Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogyha kikészít az...

Papla kérdése:

Mit tegyek hogyha kikészít az anyukám? 12/F

Figyelt kérdés

Hello, előre bocsánatot kérek hogyha valamit elírok.

az anyukám 4 éves korom óta mindennek elmondott, féregnek, reteknek, olyat is mondott hogy bánta hogy megszült, 5 éve, elkezdett fogyni, 50 kilót adott le. ezzel nem is lenne baj, hanem hogy " elkurvult " 3 szekrényni ruhája van és abbol 2 szekrény CSAK bőr ruha, (nem kicsi szekrény, nagy, 2 oldalú)

7 éves korom óta én csinálok majdnem minden házimunkát, ő semmit se csinál. hazaérek 10 percem van hogy nekiáljak elmosogatni, felmosni, felsöpörni, mindent lehozni ( 3 báttyám van ) és még emellett elvárja hogy jól tanuljak, szerintem nem a legjobb ( 3,8 az átlagom ) mindig azzal sért hogy kövér vagyok, undorító vagyok, a lányok rámnéznek és elhányják magukat.. és még kitudjátok találni, nem hagy békén, a " kurvulás " még nem is nagyon zavarna csak én mondjuk kérek egy farmert akkor nem hoz, le is ordít hogy tudom hogy nem állunk úgy anyagilag hogy mindig vegyünk új farmert ( 3 farmerom van ami jó rám ) és ilyenkor az arcába mondanám hogy menny be a szobádba és nézz körül, ha egymás mellé tolnánk a szekrényeit akkor nagyobb lenne a szobám. a szobám eredetileg úgy alakult ki hogy az kupiszoba volt, 1 ágy + 1 43 éves asztal van benne, és ezt is elvárja hogy naponta takarítsam, 1 tányér már nagy kupi ilyen kicsi szobába... telefonom sincs, még most se lenne ha nagybáttyám nem adott volna szülinapomra egy régi telefont, ( 7 évesen kaptam ) 600 forintra volt feltöltve, azóta EGYSZER SEM töltötte fel, már olyan a telefonom hogy se Hívni NEM tudok se hívni NEM tudnak engem, MP3at se tud lejátszani, életembe saját telefonomról 2x hívtam embert. apukám és anyukám nagyon rég nincsennek együtt mégis együtt laknak amiből tehát az jön le hogy naponta megy a vita, lökdösik egymást, ordibálnak, szidnak mindenkit. anyukám olyan hogyha 1 nap nem hozok le valamit emeletről mosogatáshoz akkor én vagyok a rossz 1 hónapig se TV se gép se nem mehetek el sehova...

ma \2012.02.24\ volt farsang, és ugye kértem pénzt hogy eltudjak menni egyáltalán és nem tudott adni, és mivel én fellépek ott kell lennem, ezért kértem testvéremtől pénzt mert ugye a belépő csak maga 500.- utána még ennem is kell... és azt hittem minden Happy lesz de nem. hazaértem este 8kor és az volt az első hogy átvertem őt, hazudtam testvéremnek, kihasználtam, pénzt loptam tőle... notebookom is csak azért van mert testvérem jó munkájának köszönhetően kap dolgokat a cégétől, és ezt karácsonyra megkaptam tőle. na mind1. szüleim nekem már nem is hisznek, olyanokkal vádolnak meg amiket nem is tettem meg, és azthiszik ők mindent jobban tudnak, mintha figyeltek volna úgy hiszik hogy tudják hogy mi történt pedig nagyon nincs igazuk, a tanulásom miatt összeveszünk sokszor.. nagyon sokszor.. szerintem 7. osztályban 3.8 átlag nem olyan rossz, sorozatba 2x nyertem angol versenyen, és ezért nem is dícsértek meg, ha hozok egy jó jegyet ( pl 5) akkor semmi dícséretet nem kapok hanem azt mondják teljesen lehangoltan hogy " oké. " mást nem kapok, max még annyit tesznek hozzá hogy mikor mosogatok és az nagyon rosszul esik, gondolkoztam rajta hogy megszököm, de nem merem, szeretem a családomat de anyukám nagyon kikészít, ha valamit rosszul csinálok ( vagy épp jól csak olyan hangulata van ) akkor megüt de rendesen, és emiatt a gyerekkori traumák miatt elég érzékeny vagyok, valaki elkezd ordibálni velem én már egyből sírok.. édesanyám sokmindent elvett tőlem, de sose adott, sose hisz nekem. a legrosszabb az hogy Webcamerázik, sok baj nem lenne vele, csak olyan oldalon ahol kb 300-an vannak fent és az oldal neve nem " kapcsolatban " lévőknek szól, ilyen sze*-társ kereső oldal, ahol se* éhes férfiak és nők vannak, és azok előtt táncol, megadja a telefonszámát, eljár bulizni, és tudja hogy nincs sok pénzünk de Ő egyedül éttermekbe jár, bulizgat.. magának vásárol, apukám biztonsági őr és nem keres annyit hogy megengedhessük. de ő azt hiszi hogy ő megteheti. pedig nem. reggelente melltartóba meg bugyiba kamerázik.. én sejtek dolgokat de remélem hogy nem úgy van amire én gondolok hogy csinálja, és mellesleg bugyiban táncol is néha, olyankor rávágnám az ajtót, attol még hogy nincs együtt apámmal attól még nem kellene tennie ilyet. a kötelességeit se végzi el, mindent apámra fog, hogy ő nem hagyta dolgozni. minden az én dolgom lett mostanság, én takarítok, testvéreim szobáját is én pakolom, egyszer volt barátnőm aki nem osztályomba járt 3 hónapja volt együtt velem és kíváncsi volt családomra, nagyon érdekes, kedves, kitünő, szép lány volt, nosza meghívtuk vacsorára, anyukám odaégette a húst... megalázott a gyerekkori képekkel, rá 2 napra dobott. utánna 3 hónapig mély depresszióba merültem, a napi programom az volt hogy iskola-hazaérek-dolgom megcsinálom- beülök az ágyba és más nem, volt hogy 7 órát ültem, mozgás, evés, WC nélkül, nem volt erőm, csak rajta gondolkodtam.

