ha az a valaszado, aki ismeri a problemat es sikerult belole kikecmeregni, leirna, hogy neki hogyan sikerult, hogy a tobbiek, akik szinten ilyen cipoben jarnak, okulhassonak :)
2012. febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!