Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kié a felelősség vagy kollekti...

Kié a felelősség vagy kollektiv felelősséggel engedték ki Ábelt, aki társainak megölését tervezte?

Figyelt kérdés
Miért nincs jogi alapja egy bizonyíthatóan "elmebeteg" bezárására mikor a saját nagyanyját is állon rúgta.
2011. nov. 21. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van jogi alapja egy bizonyíthatóan elmebeteg bezárásának. Csak éppen nem úgy működik a dolog, hogy vagy te az Univerzumban és megnevezed Ábelt, hogy ő aztán elmebeteg. Bizonyítottan elmebeteg kell legyen, nem elég ha te reméled, hogy elmebeteg.
2011. nov. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ez lenne az első eset amikor a bíróság egy ilyen tettre készülő elmebeteget elenged és az meg is csinálja.Mert az biztos hogy hazudozott össze vissza.
2011. nov. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem - nem én vagyok az univerzumba egyedül, de akik ugy gondolják, hogy nincs mitől félni akkor javaslom ,hogy meghatározott időre költöztessék magukhoz. Tehát az összes iskolatársai rossz emberismerők és ok nélkül félnek. Egyébként már most félnek a haragjától !
2011. nov. 21. 12:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem elmebeteg, mert akkor nem lenne büntethető. Személyiségzavart diagnosztizáltak nála, az nagyjából minden negyedik embernek van.


Az pedig, hogy fennállnak-e az előzetes letartóztatást indokló körülmények, egy nehéz eset. De a két év, amit benn töltött nem sokkal több, mint amit jó eséllyel kapna emberölés előkészületéért. (Tekintettel arra, hogy mennyire homályos bizonyítékokon áll az egész. Továbbá úgy tudom a két év alatt benn is jó gyerek volt, ergó jó esélye lenne harmadolásra. Szóval mondhatjuk, hogy már leülte, amit kellett.)


Ami a nagyanyját illeti. Ha korábban nem volt eljárás ellene, akkor ez gyakorlatilag akkor is rágalom, ha igaz.

2011. nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A mai napon az egyik ker.csatornán hallottam a védőügyvédének nyiltakozatát és természetesen homlok egyenest márt állított, mint a szakértő pl. diáktársai szerették, nem is feltételezték róla, nem is tartanak tőle. Szerintem amíg egy ügy nem tisztázódik addig nem szabadna semmit és senkinek nyilatkoznia. Ez mind két félnek rossz, sőt...
2011. nov. 22. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!