Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Gyűlölöm" anyámat? Mi van...

"Gyűlölöm" anyámat? Mi van velem? Bővebben a leírásban.

Figyelt kérdés
Ne gondoljátok hogy valami elkényeztetett kis 12 éves lennék, aki nem kapott iPhonet a szülinapjára, vagy ilyesmi. Sőt, bajom sincs anyámmal, még ha nem is jövünk ki mindig jól, nem bánik rosszul velem, csak egyszerűen... irritál. A probléma nem vele van, hanem velem. Ha éppen nincs jó kedvem, és akár csak hozzám szól, rám néz, vagy csak ott van, elkap az ideg de olyan szinten, hogy remegek tőle, a fogam csikorgatom mint valami nyomorék idegbeteg, és minden borzalmat elképzelek, hogy mit csinálnék vele. Persze úgy hogy ő ezt ne vegye észre. Más ember nem váltja ki belőlem ezt a reakciót, talán nagyon ritkán még apámon fel tudom húzni magam. De mindkettőjüket tisztelem. Légyszíves, az olyanokat hagyjuk hogy "undorító beteg állat vagy" tényleg aggódom, hogy egyszer majd nem tudom visszafogni magam. Szerintetek hogyan tudnék jobban viszonyulni hozzá?
2012. febr. 26. 16:10
1 2
 1/12 anonim válasza:

Pszichologus

Beszeld meg Anyukaddal

2012. febr. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Én nagyanyåmmal vagyok igy! Legszivesebben fel rugnám!!!
2012. febr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Neem nem nincs az az isten hogy elmondjam neki :D Pszichomókus... be lehet oda jelentkezni minden szülői mizéria nélkül? Őszintén szólva, nem is nagyon hiszek benne, de ha könnyen megoldható, ám legyen.
2012. febr. 26. 16:21
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Van ilyen hogy ellenérzést vált ki a szülő

majd ha egyedülálló leszel akkor elmúlik vagy nem leszel vele annyira és ergo nem lesz gond

addig is szeresd az anyucikát de ne firtasd ezt mert lehet megbántod vele

2012. febr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Ha tudod a probléma veled van akkor már az első lépést megtetted

Szerintem először is növelni kellene sikerélményekkel az önbizalmadat. Figyeld meg tudatosan mikor jön elő ez az irritáció, szerintem akkor ha nem úgy sikerül valami ahogy elképzelted. Mivel ő van kéznél ez az oka a képzelgéseidnek. Utána gondolom én jön a bűntudat és a lelkiismeret furdalás és ez egy ördögi kör.

Az ember saját magán uralkodik, ne engedd ezeket az érzéseket elfajulni az önkontroll fontos dolog. Próbáld ki működni fog. Ha már tudod mi váltja ki és, leülhetsz anyuval beszélni hogy lehetne megoldani mindkettőknek jó legyen. Mindenre van megoldás csak akarni kell. Sok sikert

2012. febr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%

megmagyarázhatatlan gyülölet tényleg démonok

tudod test nélküli lények akik gyötrik az embereket

Jézus gadarénusból és epilepsziásból is kiűzte

2012. febr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
iskolában kéne hogy legyen pszichológus, akivel tudnál erről beszélgetni, és feltárnátok mi is okozza ezt az érzést. Kérdezz rá az O.Főd-nél, hogy kihez kell fordulnod pontosan.
2012. febr. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ (ment a zöld kéz mindenkinek) de ne haragudjatok, a démonos dolog nem megy, jézus meg pláne nem, megrögzött ateista vagyok. 6., a te válaszodat nagyon érdekesnek találtam... elkezdek dolgozni ezen az önkontroll dolgon. Gondolom, nem lesz egyszerű..
2012. febr. 26. 16:38
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon durva, olyan, mintha csak én írtam volna ezt a kérdést :)


Én ugyanígy érzek anyám iránt. Egyáltalán nem rossz ember, de egyszerűen pár másodperc alatt képes kihozni a sodromból a dolgaival és az idegesítő kérdéseivel (aminek egy része igazából normális kérdés). Pedig szerintem hihetetlenül béketűrő ember vagyok. Sokszor egyáltalán nincs is kedvem beszélgetni vele. Rengeteg embernek elmondok szinte mindent magamról, de neki soha semmit. Valamiért tudatosan vagy inkább tudat alatt kizárom őt az életemből. Egyszerűen nem tudom őt partnernek tekinteni szinte semmiben.


Én arra tippelek, hogy az köszön vissza a viselkedésemben, ahogy ő kisgyerek koromban bánt velem. Szerintem kevesebbet foglalkozott velem, mint kellett volna és sokszor kritizált. Másokat (tipikusan osztálytársakat) magasztalt fel követendő példaként előttem, hogy "bezzeg XY-nak jobb lett az átlaga", és rosszul esett, hogy semmibe vette az én eredményeimet. Aztán egyfajta védekezési mechanizmusként elkezdtem így viszonyulni hozzá, lehetőleg minél több dologból kizárni őt. Ez persze csak egy elmélet, lehet, hogy egy pszichológus többet meg tudna állapítani.


Esetleg gondold végig, hátha esetleg nálad is ez a helyzet. Mondjuk én igazából meg sem próbáltam javítani ezen, ez az én hibám is. De az szerintem biztos, hogy tudatosan kell foglalkoznod a témával, magától nem oldódik meg.

2012. febr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

pszichológus nem tudja kiűzni

próbáld meg ellenállni ennek hátha úgy is elmegy

de az nem annyira biztos

2012. febr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!