Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Régóta ezen megy a veszekedés....

Régóta ezen megy a veszekedés. Hogy oldhatnánk meg igazságosan az együtt élést?

Figyelt kérdés

Tesómmal együtt lakunk. Ő előző félévben havi 19 ezret, én 53 ezer Ft-ot kaptam (ösztöndíj, szociális támogatás). Egy hónapban mindennel együtt 50.000 Ft-ot költöttünk. Magyarul fejenként 25-25 ezret. Én havonta egyszer, tesóm kéthetente jár(t) haza. Szívesen adtam neki, ameddig nem "szórakozta el" a pénzem. Mert neki nincs annyi, hogy saját magát eltartsa, de én sem járok szórakozni a pénzemből (pedig mennék). Mostanra tesómnak elfogyott a pénze, én félre tudtam tenni 60 ezret,mert nem biztos, hogy kapunk szoc.támot, és az ösztöndíj is 10-15 ezer körül lesz.


Tesóm továbbra is kéthetente haza akar járni a szórakozóhelyre (összesen 3500Ft az útiköltség), míg én itt vagyok, hogy ne kelljen az utazásra költeni. Szüleinktől egyáltalán nem tudunk pénzt kérni.


Én azt mondom, hogy amíg nem derül ki(március 17körül), hogy mennyi ösztöndíjat és szoctámot kapunk, addig ne menjen kéthetente haza. Most hétvégén megy haza és március 8.-án akar. Mivel a szoctám nagyon bizonytalan dolog, arra nem alapozhatunk és ha május-június környékén elfogy a pénzünk, vizsgaidőszakban nem fogunk tudni elmenni dolgozni.


Most 1-2 szer én fizettem a lakást, és a boltba is jórészt én fizetek, de van, hogy a felét ő, de általában húzza a száját.


Én teljesen logikusnak látom a dolgot, hogy egy héttel elhalassza a hazautat, de ő nem. Ti hogy látjátok?


2012. febr. 23. 21:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Én a húzós órák és gyakorlatok miatt nem tudok elmenni dolgozni.

Szoctám pedig azért bizonytalan, mert eddig sokkal rosszabb volt az anyagi helyzetünk, mégsem kaptunk.

2012. febr. 23. 21:27
 2/11 anonim ***** válasza:
Igazad van. A megélhetés az első. Ráadásul ahhoz hogy szórakozni tudjon, nem kell feltétlenül hazautaznia, nemde?
2012. febr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, hogy neked van pénzed, neked nincs. Testvér ide vagy oda, nem élhet a nyakadon élete végéig. Meg kell értenie, hogy van olyan hogy nem, vagy hogy nincs. Senki nem halt még bele, hogy egy héttel később tudott csak hazamenni. Nem adsz neki pénzt, tekintettel arra, hogy nem tudjátok mi lesz "holnap" és ennyi. A saját pénzével azt csinál amit akar, de ha elszórakozza a sajátját, akkor én max alapvető kajával látnám el, hisz még is csak a tesóm, de semmi mással.
2012. febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*neked van neki nincs... bocsi
2012. febr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha Te nem vagy, ő hogyan oldja meg? "Húzzuk a szánkat?"

Itt tények vannak.


Logikus az amit-, ahogy leírsz. Meg kell értenie. A "nincs-ből" nem lehet adni. És váratlan kiadások is lehetnek, fontos az előrelátásod.

2012. febr. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ráadásul otthon úgy gondolják, hogy sajnálom tőle a pénzt és irigy vagyok.
2012. febr. 23. 22:04
 7/11 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy nem jó, ha a tesóddal laksz! Tiszta ráfizetés ez neked. Vagy költözz össze a barátoddal, ha van, vagy menj kollégiumba, vagy bérelj valahol egy fél szobát nyárig, ő meg oldja meg ahogy akarja. Ő is ugyanúgy dolgozhatna, mint te, nem kötelességed őt finanszírozni.


Ezzel neki is jobbat tennél, mert legalább lehetősége lenne végre megtanulni, hogy felelős felnőtt, és döntéseinek következményei vannak: ha olyan dolgokra szánja az idejét és a pénzt, amire nem engedheti meg magának, akkor vagy többet kell dolgoznia, vagy lemondania róluk.


24L

2012. febr. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kollégiumban vagyunk mindketten. Ő is csak 2 hetente jár bulizni(=haza), én pedig havonta és nem járok szórakozni. Otthon azzal jönnek, hogy féltékeny vagyok a baráti társaságára, pedig csak homlok egyenest más a baráti körünk, és én máshova járnék szórakozni, de sajnálom a pénzt. Így otthon is ez a vitatéma, hogy játszom a mártírt stb...

Diákhitel egyenlőre szóba se jöhet, így is én törlesztem a másik tesómét (aki mát dolgozik), de egyáltalán nem bánom amíg van miből.

2012. febr. 23. 22:22
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Nézd, ha felvállalod, hogy finanszírozod mindegyik tesód életét, akkor a tied igen nehéz lesz. A legkomolyabban mondom, hogy nekik ártasz azzal, ha te fizeted a tesóid dolgait! Menjenek csak és éljék az életüket, ahogy bírják. Érzelmileg támogasd őket, de te is épp, hogy megfulladsz majdnem, egyszerűen ne adj neki pénzt! Menjen ő is dolgozni, hát komolyan mondom... És a dolgozó testvéred diákhitelét te fizeted, hát grtulálok Neked! Vess magadra, ne haragudj...
2012. febr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A dolgozó testvérem a szüleimet támogatja, mert nekik sincs pénzük (hosszú történet, bár manapság nem meglepő az ilyen) és nem 5 ezer Ft-tal amennyit én fizetek havonta, hanem sokkal többel, így nem akadok ki ennyi pénzen.

Nem szeretném cserben hagyni egyik családtagomat sem, csak valahogy a tudtukra adni, hogy én sem kapok mindig ösztöndíjat és szoctámot.

2012. febr. 23. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!