Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne ilyen esetbe a...

Mi lenne ilyen esetbe a helyes? Már érzem, hogy sokkal rosszabb a kapcsolatunk. Hosszú történet.

Figyelt kérdés
Több, mint 2 éve vagyok együtt párommal. Kb. fél éve ott vagyok náluk (hozzáteszem, nem lakok ott, mert csak este megyek, amikor barátom végez a munkával), még iskolába járok, amit kapok magam után azt odaadom páromnak, nehogy szó érje a ház elejét. Eleinte IMÁDTAM! "anyóst", olyan jó fej volt meg minden, de ma már azon a szinten vagyok, h nem tudom elviselni, és ez kölcsönös. Soha nem volt kimondva, h utáljuk egymást, de ezt mindenki érzi. Rengetegszer beszól nekem, teszi a megjegyzéseket. Nem szóltam még vissza soha, mert nem szeretném h barátom olyan helyzetbe kerüljön, hogy állnia kelljen valahova, mert ha ilyenre kerülne sor, akkor ugye az nehéz lenne. Szóval én mindent eltűrtem/tűrök, pedig iszonyat nehéz, mert nem olyan ember vagyok, aki meghúzza magát, ha ilyen van, de úgy vagyok vele, hogy nem otthon vagyok, ezért nem engedem meg magamnak. Ebből adódóan rengeteget veszekszünk párommal. Csak ő dolgozik náluk, fizetése 80%át kb leadja. (Kb. 100ezret keres.) de az se elég anyjának. (hozzátenném hogy ami marad 20ezer /jó esetbe/, azt se magunkra költjük, mert mindig akad valami apróság amire kell-pl anyja elfelejt csomó mindent venni stb-. Én sokáig nem szóltam bele a dolgokba, de már rossz ezt nézni. Barátom teljesen kivan, sokszor engem olt le, miközbe semmiről nem tehetek, mert még azt se mondhatják hogy olyan sok mindent használok el, mert külön tisztálkodószereim vannak, itthon mosom ki a ruháimat, eszek mielőtt elmegyek, viszek magamnak kaját a sulira stb. De már ezt is megkaptam, hogy én élősködök. Elszeretnénk menni onnan, de megvan kötve a kezünk, mert anyjának hitele van, ami 40ezer ft/hó, és ő kb annyit keres egy hónapba (családi+gyerektartás), szóval ha elmennénk kb éhen halnának, és ezt kihasználja, nem kö*ögségből mondom, de így van, mert már nem egyszer megsajnáltatta magát hogy ne legyen ott hagyva, mert már elindultuk 1szer 2szer. Tudom, hogy előbb utóbb rá fog menni a kapcsolatunk, és ezt nagyon nem szeretném, mert iszonyatosan szeretjük egymást. Nem tudom mit lehetne tenni.
2012. febr. 21. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Ülj le, és mondd el ezt a párodnak is. Mondd el neki, hogy tönkre fog menni a kapcsolatotok. Ha valóban nagyon szeretitek egymást, akkor mégis külön fogtok menni...

Az anyja nem dolgozik?

2012. febr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Rengeteget beszéltünk már erről, igazat ad nekem, de az az igazság, hogy nagy hatással van rá anyja. Elkezd sírni, ha elindulunk, és barátom megsajnálja. Én tudom, hogy sz*r dolog, nem is szeretném választás elé állítani, de lassan már nem tudok jobbat. Ha mindig ez lesz, akkor még 40évesen is ott lesz. Nem tudom miért csinálja ezt, de soha nem száll vitába anyjával, nagy ritka amikor igen. Inkább eltűr mindent :S
2012. febr. 21. 09:13
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Van megoldás, akkor kell összepakolni, mikor az anyja nincs otthon. A barátod sosem fog így a saját lábára állni, az is nevetséges, hogy egy felnőtt ember a fizetése 80%-át leadja... hogy akarja így a saját életét építgetni? Sehogy...

Az anyósjelölt pedig ilyen marad.. ő már nem fog megváltozni.

2012. febr. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Neki felnőttként már téged kéne választania, ez nem kérdés. Természetes, mi is külön lakunk, inkább fizetünk albérletet, mint, hogy bármelyikünk szülőjével éljünk, mert én pl. az anyjával képtelen lennék együtt élni, az én szüleimnél meg ő ne érezhetné magát férfinak. Fizetjük az albérletet, de szuper jó a kapcsolatunk, és vele házasodtam össze, nem az anyjával, és nem kell ilyen hülyeségeken összeveszünk.

Mikor nincs otthon a mama, el kell szépen indulni, költözni, te is dolgozhatnál suli mellett, ha városban laktok pl. Tesco, Mc Donalds a mama meg hidd el, el fog menni dolgozni, ha nem lesz ott a pici fia, akit szipojozhat. Nem kell kiszolgálni az ilyen vérszívó embereket, de nem véletlenül van kitalálva a család alapítás szó, újat kell létrehozni, el kell menni. Még ha kockázatos is.

2012. febr. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én visszaköltöznék a saját szüleimhez. És akkor költöznék össze újra, ha megoldható a különélés minden szülőtől, anyóstól, nagynénitől, sógorasszonytól, húgtól, bátytól és déditől.
2012. febr. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha találkozni akartok, akkor menjen o tehozzád. Aludjon o nálatok, stb. Ne menj az anyósékhoz.
2012. febr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tehát te tulajdonképp nem eszel náluk, nem csinálsz semmit alváson kívűl és pénzt adsz nekik? Na ez is nagy hülyeség, anyukád mit szól ehhez? Mert ha már adsz valahová valamennyit, otthonra kellene. Szüleimnek soha nem jutott eszükbe a páromtól pénzt kérni mert ott alszik.

