Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hoztál már rendbe tizenéves...

Hoztál már rendbe tizenéves párkapcsolatot annak kihűlése, ellaposodása esetén?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy vajon van-e, akinek sikerült? Vagy feszett fejsze? Nem utálat, csak ellaposodás, az egyik fontolgatja a különmenést, a másik nagyon nem szeretné. Ugyan a lobogás kihűlt, de szeretet és meghittség megvan (mármint az aki nem akar szakítani, az így érzi) Ennyi idő után vissza lehet vinni valami újraéledést a kapcsolatba?
2011. júl. 7. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Biztosan lehet, de tiszteletben kell tartani annak az érzéseit is, aki boldogtalan abban a kapcsolatban, és külön úton akar menni. Erőltetni nem szabad az együttmaradást. Ha tényleg erős a kötelék a két ember között, akkor úgyis rájönnek, hogy egymás mellett a helyük.
2011. júl. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi tavaly szakítottunk sok év után. Nagyon nehéz döntés volt, ragaszkodtunk egymáshoz, annak ellenére, hogy nem volt már jó együtt. Hihetetlenül jó döntés volt, hogy befejeztük, mindkettőnk élete sokat javult azóta, többek, jobbak lettünk külön. Úgyhogy szerintem ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Azt viszont te tudod, hogy melyikőtök mit érez a másik iránt, mi köt össze titeket. Egy próbát mindenképpen tegyél, mielőtt borítasz.
2011. júl. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi kétszer mentünk szét hasonló ok miatt (fiatalság, bizonytalanság, azt hitte csak akkor kapcsolat a kapcsolat ha minden tökéletes, ha valakinek rossz a kedve, akkor már szakítani kell...tapasztalatunk nem volt), én voltam a ragaszkodó fél. Hagytam nagy nehezen, hadd menjen, mindkétszer egymás karjai közt kötöttünk ki. Lassan nem leszünk már tizenévesek, és jelenleg boldogok vagyunk együtt. Nagyon nehéz volt, és lesz is mindig párkapcsolatban élni. Kortól függetlenül. De nagyon jó.
2011. júl. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja és nem tudom, hogy a kérdést direkt E/2-ben tetted-e fel, de egy kapcsolatot csak két ember tud fenntartani, és kijavítani... Ez is egy fontos alapkő.
2011. júl. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
10 év alatt 3*szor szakítottunk de mindig jobb és jobb lett a kapcsolatunk utána. Talán túl korán (20 évesen) találkoztunk először és borzasztó fájdalmak árán tanultuk meg egymást, de akkor nem gondoltam volna,hogy a szakítás az egyik legjobb dolog ami történhet a kapcsolatunkkal. A ragaszkodó fél én voltam, de úgy gondoltam aki menni akar engedni kell. Fájt, szenvedtem, Ő akart menni de Ő akart vissza is jönni. Talán azért mert akkor tanulja meg igazán értékelni az ember a másik ha már elvesztette. Ezekből tanulni kell. Ha igazi szoros a kötelék akkor újra egymásrataláltok egy minőségibb kapcsolatban.
2011. júl. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Ha igazi szoros a kötelék akkor újra egymásrataláltok egy minőségibb kapcsolatban."

- én is ebben bízom.

2011. júl. 8. 11:16
 7/11 anonim válasza:

Ezt tudni fogod. 10 év alatt annyi közös emlék, annyi közös élmény és tapasztalat van a hátatok mögött,hogy aki azt hiszi könnyű ebből kilépni az téved, de belátja majd ha magára marad a felismeréssel.

persze más a szitu ha tépitek, ölitek egymást mert akkor hiába a közös minden arra se jó szívvel fog visszagondolni.

2011. júl. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem, szó nincs ölésről vagy szócsatákról. Én nem vagdostam semmit a fejéhez, de tény, hogy nyalizni és megalázkodni sem fogok. Azt a pár, nekem inkább csak kifogásnak tűnő dolgot, amit mondott, tárgyilagosan, nem haraggal, nem indulattal, de elmagyaráztam neki, hogy mi miért volt. Neki a legfőbb gondja az, hogy állítólag sokmindenben az én családom mellett állok ki vele szemben. Én elmagyararáztam neki, hogy akkor, amikor az én családomtól nagyon sok mindent efogadtunk, ő is, akkor némi viszonzásért nem volna szabad haragudnia. Sajnos ilyen szempontból ő teljesen igazi módon olyan közhelyesen "nőből van", hogy az én családom szemébe a szálkát hamarabb észreveszi, mint az övékében a gerendát. Ez így nem mondtam neki, de levezettem, hogy miket tartok én igazságtalannak. Ugyanakkor azt is kifejezésre juttattam, hogy én régen is és most is készségesen állok/álltam elébe, hogy szembesítsen a hibáimmal és beszéljünk ki mindent magunkból. A "mi bajod van? - semmi (duzz duzz)" csak egy zsákutca. Én nem vagyok tökéletes férfi, de nálamnál sokkal nagyobb gazemberek mellett, sok veszekedéssel együtt is ott van a nő és együtt vannak. Sajnos ő mindig olyan volt, hogy valami ellenségképre ki kellett vetíteni akár a saját belső konfliktusait is. Érdekes, ha erőltetem a beszélgetést, szűkszavú. Ha én elszomorodom, vagy kicsit közömbös vagyok, akkor egyből kérdez, hogy min gondolkodom. Ha mérgesen kirohanok és ki is mondom, hogy azért megyek ki, mert nem akarom azt, hogy indulatból olyat mondjak, amit megbánnék, majd később lehiggadva visszatérek, akkor meg azt kérdezi, hogy hogyhogy megváltoztam, fél órája még majdnem ledobtam őt az erkélyről, most meg, hogy visszajöttem (a hevertól, akivel megbütyköltük a kocsimat) most meg már nem. Persze ez az erkélyről ledobás enyhén is túlzás, mert max ideges voltam, dühös, de nem agresszív.


Istenem, NŐK! Miért ilyen bonyolult a lelketek???... :(

2011. júl. 9. 06:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Én a pasikat se értem :D Nőként. A saját páromat se, én korábban válaszoltam, mi is kétszer szakítottunk, mint már írtam, fiatalság, bolondság.

Erre a sok felesleges hisztire, és konfliktusra, az egyetlen megoldás a beszélgetés, és ki kell zökkenni a szürke hétköznapokból. Mindkét félnek elnézőnek, és kompromisszumkésznek kell lenni.

2011. júl. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi szülőgondot ugy oldottuk meg hogy egyszerüen nem teszünk semmiféle megjegyzést a másikunk szűleiről.Mindenki a saját szüleit védi,ez normalis.Voltak emiatt vitáink de mióta megegyeztünk azóta ez nem gond.

10éve vagyunk együtt,volt válási szándék mert sok problémánk volt,de hála sikerült megoldani,boldogabbak vagyunk mint valaha,nektek is ezt kivánom.

2011. júl. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!