Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elhagynád a férjedet azért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynád a férjedet azért mert krízishelyzetekben és veszélyes helyzetekben nem viselkedik felelősséggel irántad?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem, ő is szeret engem, és mindig vele akartam lenni, de megdöbbent a tehetetlensége. Néha már a szó szoros értelmében könyörögtem neki, hogy segítsen, ha pl. balesetem volt és hamar orvoshoz kellett volna jutnom, de egyáltalán nem érzi, hogy felelőssége lenne a másik iránt. Nem jut eszébe magától, hogy ha tud, akkor segítsen nekem a bajban, ha arról van szó, hetekig elnézi a szenvedésemet, anélkül, hogy a kisujját mozdítaná, még akkor is, ha ő olyan helyzetben van, hogy könnyen segíthetne. Nem ritka az sem, hogy durván veszekedni kezd megsértődik és hiúsági kérdést csinál abból, ha ilyesmire kérem, vagy nehezményezem, hogy nem segít nekem, mert rendkívül nem bírja a kritikát és a kérést, úgy érzi, hogy attól, hogy kérni kell, ő rossz ember.

Én úgy érzem, hogy cserbenhagy. Amikor más józan ésszel mentőt hívna, vagy bármilyen segítséget, akkor ő nyugodt szívvel addig ignorálja a problémát, amíg nem könyörögsz neki sírva, hogy tegyen már valamit ő is, de akkor is csak mulyán és szájhúzva teszi. És sajnos valóban nem jut eszébe, hogy ez az ő ügye is lenne.

Attól félek, hogy egy szülés során vagy szülés utáni depresszióban ugyanígy cserbenhagyna (még nincs gyermekünk), vagy hogy még súlyos betegség esetén sem tenne semmit, amikor esetleg én már kérni, könyörögni sem tudok. Nagyon félek emiatt.

Elhagynád ezért a férjedet, ha egyébként mindenben jól mennek a dolgaitok? Ettől eltekintve nagyon jó ember, jobban szeretem bárkinél. (Fontos, hogy ez valószínűleg változni nem fog, már tíz éve együtt élünk, és biztos vagyok benne, hogy nem fog változni.)


2011. ápr. 20. 19:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%
Én igen,elhagynám! Ez nálam alap lenne.
2011. ápr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
56%
Nem. Ember hiba nélkül nem létezik. Azt pedig nehezen hiszem el, hogy egy artériából vérző embernek nem állítaná el a vérzését, hanem hagyná meghalni. A szülés utáni depressziótól ne félj,nem minden embernél van jelen. Inkább oldd meg és kér változtatásra.
2011. ápr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos nem,hülye vagyok

pedig el kellene,de nem teszem

ilyenek vagyunk

2011. ápr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

"Nem jut eszébe magától, hogy ha tud, akkor segítsen nekem a bajban, ha arról van szó, hetekig elnézi a szenvedésemet,"


Te ha szenved, akkor minden esetben teljesen megnémulsz? Miért nem szóltál neki, hogy segítségre van szükséged?

Hm, a mentőhívásról... hát, nyilván annyira rosszul voltál, hogy a telefont se tudtad egyedül felemelni (biztosan, különben te magad hívtad volna a mentőt, ugye).


Arra nem gondoltál még, hogy a férjed esetleg nem gondolatolvasó?

2011. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mire való a család, ha nem számíthatnak egymásra a bajban?
2011. ápr. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nagyon nehéz döntés, mert egyrészről nagyon szeretem, de másrészt nagyon nehéz, hogy nem számíthatok rá a bajban.

19:59-re: Persze, hogy kérek segítséget, de nem érek el vele semmit. És igen, valóban nem tudtam magam intézni a mentőt, egyébként természetesen nem nehezményezném, megtettem volna magam.

2011. ápr. 20. 20:04
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
pedig bajban derül ki, mennyit ér a kapcsolat ( most nem csak "fizikai" bajra gondolok. Ha minden szép, minden tuti, akkor persze, hogy lehet szeretni egymást. Szülni ilyen embernek nem szabad ( férjem is megerősíette) mert akkor biza nagyon kiszolgáltatott leszel. Ha nem érzed magad biztonságban, akkor ne tervezz ilyet. Én az életemet a párom kezébe adnám és ez sztem alap. A gyerekeinkért meg mindketten tűzbe mennénk, ez meg normális:)
2011. ápr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
igen
2011. ápr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyagilag is felelőtlen?


Vagy hipochondernek tart, vagy vele van súlyos gáz. Mindkét esetben elballagnék egy pszichológus, mondjuk egy párterapeutához. Még mielőtt gyerek lenne.

2011. ápr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Vészhelyzetben nem képes mentőt hívni, mért vagy még együtt vele?
2011. ápr. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!