Az a baj hogy anyuka megszokta hogy ő a főnök( tudod akinél a pénz az a főnök) és elég gáznak tartom hogy felnőtt ember leadja a pénzt.Így az életbe nem jön össze annyi hogy házat vegyen.Én azt mondom elkell költözni onnan, vagy hozzátok vagy külön. Anyuka azért bunkó veled mert fél hogy az ő bankját te elviszed és nem lesz kin élősködni. ( párom családja is ilyen volt) és azt kell megnézni hogy a pasid szeret e annyira hogy elmegy veled. Mert ha nem akkor mindig anyuka lesz a főnök és aki kezeli a pénz. Ha a későbbiekben odaköltöznél még neked is lekellene adni az egészet.

Szóval én nem azt mondom hogy nem kell hazaadni meg segíteni de nem így.

A párodat érzelmileg zsarolja az anyja, pénzügyileg meg kihasználja.Ha nem megy veled a párod akkor ez a kapcsolat egyszer csak teljesen megromlik és vége lesz.

Velem pont ezért kezdett el anyuka bunóskodni mert félt hogy a fő pénzforrás elmegy, elmegy a mindenes, a sofőr, a favágó, és ezt neki vagy másnak kell előteremteni.De a párom látta mit tesznek vele és alig várta hogy külön menjünk. Azóta sírnak is hogy ez sincs az sincs.

A te esetedben is az a kérdés hogy a párod képes e elköltözni veled, és nem tömni az anyját. Ez mese hogy nem tud megélni, itt is elvált egy nő ott maradt a gyerekkel és megoldotta a dolgokat. A pasid is majd úgy jár hogy fizeti az anyja hitelét és 50 éves korára nem lesz semmije. Akkor már a sajátját fizesse inkább. Gondolom abban a házban másnak is része lesz majd, ő meg fizet.

2012. febr. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy azért csinálja a sok hisztit, mert fél, hogy elmegyünk és nem lesz ki eltartsa. Már tett megjegyzéseket, barátom nővérének, (akinek a szemébe azóta én vagyok a f*sz) hogy én elveszem tőle a kicsi fiát, mert hogy mióta vele vagyok, nem beszélget vele. (hozzáteszem nem miattam nem beszél vele. Azért mert nem tudja elviselni) Barátom előző barátnője is ezért ment külön, mert anyja mindig belekavart a képbe. Amúgy nem dolgozik már több mint fél éve, előtte is csak 5 hónapot dolgozott, de akkor se volt pénze soha semmire, mert akkor is ugyanúgy le kellett adni barátomnak. Már mindenki neki keresi a munkát, de mindig kitalál valamit. (pl hogy ő asztmás... közbe meg nem is az...)
2012. febr. 22. 08:57
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Először is nagyon fura nekem, hogy te jársz el a párodhoz esténként, amikor ennek épp fordítva kellene, hogy legyen! A fiúnak kéne járnia a lányos házhoz, nem a lánynak! Én meg exem egy városban laktunk, s 4 év után költöztünk össze, s az alatt a 4 év alatt egyszer sem mentem át hozzájuk éjszakára aludni, mert az milyen dolog már! Menjen a fiú a lányhoz! Meg különben sem éreztem arra igényt, hogy vele aludjak, mivel egy városban laktunk, majdhogy nem szomszédok lettünk, aztán persze miután összeköltöztünk, eltelt 2 év, s szakítottunk, mert rájöttünk nem illünk össze, azóta mostani párommal már fél év után költöztünk össze, hogy kiderüljenek a dolgok, s ott is Ő járt hozzám, nem én hozzájuk, persze volt olyan is, hogy én 3 alkalommal ott aludtam a szüleinél, amikor meglátogattuk őket, mert ők az ország másik felében laknak, na de a lényeg, hogy mostani párommal boldog vagyok, vele sokkal jobb minden, s nem a lánynak kell járkálnia a fiúhoz, és sosem megyek úgy a szüleihez, hogy egyedül, hogy Ő nem jön velem.


2. Hány éves vagy Te és a párod? - Mert ettől is sok minden függ!


3. Így hogy pénzt adsz te is az anyjának, s még így is azt állítja rólad, hogy élősködsz, akkor akármennyire is pedálozhatsz, nem fog megváltozni a véleménye rólad akármit is teszel, mert ez a fajta ember típusnak csak a pénzt kell, nem érdekli a fia sorsa, hogy legyen önálló élete!


4. Ha ilyen vele az anyja, akkor mindenképp csak 1 megoldás van, ami nem más, mint a költözés! - Sokan előttem leírták már erre a megfelelő választ, hogy akkor kell költözni, amikor épp nincs otthon az anyja, amikor pl épp elmegy boltba, és ha netán tudjátok is előre, hogy mikor megy el vásárolni, akkor még idejében titokban összepakolni a cuccokat, ő kocsival átmegy hozzátok, te otthon várod, s így az anyós nem tud előttetek sírni-ríni, hogy jaj otthagyja őt a pici fiacskája, így még csak lehetősége sem lesz előttetek siránkozni, s így a fia sem látja, hogy sír az anyja, s így erősebb lesz!


26/N

2012. febr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!