Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért hiszi sok tizenéves,...

Miért hiszi sok tizenéves, hogy ők feltudnak nevelni egy gyereket?

Figyelt kérdés
16-17-18 évesek sorba esnek teherbe (legalábbis ezen az oldalon) és ők biztos, hogy megszülik, mert feltudják nevelni, igaz pénz az nincs rá, de ők akkor sem "gyilkosok"
2012. febr. 25. 11:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
48%
Mert nem kell őket alábecsülni, egy gyerek sose tud "tökéletes" pillanatban jönni úgysem, mert mindig lesz valami az életben, és tényleg ne legyenek gyilkosok.
2012. febr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
27%
Egyetértek az elsővel.
2012. febr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

egy gyerek sose tud "tökéletes" pillanatban jönni úgysem


ezzel éppen nem értek egyet, mert nálunk tökéletes pillanatban jött

2012. febr. 25. 11:38
 4/32 anonim ***** válasza:
97%

Úgy gondolom ez elég relatív.

Ahogy vannak fiatal anyukák, akik nem alkalmasak szülőnek, úgy vannak idősebb anyukák is ilyen helyzetben.

2012. febr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%

Én 19 évesen lettem terhes, 20 voltam mikor szültem.Imádom a gyerekemet, rengeteg foglalkozok vele, több embertől hallottam vissza azt, hogy "korosztályom mintaképe" vagyok.Azóta van még egy babám, férjem, házam, stb.stb.

Attól, hogy valaki 30-40 évesen szül, még nem biztos hogy jó anya lesz.

2012. febr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek 11:40-nel.
2012. febr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%
18 évesen már bőven van annyi eszük, hogy fel tudjanak nevelni egy gyereket. Nem az életkor miatt lesz valaki jó anya. Barátnőm anyja 18 volt, mikor megszülte barátnőmet, semmi baja nem lett a gyereknek. Egyik ismerősöm 16!! évesen teherbe esett, felnevelte a gyereket, neki se lett semmi baja emiatt :) Valaki meg 30 évesen is tehetetlen, rossz anya lesz.
2012. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
a 16-17-18 évesek azért hiszik azt h feltudnak nevelni pénz nélkül nevelni egy gyereket,mert a szülök támogatják őket. még ha kezdetben ellenzik is azt h unoka legyen,ugyis támogatják őket
2012. febr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
76%

Valahol megértem őket, valahol nem. Egyetértek veled abban, hogy az esetek legnagyobb százalékában, ha a szülők nem pénzelik őket, akkor nem tudnák felnevelni a gyereküket. Nem azért, mert fiatal anyák, hanem azért, mert egyszerűen nem lenne anyagi keretük arra, hogy az alapvető dogokat megvegyék a babának.

Régen természetes volt tizenévesen szülni, ha valaki felfogja a dolog súlyát, attól hogy fiatal, még lehet jó anya ma is. Én azt mondom, akinek dolgozik a párja, azoknak szíve joga eldönteni, hogy megtartják-e vagy sem. De azt én is mérhetetlenül gáznak tartom, ha egy fiatal úgy dobálózik nagy szavakkal, hogy kettejük keresete összeadva sem ad ki többet 0-nál. Szerintem gáz szülők nyakára szülni, de méggázabb, hogy ezt sokan nem fogják fel... Félreértés ne essék én nem abortusz párti vagyok, én a védekezés mellett állok ki, mert ha valaki ezzel minden együttlétnél foglalkozik, akkor terhesség igen ritkán következik be!!

2012. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
79%
Nem láthatunk bele a helyzetükbe, így azt sem jelenthetjük ki, hogy képtelenek rá, és azt sem, hogy képesek. Én a saját példámból indulok ki, ha teherbe estem volna ennyi idősen, akkor fel tudtam volna nevelni egy gyereket, mert olyanok voltak a körülményeim. Szerencsés vagyok, mert volt hely, ahova mehettünk volna, a párom akkor kezdett dolgozni, így ha szűkösen is, de kijöttünk volna anyagilag. Az anyai képességemben sem kételkedem, mert egyrészt sosem voltam bulizós, ami hiányozhatott volna, másrészről tizenéves voltam, amikor megszületett a két koraszülött öcsém, akik mellett végig ott voltam, tudtam, mivel jár egy kisbaba, valamint a gimimben is volt pár kismama, mind befejezte időben a tanulmányait, csak magántanulóként (kitűnő voltam, a baba melletti tanulás nem jelentett volna gondot, gyakorlatilag így is csecsemők mellett tanultam). De ez én vagyok, más tizenéves nem tudott volna eleget tenni a feladatnak. Erre mondom én, hogy helyzetfüggő.
2012. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!