remélem segítetek abban hogy mit mondjak, mit tegyek, hogyan reagáljak ezügyben, 12/F


2012. febr. 24. 21:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

faterod miért nem költözik el veled együtt?

és a bátyáiddal is így bánnak, mint veled?

2012. febr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
18%
Ha Te 12 éves vagy, én vagyok Miss World.....Rohadtul untkozhasz.....
2012. febr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

bátyámmal máshogy bánik, nekik mind 4.5 felett volt az átlaguk, velük kedves


21:21, ez komoly és mért ne lenne igaz?

2012. febr. 24. 21:25
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért bánik a bátyjáddal máshogy, mert ő első szülött gyerek. Vannak szülök akik őket jobban szeretik. lehet, hogy azért is, mert őt még akarták, te pedig már csak becsúsztál.


Én mellesleg csak azt tudom tanácsolni, hogy vagy tűröd ezt továbbra is ami mazochizmus (önkínzás) vagy pedig elintézed, hogy állami gondozásba kerülj. A tanárodtól tudsz az utóbbi esetben tanácsot kérni. Az ilyen anyukák sajnos nem fognak változni... Se a beszéd nem hat rá, se az érvek.

2012. febr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

jajj édes szivem, ha egy kicsit felnöttebb lennék én bizony örökbe fogadnálak

javaslom a kollégiumot, nézz utánna a lehetöségeidnek a közeli városokban, esetleg kérdezd meg, hogy itt nem tud e valaki valamit, vagy monjuk valami ösztöndij londonba, a jo angol végett,

nálunk volt a koliban annak idején egy áltsulis lány aki azért volt kolis mert röpizett és csak igy tudott edzésekre járni, ha menekülni akarsz akkor mindenféleképp kifogással probáld elöször, aztán ha nem megy és mindenkötél szakad, akkor a tanáraidat kérd meg, hogy segitsenek, hogy bekerülj valami otthon féleségbe, hidd el az ennél sokkal jobb, ifjusági vöröskeresztesként voltam egypárban

jajj drágám nagyon sajnálom, kitartást, itt biztosan sokan fognak jo tanácsot adni

2012. febr. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
4%
nekem meg 2 farmerom van, naés. majd ha már tudsz dolgozni, akkor diákmunka+albérlet vagy kollégium a megoldás. addig pedig bírd ki
2012. febr. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
az a helyzet ( utolsó, köszi a választ jól esett és segített ) hogy szeretem a családomat, csak nagy a konfliktus és néha túl soknak érzem a fájdalmat amit ki kell álnom
2012. febr. 24. 21:32
 8/17 A kérdező kommentje:
21:31, köszi, fogok nézni kollégiumot, az angollal az a baj, hogy testvéremet hívták írországba dolgozni és vitt volna ki engem, de nem fogadta el. de az angol tanulással van baj, magyarul se megy a matek nem hogy angolul =( :D
2012. febr. 24. 21:36
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Még 1 dologra hívnám fel a figyelmed: ne vegyél fel kölcsönt értük. Pl. diákhitel vagy ilyesmi.. Ezt nagyon jó, ha már most az eszedbe vésed, sok bosszúságtól kíméled meg magad.
2012. febr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 kovpet ***** válasza:
100%

#5 Nekem is az örökbefogadás jutott először az eszembe :)

Csak én elég felnőtt is vagyok ahhoz. ;)

De a kérdező úgysem akarná.

2012. febr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!