Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 4 éve nem látott unokaöcséim...

A 4 éve nem látott unokaöcséimnek mit mondjak?

Figyelt kérdés
A testvéremmel nem túl jó a kapcsolatom, 4 éve nem találkoztunk, csak telefonon beszéltünk kb évente 1-szer. Holnap át fog jönni hozzánk, és valószínűleg hozza majd a kisfiait. A kisebb 6, a nagy 8 éves. Szerintem nem tudják hogy ki vagyok, pedig amíg jóban voltunk a tesómmal, sokszor vigyáztam rájuk, szerettek engem. De pont abban a korban voltak, hogy nem hiszem hogy emlékeznének rám. Megkérdezzem tőlük hogy emlékeznek-e rám, vagy milyen legyek velük? Már egy idegen vagyok számukra...
2012. febr. 25. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell rákérdezni. Ha felismernek, úgyis hangot adnak majd ennek. Viselkedj természetesen és próbáljatok meg jó testvéri viszonyt kialakítani a jövőben :)
2012. febr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Az ilyen kicsi gyerekek társaságban még elég könnyen oldódnak,barátkoznak. Szerintem ne kérdezd meg,hogy emlékeznek-e rád,azzal csak zavarba hozod őket. Hidd el,ha emlékeznek,akkor majd úgyis mondani fogják. Kérdezgesd őket a suliról,óvodáról,barátaikról,mi a kedvenc meséjük stb.

Mond el,hogy Te vagy az anyukájuk(apukájuk) testvére,és örülsz neki,hogy ott vannak. Ha nem nagy anyagi megterhelés,akkor ha veszel nekik 1-1 olcsóbb kisautót,akkor tuti sikered lesz :)

2012. febr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne kérdezz rá, hogy emlékeznek-e rád. Úgyis kimutatják, ha igen, ha meg nem... gyerekként nagyon nem szerettem a régen látott rokonokat, amikor mind elvárta, hogy tudjam, kik ők. Legyél barátságos, közvetlen. Hajrá!!!
2012. febr. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Azt elfelejtettem,hogy ha megleped őket valami aprósággal,akkor szigorúan csak egyforma dolgot vegyél! Máskülönben akár veszekedés is lehet belőle a gyerkőcöknél. Egyforma színű kis autó,maci,akármi.
2012. febr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!