Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám kijelentése: "nem...

Anyukám kijelentése: "nem tartozom felelősséggel irántad! ", ez így van?

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 16:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Bővebben? Hány éves vagy?
2012. febr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok.
2012. febr. 26. 16:34
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Akkor igaza van.20 évesen felnőtt ember vagy.Saját magad tartozol felelősséggel a tetteid miatt.Bármit teszel,bárhogy élsz ,az a saját döntésed.Nem tartozik már anyád felelősséggel irántad,és nem kell tovább pesztrálnia téged.
2012. febr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
És ha például nem tudom fizetni az albérletet, akkor anyám ne fogadjon be otthonra? Vagy ha nekem ront egy bögrével, mondván szét veri a fejemen.
2012. febr. 26. 16:43
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

Hallottam olyanról, hogy hivatalosan felelős érted anyagilag, ha még középiskolában tanulsz és ha egyetemen nappali tagozaton. Tehát nagyjából 25 éves korodig.

Tanulsz vagy dolgozol?

2012. febr. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Tanulok.

Áh, de nem is az efféle anyagi dolgokra értettem. Csak rosszul esett mikor mondta, mert olyan, mintha el fordult volna tőlem...

2012. febr. 26. 16:50
 7/22 anonim ***** válasza:
45%
A 18. születésnapodon jogilag nagykorúvá váltál, így jogilag valóban nem tartozik iráttad felelősséggel. Más kérdés, hogy mint anya, élete végéig támogatnia kellene.
2012. febr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%
Hivatalosan nem felelős érted.
2012. febr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

Nekem ezt nap mint nap a fejemhez vágja... egyébként szerintem meg a jó szülő élete végéig támogatja a gyerekeit, segít, amiben csak kell (persze csak egészséges keretek közt), így várhatja cserébe ő is azt, hogy a gyerek is mindig segítsen, mikor a szülő rászorul. De sajnos a szüleim nem így vélekednek. Mióta leérettségiztem és egyetemre mentem, azaz 2 éve folyamatosan hallgatom, hogy csak egy léhűtő, egy élősködő vagyok a nyakukon, és hogy ha nem tetszik, amit mondanak vagy csinálnak, akkor takarodjak el innen és soha többé ne is lássanak engem. Mikor pedig arról beszélek, hogy fogok saját lakást szerezni később, akkor annyi a hozzáfűznivalójuk: majd megkeresed az árát, ha lakni akarsz valahol (pedig anyámnak a szülei 19 éves korában házat vettek, plusz örökölt is egyet, összesen 3 háza és egy tucatnyi másik ingatlanja van, de soha nem segítene még egy fillérrel sem ilyesmiben, ha kell, egyetem után menjek a híd alá). Ennyit a szülői szeretetről. Azt már megtanultam, milyen szülő ne legyek.

Egyébként amit anyukád mondott, még egész lightos volt ahhoz képest, amiket az enyém szokott a fejemhez vágni néha-néha...

20/L

2012. febr. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Anyukám is állandóan vágta a kis horrortörténeteit egész életemben hozzám, ill. gyerekkoromban, de ez egyébként is annyira bonyolult, hogy nem ehhez a kérdéshez tartozik.
2012. febr. 26. 17:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!