Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám kikészít az állandó...

Anyukám kikészít az állandó elégedetlenségével, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos az anyukámnak a pénz körül forog a világ.. mindig csak azt beszéli, hogy még mennyi van a kövi fizetésig és már pl. kezd fogyni a pénz. minden apróság folytán erről beszél, hogy ' értsd meg nincs rá pénzem', pedig aztán nem is lehet olyan vészes a dolog, ha fodrászhoz el tud menni heti rendszerességgel..örökké elégedetlenkedik, hiába mondom neki, hogy lehetne sokkal rosszabb is a helyzet, elvégre mindkét szülőnek van állása, nincs kölcsönünk sem... elegem van már, hogy nap mint nap ezt kell hallgatnom. hogy tudnám kezelni a helyzetet?
2010. nov. 30. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én az édesapámmal vagyok így, ő is állandóan ezt csinálja...minden gondolata a pénz körül forog, annyi különbséggel, hogy ő rettenetesen spór is...túlzásba is...bár inkább legyen ilyen,mintsem hogy a kocsmába igya el a pénzt...

Próbálj meg beszélni vele, hogy lazítson! Ne stresszeljen ennyit, mert az előbb-utóbb betegséghez vezet! Ennyit nem ér az egész! A pénz maga az ördög, tönkreteszi az embereket:)

2010. nov. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mondd el anyukádnak mit gondolsz erről... Tehát, amíg a számlákat be tudjuk fizetni, amíg van hol álomra hajtani a fejünk, amíg van mit ennünk, és nincs adósságunk, addig nekem ne siránkozzon senki a pénztelenségről, mert vannak sokkal-sokkal rosszabb helyzetben lévő családok, és fele annyit sem nyavajognak.

Mellesleg meg a gyermekük vagy, és gondolom még kiskorú, tehát amíg érdemben nem tudsz segíteni az anyagi helyzetetek jobbá tételén, addig feleslegesen nyaggat vele napi szinten.

Esetleg ajánld fel, hogy kevesebb zsebpénzt kérsz, ne járjon csak két hetente fodrászhoz, stbstb...

Bár, ha ilyen sűrűn tud magára költeni, gondolom nem keveset, akkor nagyon-nagyon tudom sajnálni...

22/L

2010. nov. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi nem dúskálunk a pénzbe, most is kifutottunk. De ha mindig azon járna az eszünk, már rég megbolondúltunk volna.
2010. nov. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ez egy olyan dolog az anyukádnál, ami az egyik bogara... mindenkinek vannak bogarai, gondolom neked is..


el kell fogadnod, és így szeretned :)

Tényleg csak ezt tudom mondani

2010. dec. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!