Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mamám sírba tesz minket....

A mamám sírba tesz minket. Minél jobbak vagyunk hozzá, ő annál rosszabb. Ugye nem fog változni?

Figyelt kérdés

A legutóbbi műve pénteken volt mikor bevittem a kórházba felülvizsgálatra az eltőrt keze miatt. Már több mint 5 hete el volt törve és már összeforrt és le kellett venni a gipszet neki. Ezt az orvos is elmagyarázta neki, de őt nem érdekelte.

Mivel ő mindenkinél okosabb (ezt ő mondta, és el is hiszi), neki röntgen kellett, és továbbra is be akarta gipszeltetni magát.

Rosszabbul viselkedett a korházban, mint egy kisgyerek. Teljesen röhelyes helyzetbe hozta saját magát, és engem.

Mindenhova bement hívatlanul (mert én nem tudok intézkedni, és neki nem tetszett, hogy az orvosok a kiírt időben kezdték a rendelést, és hogy azt hívták be először aki 8-ra volt berendelve, és nem őt, aki csak 10-re). Összefüggéstelenűl beszélt mindenütt, és engem hülyézett le mindenki előtt, mert az orvos által előírt 3161-es szobába akartam röntgenre vinni és nem oda ahova ő akarta.És végül neki kellett igaza legyen, hogy legutoljára oda mentünk ahova ő elgondolta azelött a röntgent a gipsz levételére. Felesleges plusz 4 órát töltöttem el vele a kórházban, mert felesleges helyekre ment, nem hallgatva rám, mert ő mindenkinél okosabb.

Ráadásul szerdán is bevitette magát velem, mert szeinte akkorra volt beprogramálva. És még ő volt felháborodva, hogy senki sem foglalkozott vele.

És most panaszkodik jobbra - balra, hogy senki sem segít rajta, és hogy én milyen rossz vagyok, hogy nem gipszeltettem be neki a karát, mert fáj neki és szilánkokra van törve.

Még néhány dolog, amit mama tett:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


2012. jan. 7. 15:21
1 2
 1/17 anonim válasza:
89%

Nézd, nem tudom, mit vársz tőlünk.

Szerintem a nagymamád nem fog változni, de ezt te is tudod.

Nem rosszindulatból mondom, de vannak lelkisegély vonalak, olyan helyek, ahova be lehet menni és beszélgetni emberekkel, akik meghallgatnak. Tényleg ők azok, akik talán tudnak segíteni.

2012. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi, de én úgy otthagytam volna, mint a fene. (persze csak addig, míg kicsit észhez nem tér, és el nem csitul), vagy magamat ismerve leordítom (hát igen, ilyen hirtelen haragú vagyok). Az biztos, hogy tisztelet ide-öregek oda, de néha nem lehet máshogy.
2012. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

:(

Mindig mi kerülünk ki rosszul csak azért, mert próbálunk segíteni a "szegény nagymamán".

Sokszor megfogadtam, hogy soha többet még rá sem nézek, mert azok után amiket velem és a családommal tett nem érdemli meg; de nem vagyok olyan érzéketlen gonosz megtestesülése, mint ő, aki csak rombolni tud.

2012. jan. 7. 15:47
 4/17 tetris ***** válasza:
97%

Egy idős ember már nem fog megváltozni. Ami ebben az esetben tenni lehet az az, hogy elfogadjátok olyannak, amilyen. Nem akarok senkit sem sértegetni, de talán nincs már teljesen rendben az elmeállapota, nincs igazán birtokában a belátóképességének.

Ha éppen arra jársz, és ráérsz, beszélhetnél a körzeti orvossal erről, hogy mit tudna javasolni.

2012. jan. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos,mire megöregszik az ember egyre nehezebb lesz vele ellenni.Egyre jobban úgy érzem én is hasonló helyzetben kerülök csak az a jó még,hogy külön laknak és még elbírják magukat,de a hátam mögött mindenféle hülye vagyok.Ki tudja milyenek leszünk mi?!
2012. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

:)

Rá mindent rá lehet fogni csak azt nem, hogy nem ép elméjű.

Sajnos ő azt szeretni, hogy neki jól menjen és másnak rosszúl. Ő ezt élvezi.

2012. jan. 7. 16:05
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Már az előző kérdésnél leírtunk mindent. Ha nem léptek, semmi nem fog változni.

Ilyen kórházas esetnél meg előre megmondod neki: mama, elviszlek, de ha megint hisztizel, úgy jössz haza, ahogy akarsz, mert én otthagylak. Kész.

2012. jan. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ezt úgy kell csinálni,hogy elviszed az orvoshoz és vagy kint megvárod vagy megkérdezed,hogy mikor menj érte vissza(nem vagyok rosszindulatú,nekem a szakmám:házi beteg ápoló,de ne hagyd,hogy teljesen kicsináljon)

Volt egy olyan "nénim"akivel senki nem jött ki.Őt mindenki meglopta,mindenki bántotta,senki nem hallgatta meg,senki nem törődött vele(mármint szerinte,de nem igaz,mert mindig ő volt a középpontban)Van sok olyan idős ember,akivel csinálhatsz bármit nem vagy jó neki.

Most hála Istennek olyan gondozottjaim vannak,akik kedvesek(kop-kop-kop)

2012. jan. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

ma 16:49

A nagymamám teljesen ugyanilyen, mint az általad leírt néni. Csak ezerszer roszabb változatban. Semmi tulzás nélkül.

2012. jan. 7. 17:06
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert paranoiás. Csakhogy az ilyen embert nem tudod orvoshoz vinni, hamarabb vág agyon, mintsem belátná, hogy ő beteg. Mindenki őt bántja, meglesi, meglopja, lehallgatja, összeesküvést sző ellene(szabadon választott), ezért támad mindenkit. Az ilyen embereket bentlakásos, állandó felügyeletet biztosító otthonban kellene elhelyezni, mert ép ésszel elviselni nem lehet. De erre sem hely, sem pénz nincs általában.
2012. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!