Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gondom van. Gyűlölöm magam és...

Gondom van. Gyűlölöm magam és az életem. Hol rontottam el? Most minden értelemben nulla vagyok, nem tudok semmit sem felmutatni.

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és nem léptem előre sem család, szerelem, suli és egyéb fontos területen. Sőt, rosszabbul állok. A belső harmóniám és derűm sincs már meg.

Nem tudom, hol kezdődött az egész, de kisiklott az életem. A mostani szabadidőm meg csak szétszórom, nem tudom, mit tgyek. Hogyan győzzem meg/le magam és álljak újra talpra úgy, hogy a régi fényemben tündököljek. Idáig a legjobb voltam, maximalista, elismert. Most meg egy link alak vagyok, aki sorozatokat néz és elpazarolja az idejét. Megbuktam rengeteg tárgyból, a családi béke szétfoszlott, egyedül érzem magam, teljesen magányban. Mit tegyek?

20/f


2012. jan. 26. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Javíts meg egy dolgot először, legyen az bármilyen kis elhanyagolható dolog. Ezután jöhet a többi.
2012. jan. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagy levegő és fejest a munkába! Elérhetetlenül távolinak tűnik az a "régi fény", de megdöbbentően rövid idő alatt vissza lehet szerezni!!
2012. jan. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ugyan, én lassan 24 vagyok, így álltam én is, mint te, most kezd rendeződni szépen lassan. Egy csapásra nem jön rendbe, mint ahogy nem is egy csapásra romlott el minden. Ráadásul építeni tovább tart, mint rombolni. Szépen kezdd el valahol rendbe szedni a dolgaidat és haladj fokozatosan előbbre.
2012. jan. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én 23 évesen voltam így... szerencsére azóta sok mindent helyre hoztam! az első lépés a felismerés volt!
2012. jan. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az a fontos, hogy rendszerhez szoktasd magad! Minden nap pontosan ugyanabban az órában ülj le tanulni (vagy ha nem ugyanúgy néznek ki a napjaid, akkor minden hétfőn ugyanakkor stb.).

Ha megvan a rendszer úgy már sokkal könnyebb ! Nem tudom mennyi igazság van benne, (én szkeptikus vagyok minden ilyen dologgal) de elvileg 21 nap után szokik hozzá az ember egy rendszerhez. Ez a 21 nap nagyon nehéz és nagyon sok akaraterőt igényel, de utána jön magától!

Nekem az jött be, hogy mindig éjszaka tanulok, mert akkor nem zavar senki és semmi. (Bár én alapból egy éjszakai bagoly típus vagyok.)

És ha ez a része rendbe jött az életednek, akkor a többi is magától elkezd javulni! (Mert jobban beosztod az időd, nem stresszelsz tök feleslegesen a tanuláson stb.)

18/L

2012. jan. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bence_ ***** válasza:

Magad ne gyűlöld.

Keress valamit amire büszke vagy. Akár milyen apróság, pl te tudod a családban a legkönnyebben betekerni az égőt. Pici lépcső, de kapaszkodj abba. Aztán ahogy a többiek írták, lépésről lépésre rakd össze magad, evvel együtt össze rakod az életed.

2012. jan. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mit tanultál? Mi a végzettséged?
2012. jan. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
milyen sorozatot nézel? :D
2012. jan. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Főleg Jóbarátok, Dokik :)

Ezek adnak erőt...

Köszönöm mindenkinek a választ, igyekszem javítani, erősíteni magamon.

2012. febr. 1. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!